Karayolları Genel Müdürlüğü 2450 lira maaşla personel alımı yapacak

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından sözleşmeli personel alımı yapılacağı ilan edildi. Buna göre hangi adaylar başvuru yapabilir? Başvuru şartları ve tarihleri haberimizde yer almaktadır.

Karayolları Genel Müdürlüğü 2450 lira maaşla personel alımı yapacak

KGM'nin Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile duyurduğu alımlarda Hatay, Gaziantep, Adana ve Mersin illerinde çalıştırılmak üzere düz işçi alınacaktır. İşe alınan kişiler günlük 81,58 lira çıplak yevmiye ile çalışacaklar ve ayda 2447 liraya denk gelmektedir. Ayrılan kontenjan ise 7 eski hükümlü olarak belirlenmiştir. İlanda KPSS'ye girme şartı aranmaktadır.

İstenen şartlar
1) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,
2) 18 yaşını tamamlamış olmak,
3) Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına veya Devlet memuru olmaya engel bir suçtan hüküm giyenlerden cezasını infaz kurumlarında tamamlayanları, cezası ertelenenleri, koşullu salıverilenleri; özel kanunlarda belirtilen şartlardan dolayı istihdam olanağı bulunmayanları; ömür boyu kamu hizmetlerinden yasaklı bulunanlardan, Cumhuriyet Başsavcılığından alınan salıverilen hükümlülere ait durum bildirme formu ile durumlarını belgelendirmek veya Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan: 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan (Değişik ibare:RG-6/8/2014-29080) sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını (Değişik ibare:RG-6/8/2014-29080) belgelendirmek,
4) KPSS sınavına girmiş olmak şartları aranır.
5) Münhal kadro için durumu uygun olan adayların, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.
6) Ataması yapılan eski hükümlü işçi 5 yıl boyunca başka bir ildeki işyerlerine nakil (tayin) talebinde bulunamayacaktır.
7) Sözlü sınav / mülakat tarihi ve yeri bilahare adaylara duyurulacaktır.
8) İşe alınanlar 81,58 TL. çıplak yevmiye ile işe başlatılacaktır.

Başvuru tarihleriKGM işçi alımı ilanına başvurular 5 Ocak - 14 Ocak 2017 tarihleri arasında Türkiye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerinden yapılacaktır.

KGM ilanına ulaşmak ve tüm detayları öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak: Memur Kadrosu

Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.