2016 Başbakanlık Bursu Sonuçları ne zaman açıklanacak? Öğrenciler dört gözle kararı bekliyor

Bu sene üniversitelerde öğrenim görmek için derslere başlayan öğrenciler Başbakanlık Bursu Sonuçları için gün hatta saat sayıyor. Ekonomik anlamda çok büyük bir fırsat sağlayan Başbakanlık Bursu kaç lira ve ne zaman sonuçları açıklanacak? İşte detaylar...

2016 Başbakanlık Bursu Sonuçları ne zaman açıklanacak? Öğrenciler dört gözle kararı bekliyor

Yükseköğrenim Burs sonuçları, Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun burs başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından belli olmaktadır. Kendisine Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumundan burs çıkan öğrenciler Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Bursundan faydalanamamaktadır.

Üniversite
Vakıflar Genel Müdürlüğü yükseköğrenim Bursu için başvurular 2016 – 2017 öğretim dönemi için 15 Eylül – 30 Ekim 2016 tarihleri arasında kurumumuz internet sitesi http://www.vgm.gov.tr üzerinden başvuru formu doldurulmak suretiyle alınacaktır. Söz konusu başvuru formunun nasıl doldurulacağını açıklamak, öğrencilere başvuru işlemleri sırasında yardımcı olmak amacıyla “2016 – 2017 Öğretim Dönemi Yükseköğrenim Bursu Başvuru Kılavuzu” hazırlanmıştır. Bu kılavuzu ve yukarıda belirtilen ilgili mevzuat hükümlerini okumadan başvuru yapmayınız. Başvuru sırasında başvuru formunu onaylayıp göndermeden önce bilgilerinizi mutlaka tekrar kontrol ediniz. Başvurunuzu onaylayıp gönderdikten sonra hiçbir şekilde başvuru bilgilerinizde değişiklik yapılmayacaktır.

ÜCRETLER: Burs almaya hak kazanan öğrencilere burs almaya başladıkları öğretim döneminde Ocak – Mayıs arasında toplam 5 ay, burs almaya devam ettiği diğer öğretim dönemlerinde ise 8 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs) süreyle 200,00 TL burs yardımı yapılacaktır.

başbakanlık bursu

Yabancı uyruklular
Vakıflar Genel Müdürlüğü yabancı uyruklu öğrenci yükseköğrenim bursu için başvurular 2016 – 2017 öğretim dönemi için 15 Eylül – 30 Ekim 2016 tarihleri arasında kurumumuz internet sitesi http://www.vgm.gov.tr üzerinden başvuru formu doldurulmak suretiyle alınacaktır. Söz konusu başvuru formunun nasıl doldurulacağını açıklamak, öğrencilere başvuru işlemleri sırasında yardımcı olmak amacıyla “2016 – 2017 Öğretim Dönemi Yabancı Uyruklu Öğrenci Yükseköğrenim Bursu Başvuru Kılavuzu” hazırlanmıştır. Bu kılavuzu ve yukarıda belirtilen ilgili mevzuat hükümlerini okumadan başvuru yapmayınız. Başvuru sırasında başvuru formunu onaylayıp göndermeden önce bilgilerinizi mutlaka tekrar kontrol ediniz. Başvurunuzu onaylayıp gönderdikten sonra hiçbir şekilde başvuru bilgilerinizde değişiklik yapılmayacaktır.

ÜCRETLER: Burs almaya hak kazanan öğrencilere burs almaya başladıkları öğretim döneminde Ocak – Mayıs arasında toplam 5 ay, burs almaya devam ettiği diğer öğretim dönemlerinde ise 8 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs) süreyle 200,00 TL burs yardımı yapılacaktır.

