Sosyal Güvenlik Kurumu 193 sözleşmeli personel alacak - Başvuru şartları ve tarihleri

Her sene yüzlerce kişiye istihdam sağlayan Sosyal Güvenlik Kurumu, 2017 yılında 193 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Peki başvuru şartları ve tarihleri nedir? İşte detaylar...

Sosyal Güvenlik Kurumu 193 sözleşmeli personel alacak - Başvuru şartları ve tarihleri
10 Nisan 2017 Pazartesi 11:41

Sosyal Güvenlik Kurumu, Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayınladığı ilanla, kadrosuna 193 sözleşmeli personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Bilgisayar, web teknolojisi ve bilişim üzerine yapılacak olan alımlarda KPSS şartı aranmaktadır. Adayların KPSSP93 puan türünden enaz 80 puan alması gerekmektedir.

Başvuruya dair detaylar, haberimizde yer almaktadır.

Personel alımı yapılacak olan branşlar
Bilgisayar
Bilişim ve İletişim Teknolojisi
Bilgisayar Donanımı
Web Teknolojileri ve Programlama
Bilgisayar Operatörlüğü ve Teknikerliği
Bilgisayar Operatörlüğü
Bilgisayar Programcılığı
Bilgi İşlem
Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama
Bilgisayar Programlama
Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri
Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi
Bilgisayar Programcılığı (İnternet)
Bilişim-Yönetim
Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri
Bilgisayar Teknolojisi
Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri
Bilgi ve İletişim Teknolojileri/Bilgisayar
Bilgisayar Bilimleri

Başvuru tarihleri
10/04/2017 - 24/04/2017 saat 23.59’a kadar

Başvurular nasıl yapılacak?
Adaylar T.C. Kimlik numaraları ile https://uyg.sgk.gov.tr/kdsinavbasvuru/AnaSayfa.do adresinde bulunan başvuru ekranına giriş yapacak olup, “Sosyal Güvenlik Kurumu Sözleşmeli Büro Personeli Başvuru Formu”nu eksiksiz ve doğru olarak doldurduktan sonra “tamam” ve “onayla” butonuna tıklayarak başvurularını tamamlayacaklardır. Bu aşamada başvuru formundan bir çıktı alınacak ve bu çıktı saklanacaktır. Başvuruda yer alan bilgilerin doğruluğundan adaylar sorumludur. Elektronik ortam dışında yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Atama işlemleri
Adayların KPSS puanlarına göre en yüksek puandan başlamak üzere sıralaması yapılarak 193 asıl ve 193 yedek adayın listesi ve asıl listede yer alan adaylardan atamalarına esas olmak üzere teslim edecekleri belgeler Kurum internet sitesinde (www.sgk.gov.tr) ilan edilecektir. Adaylara bununla ilgili ayrıca yazılı bir tebligat gönderilmeyecektir.

Asıl adaylardan ve sırası gelen yedek adaylardan çeşitli nedenlerle görevlerine başlamayanların yerine, asıl adayların atanmalarına ilişkin belgelerin ilan edildiği tarihten itibaren en geç 1 (bir) yıl içinde puan sırasına göre yedek adaylardan atama yapılacak olup, söz konusu atama işlemleri ile ilgili duyurular Kurum internet sitesinden bilahare yapılacaktır. Ataması yapılan ancak göreve başlatma işlemleri devam eden yedek adaylar hariç olmak üzere, 1 (bir) yıllık süre dolduktan sonra, boş pozisyonlara bu ilan kapsamında hiçbir şekilde atama yapılmayacaktır.

Atama işleminde, adayların ibraz etmiş oldukları bilgilerin tutarlılığı kontrol edilecek olup, bilgilerde tutarsızlık tespit edildiği takdirde atama işlemi iptal edilecektir.

Atama işlemlerinde puanı eşit adaylar arasından mezuniyet tarihi önce olana, bunun da aynı olması halinde yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

SGK sözleşmeli personel maaşı ne kadar?
İlana uygun olarak göreve başlatılacak olanlar; sosyal güvenlik yönüyle, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4/a maddesi hükümlerine tabi olacaklar ve istihdam edilecekleri birimlerde aynı sınıftaki diğer personelin tabi olduğu çalışma saat ve usulüne tabi olarak çalışacaklardır. 5.2- Kurumumuzda göreve başlayacak olan sözleşmeli büro personeline aylık brüt 2157,85 TL sözleşme ücreti ile aylık brüt 775,66 TL ek ödeme olmak üzere toplam brüt 2933,51 TL ödeme yapılacaktır. (Aylık brüt ücret tutarından sigorta ve sağlık primi ile gelir ve damga vergisi, ek ödeme brüt tutarından ise damga vergisi kesilmektedir.)

İlanın tamamına ulaşmak için tıklayın >>>


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.