Çorabı beğendiniz mi? 


Bahadır Sügür

Bahadır Sügür

17 Kasım 2017, 07:11

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara dün yapmış olduğu toplantıda vatandaşlara kiptaş bölgesinde bulunan ve Manisa Bayırı olarak adlandırılan alanda yerleri tapulu olan ve gecekondusu olan,  mağdur olacaklarını ifade eden vatandaşları bilgilendirdi.
Görünen o ki vatandaşlar hiçbir şekilde mevcut arazilerinin nerede olduğu ile ilgili pek fazla bilgiye sahip değiller.
Bundan yıllar önce tapusunu almış olduğunuz yerin ikiye bölündüğünü ve her iki ayrı parsele hakkınızın bölündüğünü düşünün.
1998 yılında yapılan 18 madde uygulaması ile mevcut alandaki parseldeki hisseniz, iki yeni parsel oluşturularak ikiye bölünüyor.
Şöyle düşünün , ilk almış olduğunuz hissede 300 metrekareye sahipken bugün iki ayrı parselde toplamda 256 metrekare yeriniz kalıyor. Kaldı ki verdiğimiz Bu rakamlar kadar da parseller içinde metre kare düşmüyor vatandaşa.
Bir de bu parsellerin içerisindeki en büyük hisse sahibi Kazzaz Kağıt A.Ş diye bir firma. Bu firma ne kadar ilginçtir ki en büyük hisseye sahip olan Erguvan Kent Yapı Kooperatifleri Birliği'nden bu hisseyi almış. 
Tabii bu konuyla ilgili daha geniş bir köşe yazısı yazacağız. 
Mesela 2014 yılında Erguvan kent çatalca belediyesine dava açmış. Bu dava bir yıl içerisinde karara bağlanmış.
Çatalca Belediyesinin bu iki parselde var olan hisseleri Erguvan Kent e geçmiş.
Bundan yıllar önce ben Erguvan Kent Yapı Kooperatifi adı altında çatalca'dan ve çatalca halkından kaçırılan 600 küsür dönüm arazinin bir gün bu ilçe halkının başına büyük bir çorap öreceğini söyledim.
Bugün için Erguvan Kent Yapı Kooperatifleri Birliği 300 tane dairesini alarak bu işten en karlı çıkan taraf olmuştur.
Şu an yukarıda yani Manisa bayırında bulunan vatandaşlar sabahlara kadar uyuyamazken kusura bakmasın ama bu çorabı başımıza örenler keyifler çatmaktadır. 
Hadi çıkın bu halka anlatın bakalım desek vallahi hepsi sütten çıkmış ak kaşık.
Yukarıda bulunan ve bugün binlerce Kiptaş konutu yapılan alanı gösterdiğinizde hepsi birbirine atacaktır suçu.
İşin özü söyleyebileceğim tek şey var.
Olan her zaman olduğu gibi gariban vatandaşa olmuştur.
Birileri bu milletin malını babasının malı gibi birilerine adeta peşkeş çekmiştir.
Bugün Erguvan Kent Yapı kooperatiflerinin aldığı 300 daire birilerini kurtarırken diğer tarafta yüzlerce elinde tapusu olmasına rağmen tapusundaki evlerini yaptıkları yerler bir başka Parseller'e kaydırılarak ne yapacağını bilemeyen vatandaş olmuştur.
He kimin umurunda?
Şimdi Büyükşehir Belediyesi'nin vatandaşa vereceği 72 tane kiptaş konutu bugün birilerinin bilmem neresini kurtarır bilemem ama bu vatandaşın ne gecesi kaldı ne gündüzü.
Pazartesi günü bu konuyu enine boyuna 1996'dan bugüne kim ne yaptı kim ettiyse baştan sona yazacağız.
Çatalca'ya böylesine bir çorabı kimler nasıl ve ne amaçla ördüler.
Bir gecede vatandaşın tapuları hiç ve hiç edildi. Hadi bakalım kim ne halt yemiş hep birlikte görelim.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.