İlkokul, ortaokul, lise
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencilere burs verilmektedir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim Bursu için başvurular 2016 – 2017 öğretim dönemi için 19 Eylül – 19 Ekim 2016 tarihleri arasında kurumumuz internet sitesi http://www.vgm.gov.tr üzerinden başvuru formu doldurulmak suretiyle alınacaktır. Söz konusu başvuru formunun nasıl doldurulacağını açıklamak, öğrencilere başvuru işlemleri sırasında yardımcı olmak amacıyla “2016 – 2017 Öğretim Dönemi Ortaöğrenim Bursu Başvuru Kılavuzu” hazırlanmıştır. Bu kılavuzu ve yukarıda belirtilen ilgili mevzuat hükümlerini okumadan başvuru yapmayınız. Başvuru sırasında başvuru formunu onaylayıp göndermeden önce bilgilerinizi mutlaka tekrar kontrol ediniz. Başvurunuzu onaylayıp gönderdikten sonra hiçbir şekilde başvuru bilgilerinizde değişiklik yapılmayacaktır.

ÜCRETLER: Burs almaya hak kazanan öğrencilere burs almaya başladıkları öğretim döneminde Ocak – Haziran arasında toplam 6 ay, burs almaya devam ettiği diğer öğretim dönemlerinde ise 9 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran) süreyle 60,00 TL burs yardımı yapılacaktır.

Kimler Başbakanlık Bursu alamaz?
Başbakanlık Bursu şartllarına göre bazı durumlarda adaylar burs alamazlar. Daha önce burs yada kredi alan öğrenciler, giriş yılından itibaren yıl kaybı olan öğrenciler, yabancı uyruklu öğrenciler,Polis Akademisi ve Askeri okul öğrencileri, Yüksek Lisans'ın hazırlık sınıfında bulunan öğrenciler,aylık asgari ücret düzeyinde gelire sahip olan öğrenciler ( yetim maaşı ve nafaka dışında) yalan beyanda bulunan öğrenciler ve burs almaya yeterli bulunmayan adaylar Başbakanlık bursundan yararlanamaz.

Burs hangi sebeplerle kesilir?
Başbakanlık bursu her ayın 7' sinde hesaplara yatar. Bursu almaya hak kazandığınızda alttan 3'ten fazla dersiniz olmadığı sürece bursunuz eğitim süreniz boyunca yatar.

Başbakanlık Bursu nedir?
Başbakanlık bursu resmi adıyla 'Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu Bursu' Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu aracalığı ile Açıköğretim Fakültesi dahil tüm lisans ve yüksek lisans programlarında öğrenim gören üniversitelilerin yararlanabildiği ve 2009 itibariyle burs alma şansınızın en yüksek olduğu burs imkanıdır.

Öğrencilere maddi destek amacıyla verilen Başbakanlık Burs başvuru formuna haberimizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan linklerden burs başvuru şartlarına da ulaşabilir merak ettiklerinizi takip edebilirsiniz. Kurum tarafından Yükseköğrenim, Yabancı Uyruklu Yükseköğrenim ve Ortaöğrenim burs başvuruları (İlkokul, Ortaokul, Lise) başladı. Belli tarihlerde yapılacak olan başvuruların formuna yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mine memiş - 1 yıl önce
Başbakanlık bursu sonuçları ne zaman açıklanacak
Avatar
yasin dinçer - 1 yıl önce
Başvuru bursu ne zamn açıklanacak.
Avatar
Ceyda - 1 yıl önce
Bu sonuclar ne zaman aciklanacak
Avatar
eda - 1 yıl önce
Sonuçlar ne zaman açıklanacak
Avatar
sebahat - 1 yıl önce
Başbakanlık bursunun sonuçları ne zaman açıklanacak
Avatar
Busra - 1 yıl önce
Bana kyk bursu cikmadi geri odemeli cikti ama bunu almak istemiyorum ne olur cikmasini istiyorum buna ihtiyacim var
Avatar
Busra - 1 yıl önce
Bana kyk bursu cikmadi geri odemeli cikti ama bunu almak istemiyorum ne olur cikmasini istiyorum buna ihtiyacim var
Avatar
ögrenci :( - 1 yıl önce
Banada kredi çıktı neden boyle yapıyorlar ailemin durumu yok neden burs cıkmadı onu neye göre ayarlıyorlar ne olur basbakanlik bursu cıksın biran öncede açıklansın artik zor geçiniyorum ek işler yapıyorum