AÖF Başvuru ve Kayıt yenileme tarihleri ne zaman? Anadolu Üniversitesi Giriş Ekranı

Binlerce öğrenciye ev sahipliği yapan Açık Öğretim Fakültesi yeni kayıtlar, ikinci üniversite kayıtları ve kayıt yenileme tarihleri belirlendi. Yine önemli bir sayıda öğrencinin başlayacağı AÖF için kayıt tarihlerini ve son günün ne zaman olduğunu haberimizden okuyabilirsiniz.

AÖF Başvuru ve Kayıt yenileme tarihleri ne zaman? Anadolu Üniversitesi Giriş Ekranı
Burak
Burak
05 Eylül 2016 Pazartesi 11:42

Üç aşamalı kayıt tarihleri oluşturulan AÖF'te sıra ikinci üniversite kayıtlarına geldi. Dört yıllık fakülte mezunları diledikleri bölümü okuma fırsatı yakalayabiliyorlar. Peki AÖF kayıt yenileme, iklnci üniversite kayıtları ve kayıtlardaki son gün ne zaman? İşte detaylar...

AÖF kayıtları devam ediyor. 25 Ağustos'ta başlayan AÖF başvuruları 3 Eylül'de sona erdi. Açıköğretim Fakültesine kayıt olmak isteyen adaylar internet başvurusunun ardından AÖF bürolarından kayıt işlemlerini tamamlayabiliyorlar.

İnternet Başvuru Tarihi : 25 Ağustos 2016 Perşembe - 03 Eylül 2016 Cumartesi
AÖF Bürosundan Kayıt Tarihi : 25 Ağustos 2016 Perşembe - 03 Eylül 2016 Cumartesi
AÖF Bürosundan Mazeretli Kayıt Tarihi : 03 Eylül 2016 Cumartesi

İnternet başvuru işlemleri 25 Ağustos 2016 Perşembe günü saat 09.00’da başlayıp, 03 Eylül 2016 Cumartesi günü saat 17.00’de sona erdi.

Adaylar, http://aof.anadolu.edu.tr adresinden Türkiye Programları bağlantısı “ÖSYS Yeni Kayıt” linkine tıklayarak internet başvurularını gerçekleştirdi. Daha sonra kayıt için gerekli belgeleri hazırlayarak, banka ödemesini yaptıktan sonra AÖF Bürolarından kayıt işlemlerini tamamladı.İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramaz. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir.

03 Eylül 2016 tarihinden sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması vb. nedenlerle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. İnternetten başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

Adaylar, İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu’nda açıklanan kayıt belgelerini hazırlayarak illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt yaptırabilirler.

İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu ile Öğrenci Kılavuzuna www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Kılavuzlar bağlantısından veya http://aof.anadolu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Adaylar, 25 Ağustos - 02 Eylül 2016 tarihleri arasında illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını gerçekleştirdi. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 03 Eylül 2016 tarihinde bizzat veya yakınları aracılığıyla başvurarak kayıt yaptırabilirler. 03 Eylül 2016 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmedi ve kayıtları kesinlikle yapılmadı.

Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar Fakülteye kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir hak iddia edemezler. Posta ile kayıt yapılmaz.

AÖF BAŞVURU VE KAYIT İŞLEMLERİ
ÖSYS Yeni Kayıt : 25 Ağustos - 03 Eylül 2016
İkinci Üniversite : 31 Ağustos - 09 Eylül 2016
Ek Yerleştirme :19 - 24 Eylül 2016


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.