Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 20 Memur Alımı Yapacak – Sınav Bilgileri Açıklandı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kadrosunda değerlendirilmek üzere 20 denetçi yardımcısı alımı yapılacağı açıklandı. Buna göre adaylar için gerekli sınav bilgileri de yayımlandı. İşte detaylar…

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 20 Memur Alımı Yapacak – Sınav Bilgileri Açıklandı

Memur alımı 31 Aralık’ta da sürüyor. Yılın son gününde yayımlanan ilanda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere 20 denetçi yardımcısı alımı yapılacak.Adaylar için KPSS baraj puanı 70 olarak belirlenirken 8’inci dereceden atamalar gerçekleştirilecek. Adaylar hem yazılı hem de sözlü sınava tabi tutulacak. Başvuru tarihleri ise 23 Ocak – 03 Şubat 2017 tarihleri arasındadır. Dışarıdan gönderim kabul edilmeyecektir.

Alımı yapılacak olan personel: Denetçi yardımcısı

Başvuru tarihleri: 23 Ocak – 03 Şubat 2017

Başvuru nasıl yapılacak?
Bakanlığa ait internet sitesi aile.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecektir. Fiziki bir şekilde gönderim veya kargo ile başvuru söz konusu değildir.

Sınavlar ne zaman?
Yazılı sınav sonuçları www.aile.gov.tr adresindeki web sayfasından yayımlanmak suretiyle duyurulacaktır. Sözlü sınava katılmaya hak kazananlara, sözlü sınavın yeri, günü ve saatine ilişkin bilgileri içeren tebligat yapılacaktır.

Başvuru şartları
– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak.
– Son başvuru tarihi itibariyle, üniversitelerin yukarıdaki tabloda belirtilen en az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerinden/bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.
– T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından, 2015 ve 2016 yıllarında yapılan Kamu personeli Seçme Sınavlarında (KPSS), tabloda belirtilen puan türlerinden 70 ve üzeri puan almış olmak.
01.01.2017 tarihi itibariyle otuzbeş yaşını doldurmamış olmak.
– Sağlık durumu, yurdun her yerinde görev yapmaya ve her türlü iklim ve yolculuk şartlarında seyahat etmeye elverişli olmak ve denetçilik görevini yapmasına mani olacak hastalığı veya engeli bulunmamak.
– Sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuranların tabloda belirtilen sınava katılacak aday sayısından fazla olması halinde, KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere yukarıda belirtilen sayıda aday giriş sınavına alınacaktır. Eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu adayların tümü sınava çağrılacaktır.
– Başvuruların internet ortamında alınmasından sonra yazılı sınava girmeye hak kazandığı ilan edilenlerden, giriş şartlarını taşımadığı yazılı sınav öncesi anlaşılanlar sınava katılamazlar. Bakanlık ilan edilen boş kadro sayısının 20 katı adayı çağırmak zorunda olmadığından, bu aşamada yazılı sınava katılamayacağı kararlaştırılan adayların yerine yeni aday çağırma zorunluluğu bulunmamaktadır. Böyle bir durumun ortaya çıkması, ilk değerlendirme sonucu sınava katılmaya hak kazanamayan diğer adaylar için sınava katılma hakkı doğurmayacaktır.

İlanla ilgili tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Memur Kadrosu

Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.