Mehmet Metiner'den Cem Kara'ya düello daveti

AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner Belediye Başkanı Cem Kara’nın «karşıma çıksın» restini gördü. Kendisini Cem Kara kadar Çatalcalı gördüğünü belirten Metiner, «Halkın karşısına birlikte çıkalım. Sorunları halkın önünde açık yüreklilikle tartışalım» dedi.

Mehmet Metiner'den Cem Kara'ya düello daveti

Muhtarlar Derneği ziyareti sırasında AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner'i eleştiren ve ahkam kesmekle suçlayan Belediye Başkanı Cem Kara'ya cevap gecikmedi. Gazetemiz aracılığı ile tartışmaya katılan Metiner, "Restini görüyorum Sayın Başkan" diyerek Belediye Başkanı Cem Kara'yı Çatalca meydanında halkın karşısında tartışmaya davet etti.

Kötü söz sahibine ait
Belediye Başkanı Cem Kara'nın yaptığı açıklamaları kendisine yakıştıramadığını söyleyen AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner, "Belediye Başkanı yalan söylediğimi ifade ediyor. Doğrusu kendisine hiç yakıştıramadım.Benim belediye başkanının şahsına yönelik bugüne kadar suçlayıcı hiçbir beyanım olmadı. Çirkin hiç bir ifadem olmadı. Seçilmiş bir belediye başkanı olduğu için halkın iradesine duyduğum saygıdan asla kem sözler kullanmam. Aynı hassasiyeti, aynı edebi Belediye Başkanının da göstermesini beklerdim. Ama görüyorum ki başkanın kimyası bozulmuş. Kem söz sahibine aittir" çıkışını yaptı.

Çok rahatsız oldum
Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara'nın kendisini "Doğu'dan bir köyden gelen" şeklinde tanımlamasından çok çok rahatsız olduğunu söyleyen Metiner, "Başkanın bu yaklaşımı beni çok rahatsız etti. Doğudan gelmek, batıdan gelmek, oralı olmak, buralı olmak ayrımı üzerinden siyaset yapmak ayrıştırıcı bir nefret anlayışının ifadesidir. Bunu belediye başkanına hiç yakıştıramadım. Biz AK parti olarak kim nereden gelir ise gelsin, herkesi kendimizden biliriz, herkese de kucağımızı açarız. Başkan Çatalca'nın yollarını bilmediğimi söylüyor. Çatalca'nın yollarını da bilirim, mahallelerini de bilirim, sorunlarını da bilirim. İstanbul'un en fazla sevdiğim ilçelerinden biri Çatalca. Ben bölgenin milletvekili olarak kendimi Belediye Başkanı kadar Çatalcalı görüyorum. Ve Çatalca'nın sorunlarıyla da birebir ilgileniyorum" ifadelerini kullandı.

Halkın karşısına çıkalım
Tartışmaya neden olan doğalgaz konusuna da açıklık getiren Mehmet Metiner, "Doğalgaz konusunda başkanı suçlayıcı bir dil kullanmadım. Sadece Trakyadaş ile yapılan sözleşmenin hizmeti engellediğini söyledim" dedi. Konuşmasını, "Başkanla isterse kol kola girip Çatalca'nın doğal gaz sorununu İGDAŞ marifeti ile çözebileceğimizi söyledim. Başkanın bu sözlerimden rahatsızlık duymasına anlam veremedim" şeklinde sürdüren Metiner, "Başkan benden ayrıntıları öğrenmeden konuşmamam gerektiğini bana hatırlatırken, kendisi neyi nasıl söylediğimi öğrenme ihtiyacı dahi duymadan kalkıp çirkin bir üslup ile cevap verme yarışına giriyor. En kötüsü de hodri meydan çekiyor. Peki hodri meydan çekiyorsun sayın başkan restini görüyorum. Çatalca halkının karşısına birlikte çıkacağız. Ve Çatalca'nın sorunlarını halkın karşısında açık yüreklilik ile tartışacağız" diye konuştu.

Yüreğin yetiyorsa hodri meydan!
Belediye Başkanı Cem Kara'ya meydan okuyan ve hodri meydan diyen Mehmet Metiner, "En kısa zamanda gününü ve saatini belirle ve bana da bildir. Ama kapalı kapılar arkasında değil bütün muhtarlarımızın katıldığı, Çatalca halkının da izlediği bir platform oluştur. Bu platformda Çatalca'nın sadece doğalgaz sorununu değil tüm sorunlarını tartışalım. Sorunları ve yol-
ları bilip bilmediğimi de görmüş olursun! Hodri meydan çektiğin için sana bu fırsatı tanıyorum Sayın Başkan! Asıl sen hazırlıklı gel. Seçildiğin günden bu ya-na Çatalca halkı için ne yaptığını, bundan sonra da ne yapacağını tartışacağımız o platforma hazırlık gel. Bakalım ben mi sorunları biliyor, bu sorunların çözümleri için çalışıyorum yoksa geldiği günden beri bir tek ağaç bile dikmeyen sen mi? Yüreğin yetiyor ise hodri meydan!” restini çekti. 

Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.