DAEŞ şeytan çokgeni ve dünya gençliği


Mehmet Ekmen

Mehmet Ekmen

22 Kasım 2017, 09:31

Basından ve TV kanallarından da izlediğimiz gördüğümüz kadarıyla cani vahşet dolu skandallarla eylem yapan yıkıp yakan kesip asan kaçıran bir örgütle karşı karşıyayız. Yaptığı insanlık dışı eylemlerle negatif şöhretin zirvesine çıkan ve çok kısa bir sürede tüm Dünyanın dikkatlerini istine çeken bu örgüt nasıl kuruldu? Kimler kurdu? Hedefleri neydi? İnsanlık neden çekiyor yaptıkları bu vahşeti.
Daha ne zamana kadar sürecek? Bu örgütün bir sonu yok mu bu ve buna benzer sorularla fazlasıyla doluyum. Bu yüzden yazmak durumunda kaldım bu haftaki köşemi.Elimde net ve ispata dayalı belgeler olmadığı halde gayet eminim ki bu kanlı örgütün odak noktası İsraildir. Çünkü yaptığı her eylem BOP (Büyük Ortadoğu Projesi) olan İsrail'e fazlasıyla yarıyor.
Ortada fiilen İsrail gözükmese de ayak izleri el izleri ve yapılan vahşetin İsrail projeleri olduğu aşikaranlayan anlar konuya hakim olanlar hemen çözerler. Peki ABD, İngiltere çok mu masum? Bu DAEŞ konusunda bence değiller bu çok yönlü bir proje ve dünyanın başına bela olmuş olmaya da devam ediyor belkide edecek.
Hatırlanacağı üzere Obama DAEŞ'in kısa sürede bitmeyeceği bitmesinin uzun yıllar alacağını beyan etmişti. O zaman bu siyasi ve gerçek olan açıklamasına o an itibariyle bir anlam verememiştim. Ancak zamanla ve gelişen olaylar Obama’yı haklı çıkardı.
Ben de köşemde ve anlatmak istediğim bu konunun tam özüne girerek daha net daha anlaşılır hale gelmesi için odağa inme gereği duyuyorum. Şöyleki: ABD çevirdiği sinama filimleriyle çeşiti fantazi ve kurgularla heyecan veren extrem sıradışı filimler yaparak gençliği özendirdi. Onlara adrenealin verdi. Anlayacağınız alt yapıyı hazırladı. Manneviyattan uzaklaştırarak ruhsal olarak boşluklar ve uçurumlar yarattı. Manneviyattan yoksun boşlukta olan bir dünya gençliği düşünün çalışmayan okumayan eğitimden uzak hırçın işsiz güçsüz aşle kavramını tanımayan uyuşturucu ve sex kölesi olan zavallı betbaht bir gençlik. Tüm gençleri tenzih ederim bir kısmı oran veremiyorum vermek çok zor istatistiki çalışmalar yapılmadan zaten         verilemez de.
Ama her ülkeden var hatta bir kısmı da malesef bizim ülkemizden olmak üzere var da var. İşte bu varlar ve bu kategoriye giren gençler görünmeyen gizli eller tarafından eğitildiler organize edildiler bir araya getirilip onlara hoşlarına gidecek stil ve tarzda altın tepsi de sunum yapıldı.
Taşeron firma konumunda olan ABD zaten DAEŞ'le ilgisini onlara yardım ve yataklık ettiğini eline yüzüne bulaştırarak kendini ele verdi. Bitirilmek istenmiyor. Zaman zaman kullanılacak ve kullanılmaya çok yatkın bir örgüt. Zaten o tarzda modife edildi. Askeri ve savaş stratejisi de verildi kendilerine uzmanlaca. Hal böyle olunca gel de çık işin içinden. Şeytan üçgeni demedim aksine çokgeni dedim.
Adeletsiz bir dünya var oldukça emperyalist güçler kan emmeye devam ettikçe yaşadığımız bu gezegen bir çok anlamda siyasi, askeri ekonomi ve yaşanılır hale getirilmekten uzak yani bir nevi chenneme çevirilmeye kalkışılınca bu ve buna benzer illegal örgütler var olacaklardır. Set konulamaz aksine çoğalmalarına ve eylemlerine zemin hazırlanmış olur.
Bu bela ve problem skandallar odağı olan güç yahut güçler kolay kolay sona erdilemez. Ancak her an her yere saldırı ve eylem yapabilirler. Yapmayacağının garantisi yok kontrolden çıkmışlar gibi izlenimler veriyor.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.