AÖF Bahar Dönemi kayıtları tarihleri - 2016 AÖF Bahar Dönemi kayıt yenileme tarihleri ne zaman?

Her yıl binlerce öğrenciye eğitim imkanı sunan Açık Öğretim Fakültesi'nde kayıt yenileme tarihleri belli oldu. Peki öğrenciler kayıtlarını nasıl yenileyebilirler? AÖF kayıt yenileme tarihleri? AÖF kayıt yenileme işlemleri başladı mı? AÖF ders ekleme ve silme işlemleri nasıl yapılır? AÖF Kayıt yenileme ücreti ne kadar? Ücretler hangi bankaya yatırılacak? Detaylar haberimizde...

AÖF Bahar Dönemi kayıtları tarihleri - 2016 AÖF Bahar Dönemi kayıt yenileme tarihleri ne zaman?

Her yıl binlerce öğrenciye eğitim imkanı sunan Açık Öğretim Fakültesi'nde kayıt yenileme tarihleri belli oldu. Peki öğrenciler kayıtlarını nasıl yenileyebilirler? AÖF kayıt yenileme tarihleri?  AÖF kayıt yenileme işlemleri başladı mı? AÖF ders ekleme ve silme işlemleri nasıl yapılır? AÖF Kayıt yenileme ücreti ne kadar? Ücretler hangi bankaya yatırılacak? Detaylar haberimizde...Açıköğretim Fakültesi kayıt yenileme tarihlerinin ne zaman olduğu belli oldu. AÖF kayıt yenileme tarihi burada. Eskişehir Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nde hali hazırda AÖF'e devam eden öğrencilerin kayıt yenileme tarihleri belli oldu.AÖF'den açıklanan duyuruya göre AÖF kayıt yenileme, ders ekleme ve silme tarihi 12-4 Mart 2016 olarak belirlendi. Bu tarihler arasında öğrenciler kayıt yapabilecek ders ekleme ve silme işlemlerinizi gerçekleştirebilecekler.


Kayıt yenileme, Ders Ekle-Sil işlemi ve Kayıt Yenileme Bedelinin Ödenmesiyle gerçekleşecektir. Kayıt yenileme işlemleri;


Kayıt Yenileme İşlemleri
22 Şubat 2016 Pazartesi günü başlayıp 4 Mart 2016 Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecektir.


Mazeretli Kayıt Yenileme İşlemleri
Mazeretli olanlar 4 Mart 2016 tarihinde kayıtlarını yenileteceklerdir.

Ders Ekle-Sil İşlemleri
http://kayit.anadolu.edu.tr

Bahar Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları ders kodu sırasında 30 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrenciler tekrar ettiği dersler hariç, Fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir. Ders ekle-sil işlemi http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden yapılacaktır. Öğrenciler, ödeme yapmadığı sürece ders ekle-sil işlemi yapabilirler. Ödeme yapıldıktan sonra ders silme işlemi yapılması mümkün olmamaktadır. Ders ekle-sil işlemi yapmadan kayıt yenileme bedelini ödeyen öğrenciler, Fakülte tarafından atanan dersleri kabul etmiş sayılırlar. Öğrencilerin ileride sorun yaşamamaları için ödeme yapmadan önce http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden Kayıt Yenileme bağlantısından sorumlu oldukları dersleri mutlaka incelemeleri gerekmektedir.


12 - 4 Mart 2016 tarihleri arasında kayıt yenileme bedelini ödeyen, ancak tekrar ders ekle işlemi yapmak isteyen öğrenciler 22 - 4 Mart 2016 tarihlerindehttp://kayit.anadolu.edu.tr adresinden Mazeretli Ders Ekleme İşlemleri bağlantısından ders ekle işlemi yapabilirler. Fakülte tarafından yapılan ders ataması sonucu, atanmayan dersi kalan ve bu dersleri alması halinde mezun olabilecek durumdaki öğrencilerin 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ekle işlemi yapmaları gerekmektedir.


Ödeme bilgileri ders ekle-sil ekranında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders ekle-sil işlemini yapan öğrenciler 2015-2016 öğretim yılı Bahar Dönemi Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payıödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında;Kredi Kartıyla(öğrenci sayfasından), Vakıfbank şubelerinden, ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), 444 0 724 telefon bankacılığı veya İnternet bankacılığından gerçekleştirebilirler.  Mazeretli kayıtların son günü olan 4 Mart 2016 tarihinde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23:30’a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecektir.


Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayacaktır.


Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2015-2016 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler. 2015-2016 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Kayıt Yenileme bedelini ödemeyip sadece geçmiş dönem borç/borçlarını ödeyen öğrencilerin 2015-2016 Öğretim Yılı Bahar Döneminde kaydı yenilenmez.4 Mart 2016 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Bahar Dönemi kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2015-2016 Öğretim Yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybederler.


Kayıt yenileme işlemini yapan öğrenciler www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin Öğrenci Girişi bağlantısından kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kayıt yenileme tarihleri içerisinde mutlaka kontrol etmelidirler.


Şifreniz yoksa ya da unuttuysanız yeni şifrenizi; www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin “Şifre İşlemleri” bölümündeki “Şifre Hatırlatma” bağlantısından, 0850 200 46 10-19 (10 Hat) ve 444 10 26 numaralı Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezini sistemlerimizdeki kayıtlı cep telefonu numaranızla arayarak veya size en yakın AÖF bürolarına şahsen giderek alabilirsiniz. Kayıt yenileten öğrenciler ders kitaplarını bağlı olduğu AÖF bürosundan kayıt yenileme tarihleri içerisinde veya sonrasında alabilirler.


Kayıt Yenileme ve Öğrenci Kılavuzlarına http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.  
Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.