2016 Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Yapacak - Başvuru şartları ve tarihleri

Ülkemizin en önemli güvenlik güçlerinden biri olan Jandarma Genel Komutanlığı, uzman erbaş alımı alacağını ilan etti. İlanda yer alan başvuru tarihlerini ve şartlarını haberimizin devamındaki bağlantıdan indirebilir ve komutanlık bünyesine katılmak için ilk adımı atabilirsiniz. İşte detaylar...

2016 Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Yapacak - Başvuru şartları ve tarihleri

Devlet Personel Başkanlığı web sitesinde yayınlanan ilana göre Jandarma Genel KomutanlığI'na uzman erbaş alınacak. 25 Kasım Cuma (yarın) başlayacak başvurular 9 Aralık'ta sona erecek. İlana katılım gösterip başvurmak isteyen adayların en az lise mezunu olma şartını öncelikli olarak yerine getirmesi gerekiyor.

Başvuruların ardından yazılı sınav ve seçme sınavı tarihleri 12 Aralık'tan itibaren yapılacak. Başvuru adresi olarak JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI PERSONEL TEMĠN MERKEZi ŞEHiT KORG.İSMAİL SELEN KIŞLASI İNCEK/BEYTEPE/ANKARA belirlendi. İnternet adresinden ise başvuru işlemlerinizin yanısıra duyuruları ve ilanları takip edebilirsiniz.

Sınav için 2016/3 döneminde başarılı olanlar başvuru yapamamaktadır.

jandarma

BAŞVURU İÇİN ARANAN ŞARTLAR
a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,
b. En az lise ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak,
c. Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2016 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1991 tarihi ve sonrasında doğanlar),
ç. Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günü itibarıyla yirmi dokuz yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1987 tarihi ve sonrasında doğanlar),
d. Müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak (25 Kasım 2013 tarihi ve sonrasında terhis olanlar),
e. Tüm sınavları geçen adaylar için; sevk edildikleri hastanelerden “Komando Uzman Erbaş Olur veya Uzman Erbaş Olur ” kayıtlı sağlık raporu almıŞ olmak,
f. En az 164 cm boyunda olmak koluluyla, Boy ve kilo oranları tablosunda (TABLO-1) belirtilen değerler içerisinde bulunmak. Boy uzunluğu çıplak ayakla, ağırlık ise spor şortu/eŞofman ile ölçülür.
g. TSK’da daha önce subay (yedek subay dahil), astsubay, uzman jandarma, uzman erbaŞ veya sözleŞmeli erbaŞ ve er (SözleŞmeli ErbaŞ ve Er Kanununda yer alan hükümler hariç; üçüncü hizmet yılını tamamlamıŞ dördüncü hizmet yılında olduğuna dair belgeyle geleceklerdir.) olarak istihdam edilmemiŞ, askeri öğrencilikle iliŞiği kesilmemiŞ olmak.
ğ. Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüŞü kusursuz olmak (göğüs kafesi ve omurgasında Şekil bozukluğu bulunmamak, iŞitme ve görmede kusuru bulunmamak, gözlük, lens ve iŞitme cihazı kullanmamak, renk körü ve düz taban olmamak, vücudunun herhangi bir yerinde yara, dövme, yanık ve ameliyat izi bulunmamak. Türkçe’yi kusursuz konuŞmak, dilinde pelteklik, tutukluk ve kekemelik gibi konuŞma özrü bulunmamak).
h. Güvenlik soruŞturması olumlu olmak.
ı. Askerlik hizmeti sırasında üste hakaret, emre itaatsizlikte ısrar, mukavemet, amir ve üste fiilen taarruz, fesat ve isyan suçları ile 22.05.1930 tarihli ve 1632 sayılı Askeri Ceza Kanununun 148’inci maddesinde belirtilen suçlardan hükümlü bulunmamak.
i. Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aŞımına uğramıŞ yahut para cezasına çevrilmiŞ yada ertelenmiŞ ve adli sicilden çıkarılmıŞ olsa dahi, bir cürümden hükümlü bulunmamak.
j. Tutum ve davranıŞları ile yasadıŞı görüŞleri benimsememiŞ, bu gibi faaliyetlerde bulunmamıŞ veya bu gibi faaliyetlere karıŞmamıŞ olmak.
k. Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi Şahsiyetine gölge düŞürmemiŞ, askerliğin Şeref ve haysiyeti ile bağdaŞmayacak eylemlerde bulunmamıŞ, tutum ve davranıŞları ile yasadıŞı siyasi, yıkıcı ve bölücü ideolojik görüŞleri benimsememiŞ olmak.
l. Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Nitelik Belgesi (TABLO-2) almıŞ olmak.
m. Askerlik hizmetini yapmıŞ veya 24 Mayıs 2017 tarihine kadar terhis olabilecek durumda olmak,
n. BaŞvuru, sınavlar, kayıt kabul iŞlemleri esnasında, adaydan istenen bilgi, belge ve diğer yükümlülüklerin tam ve doğru olarak yerine getirilmesi gerekmektedir.

Ön başvuruda bulunan adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun (Atamaları yapılmış ve Eğitime Başlamış olsalar dahi) işlemleri iptal edilecektir.

İLANI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN.

Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
serkan demir - 12 ay önce
ara buluşlım 12 000
ambulnas 112