Sahil Güvenlik Komutanlığı İki Engelli İşçi Alımı Yapacaktır – Başvuru şartları ve tarihleri

Sahil Güvenlik Komutanlığı Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayınladığı ilanla iki engelli işçi alacağını ilan etmiştir. İlana dair tüm detayları haberimizden bulabilir ve başvuru şartlarını öğrenebilirsiniz.

Sahil Güvenlik Komutanlığı İki Engelli İşçi Alımı Yapacaktır – Başvuru şartları ve tarihleri

Ülkemizin en önemli güvenlik birimlerinden biri olan Sahil Güvenlik Komutanlığı için iki engelli personel alımı yapılacaktır. Adayların çalışacağı yer olarak İzmir Bayraklı’daki Ege Deniz Onarım Komutanlığı belirlenmiştir. Alımın yapılacağı branşlar ise büro işçisi ve takım-andavanlık bakım onarıcısıdır. Başvurular 26 Aralık 2016 Pazartesi – 4 Ocak 2017 Çarşamba tarihleri arasında iskur.gov.tr adresinden gerçekleştirebilirsiniz.

Adaylarda istenen şartlar şunlardır

S.NO MESLEK ADI BAŞVURUDA BULUNACAK ADAYLARIN ÖĞRENİM DURUMU İŞGÜCÜ SAYISI
1 TAKIM-AVADANLIK
BAKIM ONARIMCISI
(TERSANE)
Mesleki eğitim veren liselerin Makine, Makine Teknolojisi, Makine Bakım Onarım, Motor, Metal, Metal Teknolojisi, Torna, Tesviye, Torna-Tesviye, Elektrik, Elektronik, Mekatronik, Tesisat Teknolojisi, Sıhhı Tesisat, Soğutma Sistemleri, Soğutma ve İklimlendirme, Mobilya ve Dekarasyon, İnşaat, İnşaat Teknolojisi, İş Makinaları Bakım Onarım bölümleri mezunu adaylar başvurabilir. 1
2 BÜRO İŞÇİSİ Mesleki eğitimi veren liselerin Bilgisayar, Bilgi İşlem, Bilgisayarlı Muhasebe, Muhasebe ve Finansman, Büro Yönetimi, Muhasebe bölümü mezunu veya lise mezunu olup 3308 Sayılı Kanun kapsamında Bilgisayar, Bilgisayarlı Muhasebe alanlarında MEB onaylı sertifikaya sahip olan adaylar başvurabilir 1

YUKARIDA BELİRTİLEN TALEPLERE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE
1- Başvurular 26 Aralık 2016 – 04 Ocak 2017 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlükleri veya internet (www.iskur.gov.tr.) aracılığıyla yapılacaktır.
2- Türk vatandaşı olmak,
3- 18 Yaşını tamamlamış olmak,
4- Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) girmiş olmak,
5- Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edim ifasına fesat karıştırma, suçta kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
6- Hakkında yapılacak güvenlik soruşturmasının olumlu olması,
7- Durumlarının ilgili mevzuata göre yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuyla belgelendirmek.
8- Sağlık durumunun çalışacağı pozisyona uygun olduğuna dair sağlık kurulu raporu almak.Sağlık Raporu İş Yeri Hekimi tarafından incelenecek ve 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 15’inci maddesi gereği kişinin yapacağı işe uygun olduğunu belirtilen sağlık raporu işyeri hekimi tarafından düzenlenecektir.
9- Kamu kurum ve kuruluşlarının kendi disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak şarttır.
10- İşe göndermede öncelik hakkından yararlanacak adaylar, durumlarını daha önce çalıştıkları kamu kurum ve kuruluşlarından alacakları belgeyle ıspat etmek zorundadırlar. Terörle mücadele sırasında malul sayılmayacak şekilde yaralananlar, sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısıyla, terörle mücadelede göstermiş oldukları üstün başarı nedeniyle takdire layık görülenler Kuvvet komutanlığı için asgari Tugay Komutanlığınca, Jandarma Genel Komutanlığı için asgari Alay Komutanlıklarınca kendilerine verilen takdir belgeleriyele durumlarını belgelemeleri gerekmektedir.
11- Adayların talep edilen nitelikleri taşıyıp taşımadığı Sahil Güvenlik Ege Deniz Onarım Destek Komutanlığı tarafından kontrol edilecek, aranan şartları taşımayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.Adayların sınavları Sahil Güvenlik Ege Deniz Onarım Destek Komutanlığı tarafından yapılacaktır. İş yeri tarafından yapılan sınavı kazanan adaylardan başarı sırasına göre, talep sayısı kadar tüm şartları eksiksiz yerine getiren adaylar işe başlatılacaktır. Yukardaki şartları taşımadıkları sonradan ortaya çıkan adaylar, sınavı kazanmış olsalar bile sınavları geçersiz sayılacaktır.

Başvuru ile ilgili tüm detayları öğrenmek için buraya tıklayın.

Kaynak ve Bilgiler: Memur Kadrosu

Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.