Milli Savunma Bakanlığı 30 Bilişim Personel Alımı Yapacak - Sınav Başvuru Şartları ve Tarihleri

Milli Savunma Bakanlığı kadrosunda görev almak üzere 30 Bilim Personeli Alımı yapacağını duyurdu. Sınav şartlarının ve tarihlerinin belirlendiği ilana dair tüm içeriği haberimizde okuyabillir, ilgili bağlantıdan da ilanın tamamını görüntüleyebilirsiniz.

Milli Savunma Bakanlığı 30 Bilişim Personel Alımı Yapacak - Sınav Başvuru Şartları ve Tarihleri
01 Aralık 2016 Perşembe 11:33

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde çalışacak olan 30 bilişim personeli için sınav düzenlenecek. Ankara'da gerçekleştirilecek olan sınav hakkındaki tüm şartlar ve başvuru tarihleri ile sınav günleri haberimizin detaylarında yer almaktadır.

Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yayınlanan ilana başvurular 6 Aralık 2016 tarihinde başlayacak ve 20 Aralık 2016 günü sona erecek. Başvuru ile ilgili aranan kriterler, sınav hakkındaki tüm bilgiler ve KPSS ile yabancı dil kriterleri detaylarda...

Bakanlık tarafından yayımlanan ilana göre başvuru şartları şu şekildedir;
a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde belirtilen sartları tasımak,

b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmis yurt dısındaki yükseköğretim kurumlarından
mezun olmak,

c) (b) bendinde belirtilenler dısında kalan dört yıllık fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik ve matematik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmis yurt dısındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. (Belirtilen bölümlerden mezun olan adaylar aylık brüt sözlesme ücretinin 2 katı ödenecek pozisyonlardan biri için basvurabileceklerdir.)

ç) Yazılım, yazılım tasarımı ve gelistirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücretinin iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, diğerleri için en az 5 (bes) yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilisim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4'üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözlesmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle isçi statüsünde bilisim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır),

d) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,

e) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinin A fıkrasının 7'nci bendi kapsamında sevk edileceği hastaneden sağlık raporu almak.

f) Güvenlik sorusturması ve Arsiv Arastırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sınav sonucunda basarılı olan ve atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecektir.)

g) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemis veya askerlik çağına gelmis ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmıs veya muaf veya ertelenmis ya da yedek sınıfa geçirilmis olmak.
h) Esnek çalısma saatlerine uyum sağlayabiliyor olmak.

Millî Savunma Bakanlığı Muhabere ve Bilgi Sistem Dairesi Baskanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin EK 6'ncı maddesi ve bu maddeye dayanılarak 31/12/2008 tarih ve 27097 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluslarının Büyük Ölçekli Bilgi İslem Birimlerinde Sözlesmeli Bilisim Personeli İstihdamına İliskin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” in 8 inci maddesi uyarınca, Millî Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından gerçeklestirilecek yazılı/sözlü sınav basarı sırasına göre toplam 30 (otuz) adet Sözlesmeli Bilisim Personeli alınacaktır.

Sınav başvuru tarihleri ve gereken evraklar
Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece bir tanesine basvurabileceklerdir. Basvurular, 06.12.2016-20.12.2016 tarihleri arasında www.msb.gov.tr adresinde bulunan "Sözlesmeli Bilisim Personeli Basvuru Formu"nun doldurulmasından sonra, fotoğraf yapıstırılmak ve imzalanmak suretiyle istenilen belgelerle birlikte, en geç 20.12.2016 tarihi saat 17:00'a kadar Millî Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne (Yahya Galip Cad. Bakanlıklar/ANKARA) elden teslim edilmek suretiyle yapılacaktır.

a) Fotoğraflı Başvuru formu ve 3 fotoğraf,

b) Lisans diploması veya okul çıkıs belgesinin aslı veya noter onaylı sureti. (Belge aslının ibraz
edilmesi halinde fotokopisi Kurumumuzca onaylanacaktır),

c) Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge,

ç) Son altı ay içinde alınmıs Adli Sicil Belgesi,

d) Detaylı Özgeçmiş,

e) GENEL SARTLAR (NİTELİKLER) baslığının (ç) maddesinde belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir
belge (Mesleki tecrübenin bilisim personeli olarak geçtiğinin belgelendirilmesi gerekmektedir.
Sürelerin hesabında lisans mezuniyeti sonrasındaki hizmetler dikkate alınacaktır),

f) GENEL SARTLAR (NİTELİKLER) baslığının (d) maddesinde belirtilen, en az iki güncel
programlama dilini bildiğini gösterir belge,

g) Her bir pozisyon için ÖZEL ŞARTLAR' da istenilen sertifikalar ile tecrübe veya deneyimi gösteren
belgeler (Sertifikalar sınavla alınmıs olmalıdır),

ğ) 2015 veya 2016 KPSSP3 sınav sonuç belgesi (KPSS sınav sonuç belgesi ibraz etmeyenlerin
puanı yetmis [70] kabul edilecektir.),

h) İngilizce dilinde Kamu Personeli Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından (KPDS-YDS vs.) alınan puanı veya bu dilde yapılan diğer yabancı dil sınavlarından alınan ve Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen KPDS dengi puanı gösterir belge (Sınava çağırılacak adayların belirlenmesinde KPSS puanının %70'i ile yabancı dil puanının %30'unun toplamı dikkate alınacaktır. Belge ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı ise sıfır olarak değerlendirilecektir).

İlanın tamamına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.