Açıköğretim Fakültesi sınavlarında yeni uygulama açıklandı: 4 yanlış 1 doğruyu götürecek

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından yapılan açıklamada diğer üniversitelerde bulunan öğrencilerle birlikte eşitlik ilkesinin ilerlemesi ve sınav değerlendirmelerinde birliğe varılması amacıyla bundan sonraki sınavların değerlendirmesinde değişiklik yaşanacağını duyurdu.

Açıköğretim Fakültesi sınavlarında yeni uygulama açıklandı: 4 yanlış 1 doğruyu götürecek

İnternet sitesinden duyurulan gelişmeye göre bu yıldan itibaren geçerli olmak üzere, YÖK kararıyla çoktan seçmeli 5 şıktan oluşan sınavlarda, 4 yanlışın bir doğruyu götürmesi kararı uygulanacaktır.

AÖF, öğrencileri ders materyali ve kaynak sunumu için sürekli güncellemeler yaptığına, öğrencilerin başka kaynakların yararlanmamasına da değindi. AÖF'ün açıklaması şu şekilde:

"Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 29/03/2016 tarihli ve 75850160-106-E.26361 sayılı yazısıyla Açıköğretim programları uygulayan üniversitelerin ölçme ve değerlendirme faaliyetlerinde uygulama birliğinin sağlanmasında göz önünde bulundurulması gereken hususlar ilgili üniversitelere bildirilmiştir.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının yazısı gereği, 2016-2017 Öğretim Yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde, sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde çoktan seçmeli beş seçenekli test tipi sorularda, dört yanlış cevabın bir doğru cevabı eksiltmesi, Anadolu Üniversitesi Senatosunun 04/10/2016 tarihli ve 7/8 sayılı kararıyla kabul edilmiştir.

Anadolu Üniversitesi gerek temel öğrenme materyali olan kitaplarda gerekse destek materyali olarak https://ekampus.anadolu.edu.tr içinde yer alan kaynaklarda sürekli güncelleme yapmaktadır. Bu anlamda gelişen teknolojinin sunduğu bütün imkânlar seferber edilerek Türkiye’nin en büyük e-öğrenme platformu siz öğrencilerimiz için hizmet vermektedir. Öğrenci başarısının artırılması için sürdürülebilir projeler geliştirilmeye devam edecektir.

Öğrencilerimizin Açıköğretim bürolarından teslim aldıkları güncellenmiş kitaplar ve https://ekampus.anadolu.edu.tr adresi dışında herhangi bir kaynaktan yararlanmamalarını önemle hatırlatırız. Kurum dışı kaynakların güncel olmayacağı ve mağduriyetlere neden olacağının bilinmesi gerekmektedir.

Tüm öğrencilerimize duyurulur."

Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
turgay - 1 yıl önce
Zaten zorluk çeken aöf öğrencilerine bi zorluk da değerli senato üyelerinden gelmiştir,
paraya dayalı eğitim olduğu açıkça ortaya koyulmuştur mezunıyetı zorlaştırıp tekrar kayıt tekrar para için atılan bi adımdır.çok üzücü bi olay
Avatar
önder - 1 yıl önce
bu uygulama gerçekten onbinlerce insanımızı mağdur edecektir. İnsanlar zaten yoğun iş şartlarında çalışıyorlar. Bu konunun iyi ve adaletli değerlendirilmesi lazım. örgün eğitim okuyan öğrencilerin işi sadece okumak, ya çalışan insanların açık öğretim okuyanlar
Avatar
melahat - 1 yıl önce
Öncelikle yeni sistem yüzünde derslerden bu gidişle kalırız bu sistem kalksın mağdur kalıyoruz