Değişim nedir, nasıl gerçekleşir?


Şirvan Yücel

Şirvan Yücel

16 Temmuz 2017, 19:16

Sanat içsel durumların dışa vurumudur. Her sanat farkli olsada yaratıcılık ve sunum açısından ortak noktada buluşur. Akif Manaf hocamız 'Değişim Nedir Nasıl Gerçekleşir?' adlı kitabında da Sanat konusuna şu şekilde deginmiştir; “Kültür, Sanat ve Bilim insan gerçeğinin ayrılmaz parçalarını, oluşturur. Yoga Academy hepsini içinde barındırmaktadır, burada uygulanan yöntem bilimi insanın bilimsel ve sanatsal yönlerini aktif ve uyumlu hale getirir insanı ve toplumu etkileyen en önemli unsurlardan kişiler Orjinal Yoga Sistemi'ni uygulayarak, her alanda olduğu gibi eğitimde, sanatta bilimde ve kültürde yaratıcı hale gelir gelecek olan yeni nesile daha pozitif eserler bırakılabilir.

Yoga Academy insanlığa üç tür bilgi sunmaktadır. Dünyasal bilgi, sanatsal bilgi ve varoluşsal bilgi. Dünyasal bilgi nesnel gerçeği varoluşsal bilgi ise öznel gerçeği keşfetmeye yardım eder. Sanatsal bilgi ise bu ikisinin arasındaki yıkılmaz köprü görevini görür. Bu üç bilgi hem eğitime hem de değişime bütünlük kazandırır.”

Orjinal Yoga Sistemi sayesinde insan iç dünyasını keşfeder ve sessizliğin içinde içindeki sanatı ve sanatçıyı ortaya çıkarır bu yöntem bilimi içsel yolculuğun dışa vurumunu, yaptığımız eserlerde görebilir gösterebiliriz her sanatçı içsel yolculuklarıni eserlerine yansitmislardir, soyut çalışan sanatçılarda bu içsel yolculuğun çok daha yoğun yaşandığını rahatlıkla görebiliriz. Örneğin Salvador Dali'nin Eriyen Saat Çalışmasında İspanyol sanatçı tamamen içsel dünyasını yansımıştır, bunun yanı sıra Kubizim akımının çıkmasına neden olan Picasso nun eserlerinde de yine içsel yolculuğun soyut yansımalarını görüyoruz. Von Gogh'un Yıldızlı Gecesi sanatçının buhranlı bir anında ortaya çıkmıştır bu ve bunlara benzer birçok örnekler sanatın tamamen içsel bir olgu olduğunu gözler önüne seriyor. Kendini keşfetmenin doğru yeri Orjinal Yoga Sistemi'ni düzenli uygulamaktan geçer.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.