Adalet Bakanlığı 810 İcra Katibi Memur Alımı Yapacak - Sınav Tarihleri Açıklandı

Adalet Bakanlığı kadrosunda görevlendirilmek üzere 810 memur alımı yapılacağı duyuruldu. Buna göre adaylar belirlenen tarihler ve şartlar neticesinde başvurularını yapabilecek. İşte detaylar...

Adalet Bakanlığı 810 İcra Katibi Memur Alımı Yapacak - Sınav Tarihleri Açıklandı

Çeşitli dönemlerde yaptığı memur alımları ile en çok takip edilen bakanlıklardan biri olan Adalet Bakanlığı, kadrosuna 810 memur alımı yapacağını ilan etti. Devlet Personel Başkanlığı tarafından duyurulan ilana göre yeni yılın ilk mesai günü yani 2 Ocak 2017 Pazartesi günü başlayacak olan başvurular 17 ocak 2017 Salı günü sona erecek. Müracatlarda en önemli iki kriter ise KPSS puanı ve daktilo veya bilgisayar sertifikanızın bulunması. İlana dair her şey haberimizde yer alıyor.

Bakanlık bünyesine belirtilen genel idare hizmetleri sınıfında bulunan 5-12 dereceli kadrolara, “Sınav Birimi” olarak yetki verilen Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonları tarafından yapılacak uygulama ve Bakanlığımızca yapılacak sözlü sınavlarıyla, açıktan atama suretiyle 810 icra kâtibi alınacaktır.

Alımı yapılacak olan personel: İcra katibi (810)

Başvuru için gereken belgeler
Adaylar 02 Ocak 2017 – 16 Ocak 2017 tarihleri arasında;
a) İcra kâtipliği sınavı başvuru formu,
b) Diploma veya mezuniyet belgesinin ya da öğrenim yabancı ülkede yapılmış ise denklik belgesinin aslı, kurumca veya belgenin verildiği yer yükseköğretim kurumunca onaylanmış örneği,
c) KPSS-2016 sınav sonuç belgesi,
d) Örgün eğitim yoluyla verilen daktilo ya da bilgisayar dersini başarı ile tamamladığına ilişkin belge veya Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı ya da kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslardan alınmış daktilo veya bilgisayar sertifikası ile birlikte sınav birimine veya sınav evrakının sınav birimine gönderilmesi için mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına müracaat edeceklerdir.
- Mahalli Cumhuriyet başsavcılıkları aracı kılınarak sunulacak başvuru evrakı, masrafı ilgilisinden alınmak suretiyle aynı gün DYS üzerinden ve fiziki olarak acele posta servisiyle (APS) sınav birimine gönderilecektir.
- Adaylar, ilan edilen mahallerden sadece birine başvuruda bulunabileceklerdir. Birden fazla mahal için başvuruda bulunan adayların tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Sınav kontejanı
Adaylardan, merkezi sınavda aldıkları puana göre en yüksek puandan başlayarak her bir mahal için ilan edilen kadro toplamının 20 katı kadarı, uygulama sınavına girmeye hak kazanacaktır. Buna göre yapılan sıralamada, son sıradakilerle aynı puana sahip olanlar da uygulama sınavına girebilecektir.

Sözlü sınav tarihi ve çağırılacakların belirlenmesi
Uygulama sınavında başarılı olanlardan, sınav birimince doğru olarak kabul edilen kelime sayısı esas alınmak kaydıyla, en fazla doğru kelime yazan adaydan başlanarak tercih edilen mahal için ilan edilen kadronun üç katı kadar aday sözlü sınava çağrılacaktır. Buna göre oluşturulan sıralamada, son sıradakilerle aynı sayıda doğru kelime yazanlar da sözlü sınava girebileceklerdir. Sözlü sınava girmeye hak kazananların listesi, en geç 13 Şubat 2017 Pazartesi gününe kadar sınav birimlerinin bulunduğu adliyelerin internet sitelerinde ilan edilecektir.

Uygulama sınavı zamanı
Uygulama sınavına girmeye hak kazananların listesi en geç 27 Ocak 2017 Cuma günü sınav birimlerinin bulunduğu adliyelerin internet sitelerinde ilan edilecektir.

İlanın tamamına ve başvuru formuna ulaşmak için buraya tıklayın.

Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.