MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması sözlü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak - Atama Sonuç Ekranı Giriş

2017 yılında Milli Eğitim Bakanlığı kadrosuna alınacak olan 20 bin 127 öğretmenle ilgili sözlü (mülakat) sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. Öğretmen adayları sonuçların bir an önce duyurulmasını ve hayallerine kavuşmayı istiyor. Milli Eğitim Bakanlığı atama ekranı giriş sistemi MEBBİS'e nasıl gireceğinizi belirten adres de haberimizde yer almaktadır. Peki MEB 20 bin öğretmen ataması sözlü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması sözlü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak - Atama Sonuç Ekranı Giriş

Geçtiğimiz sene FETÖ'nün darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından lav edercesine dağıtılan bakanlıklardan biri olan Milli Eğitim Bakanlığı'na alınacak sözleşmeli öğretmenler için cumartesinden bu yana gergin ve heyecanlı bir bekleyiş başladı. On binlerce adayın sürekli sonuç açıklanma tarihini araştırdığı alımlarla ilgili olarak 17 Mayıs iddiaları gündeme geldi ancak şu ana kadar  bir gelişme yok. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde değerlendirilmek üzere istihdam edilecek 20 binden fazla öğretmenle ilgili olarak sözlü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte bilinmesi gerekenler...

Hayallerini süsleyen mesleğe adım atmak, yeni nesillerin yetişmesinde katkıda bulunmak ve ekonomik anlamda da düzenli maaş almak isteyen öğretmen adaylarının mülakat sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusundaki iddialar devam ediyor. Büyük emekler sonucunda geldikleri son aşamada artık mutluluk yaşamak isteyen adaylar artık saniyeleri bile sayıyor.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
Bazı internet sitelerinde yer alan sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarının 17 Mayıs Çarşamba günü açıklanacağına dair iddialar, Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri tarafından doğrulanamadı. Yetkililer, taraflarına konuyla ilgil henüz bir resmi yazı gelmediğini ifade etti. Mülakat sonuçları konusunda resmi kaynaklardan detaylı bilgi gelmesi halinde, haberimizden erişebilirsiniz.

SÖZLÜ SINAVDA KRİTERLER NELER OLDU?
Sözlü sınavda adaylar, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü; iletişim becerileri, özgüveni ve ikna kabiliyeti; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı; topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri yönüyle
değerlendirildi.

Sözleşmeli öğretmen atama sözlü sınav sonuçları mülakat

Tercihler nasıl yapılacak?
Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 20 (yirmi) eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecektir. Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecektir. Tercihler herhangi bir il veya ilçe millî eğitim müdürlüğüne onaylatılacaktır. Adaylar il veya ilçe millî eğitim müdürlüğünce başvuruları onaylanmadıkça tercih değişikliği yapabilecektir.

Adaylar tercih dışı seçenek olarak;
“Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum.”
“Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.” seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecektir.

Tercihlerine atanamayan adaylardan “9.5.2.” seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacaktır.

Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince, bilişim teknolojileri alanına atanmak üzere başvuruda bulunan adaylardan bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, matematik-bilgisayar bölümü, istatistik ve bilgisayar bilimleri, bilgisayar teknolojisi bölümü/bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü ile bilgi teknolojileri bölümü mezunları, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları dışındaki eğitim kurumlarını tercih edecektir.

ATAMA NASIL YAPILACAK?
Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecektir. Adayların puanlarının eşitliği hâlinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınacak, eşitliğin devamı hâlinde atanacak aday bilgisayar kurası ile belirlenecektir.

Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.