Dünya ve Türkiye


Utku Kızıltan

Utku Kızıltan

29 Aralık 2016, 20:57

Sevgili Okuyucular, 24 Aralık Cumartesi günü CHP, DP, ANAP, MHP partilerinde üst düzey yöneticiler, eski Millet Vekilleri, eski Bakanlardan Atatürk ilke ve inkılâplarını bayrak edinip altında bu ülke için birleşmiş MM (Milli Merkez) adıyla insanlarımızı bilgilendirme çalışmaları yapan grubun seminerindeydim. Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi konu idi. Çok etkilendik yarınlarımızı korku ile bekler olduk. Bu konuda size bir şeyler sunmak için araştırmalara girdim çok önemli bir yazı buldum adıma gönderilmiş. Gönderen Şükrü Ergün Em. Resim-İş Öğr. Hani o resmi görmüşsünüzdür 14 Nisan 2007’de Anıtkabir’de askerin gözyaşını silen adam. Bu konulardan o da muzdaripmiş 23 Ocak 2013’te bakın neler yazıyor. Dünya büyük bir ekonomik krize doğru gidiyor. Kapitalist Emperyalizmin kaynak arama, enerji alanlarına el koyma projeleri uygulamalarıyla karşı karşıyadır.

TÜRKİYE: BOP (Büyük Ortadoğu Projesi) kapsamında en önemli enerji alanları olan, Ortadoğu, Ortaasya, Kafkasya, Afrika ile Vadedilmiş Topraklara; Filistin, Suriye, Irak, İran’ın bir kısmı, Mezepotamya-Dicle, Fırat Havzası’na egemen olmak, Suriye-Irak-İran- Türkiye topraklarından koparılanlar üzerinde, EMİRERİ BÜYÜK KÜRDİSTAN’I kurmak, Siyonist İsrail, ABD İmparatorluğu, İngiltere, Fransa, Hollanda, Almanya benzeri AB Ülkelerinin geleceği için vazgeçilmezdir. Bu ülkeler arasında anlaşmalar başta ABD, sömürü düzenince Türkiye’de; Hükümet, tüm resmi-sivil kurumlar, STK’ların büyük çoğunluğu teslim alınmıştır. 1974, ABD CIA Ortadoğu Bölge Sorumlusu; “Şu anda Türkiye’de, Danıştay, Yargıtay, Anayasa Mahkemesi dahil, tüm resmi ve sivil (Ordu dahil) kurumlarda etkili ve yetkili yerlerde, adamlarımız vardır ve bunlar ilerde, daha etkili ve yetkili olacaklar daha çoğalacaklar.” Diyor.

SEVGİLİ OKUYUCULAR BU YAZIYI 3-4 YILDIR SAKLAMIŞIM BU GÜNE NE KADAR DA UYUYOR DEĞİL Mİ? TBMM: Sömürü düzeni, istediğini yaptıracak güce, çoğunlukta milletvekiline sahip. Partilerimize bir göz alım. BDP: Yönetimi ve Milletvekilleri sömürü düzenine uygun. Tabanı: Doğu ve Güneydoğu Halkı’nın çoğunluğu, bölünmeye-bölücülüğe karşı olup, bölücülerin büyük baskısı altındadır. AKP: AKP’li Hükümet görevlilerinin tamamına yakını, Milletvekillerinin büyük çoğunluğu, sömürü düzeni emrindedir. Tabanı: Tarikat, cemaat benzeri dinci-tutucu kesimlerden, aşiret-toprak ağası gibi destekçilerden, çıkar çevreleri ve ilişkilerinden, fakir çevrelerde yardım ilişkilerinden, oluşmaktadır. Gün geçtikçe Yönetime-AKP’ye güven azalmakta, kopmalar artmaktadır. MHP: Yönetimi güvenilmez. Milletvekillerinin çoğu zamanla yönetimle ilişkileri gerilecek, çatışma ve ayrışma kaçınılmaz olacaktır. Bahçeli yönetimi her sıkıştığında AKP’ye STEPNE (Otolarda yedek lastik)olmaktadır. CHP: CHP Yönetimi’nde de gizli de olsa, bölücü-dinci T.C. ve Atatürk düşmanları vardır. Milletvekillerinin büyük çoğunluğu, Atatürkçü, vatansever, milliyetçi, halktan yana, yolsuzluk-hırsızlık benzeri yanlış-kötü-zalim uygulamaların karşısına dikilen, önergeler veren, en çok aydın kesime sahiptir. Burada da zamanla yönetimle çatışmalar-ayrışmalar kaçınılmazdır.

TÜRKİYE: Coğrafyası, üç kıta arasındaki konumu ile stratejik yönden çok avantajlıdır. Ancak Kapitalist Emperyalizmin gereksinme duyduğu kaynaklara yakınlığı nedeniyle bölüştürme çalışmalarını hiç bırakamayacağı bir yerde olmaktadır. Suriye’nin bitirilmesi aşamasından sonra Türkiye’nin bitirilme-bölünme aşamasına geçeceklerdir. Müslümanların, müslümanı vurduğu bir duruma sokmak amacına hizmet edeceklerdir. Evet! Sevgili Okuyucularımız. 23 Ocak 2013’te kaleme alınmış bu yazıyı saklamışım. 3 yıl sonra sanki o günleri yaşıyoruz. Yazımın devamını haftaya göndereceğim. Ülkemize, sizlere, tüm insanlığa sağlıklı, huzurlu yıllar dilerim. Bu köşe yazısı 29 Aralık 2016, 20:57 tarihinde ve saatinde eklenmiştir.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.