17 Aralık Ehliyet Sınavı Sonuçları ne zaman açıklanacak? MTSAS Sınav Sonuç Ekranı

Binlerce kişinin trafiğe çıkabilmek adına girdiği 17 Aralık ehliyet sınavı sonuçları hala açıklanmadı. Sürücü adayları da sınav sonuçlarının neden açıklanmadığını merak ediyor. Peki 17 Aralık Ehliyet Sınavı Sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

17 Aralık Ehliyet Sınavı Sonuçları ne zaman açıklanacak? MTSAS Sınav Sonuç Ekranı

Ehliyet sınavına giren sürücü adaylarının geleceğini belirleyecek olan sınavın sonuçları şu ana kadar açıklanmadı. Normalde 10 gün içerisinde MEB sitesinden duyurulan sonuçlar bu kez ne yazıkki adaylara bildirilmedi. Sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar da Milli Eğitim Bakanlığı Sonuç Ekranı'na giriş yapıyor ancak başarılı olamıyor.

Sizler için hazırladığımzı haberimizde 17 Aralık 2016 Ehliyet Sınavı Sonuçları ile ilgili her şeyi bulabilirsiniz.

EHLİYET SINAVI DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILIR?
Adayların konulara göre sorulara verdikleri doğru cevap sayıları tespit edilir, sınavda verilen yanlış cevaplar dikkate alınmaz. Doğru cevap sayıları üzerinden her bir ders için 100 puandan üzerinden hesaplama yapılır. Her ders için 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan adaylar başarılı sayılır. Merkezi sistem sınavında her soru puan olarak eşit ağırlığa sahiptir. Teorik derslerin tamamı için bir sınav yapılarak tek notla 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Sınavda 70 ve üzeri puan alan kursiyerler başarılı sayılır.

EHLİYET SINAVININ GEÇERSİZ SAYILDIĞI DURUMLAR
Ehliyet sınavları bazı durumlarda geçersiz sayılabiliyor. MEB'in resmi sitesinde yayınlanan kılavuza göre o durumlar şunlar:
*Geçerli kimlik belgesinin ve sınav giriş belgesinin ibraz edilmemesi, *e-Sınav ekranındaki fotoğraf ve bilgilerle nüfus cüzdanındaki veya sınava giriş belgesindeki bilgilerde uyuşmazlık olması, *Herhangi bir kursiyerden ya da dokümandan kursiyerin kopya çektiğinin salon görevlilerince tespit edilmesi, Kursiyerin yerine başkasının sınava girmesi *Her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar, saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saatler ile cep telefonu, telsiz ve benzeri iletişim araçları, defter, kitap, sözlük, hesap cetveli gibi araçları sınav anında kursiyerin yanında bulundurması, *e-Sınav uygulama cihazlarına ve merkez demirbaşlarına zarar verilmesi, *Sınav komisyon görevlilerinin veya salon görevlilerinin, hazırladığı raporlarda/tutanaklarda veya sınav uygulamasında kaydedilen kamera görüntülerinde, kursiyerin Yönergede belirtilen sınav kurallarını ihlal ettiğinin belirlenmesi.

2017 YILINDA YAPILACAK SINAV TARİHLERİ
2017/MTSKS-1 11 ŞUBAT 2017(saat 14.00)
2017/MTSKS-2 20 MAYIS 2017 (saat 14.00)
2017/MTSKS-3 29 TEMMUZ 2017( saat 14.00)
2017/MTSKS-4 07 EKİM 2017 (saat 14.00)
2017/MTSKS-5 23 ARALIK 2017(saat 14.00)

2017 ehliyet sınav takviminde MEB bu kez farklılık yaptı. Daha önce sınav sonuçlarının açıklanma tarihini paylaşmayan MEB, bu kez farklılık yaparak takvimde sonuçların da açıklanma tarihine yer verdi.

Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.