Bugün çeyrek altın fiyatları nasıl? 2 Mayıs Pazartesi çeyrek altın alış satış fiyatı

Tüketicilerin ve yatırımcıların en çok tercih ettiği ürünlerden biri olan çeyrek altın fiyatları dün yine hareketliydi. Kapalıçarşı'da çeyrek altın fiyatları 185 liradan işlem gördü. Peki çeyrek altın fiyatları bugün nasıl olacak? 2 Mayıs 2016 Pazartesi çeyrek altın fiyatları nasıl? Çeyrek altın alış ve satış fiyatları. Kapalıçarşı çeyrek altın alış ve satış fiyatlarında son dakika haberleri...

Bugün çeyrek altın fiyatları nasıl? 2 Mayıs Pazartesi çeyrek altın alış satış fiyatı

Tüketicilerin ve yatırımcıların en çok tercih ettiği ürünlerden biri olan çeyrek altın fiyatları dün yine hareketliydi. Kapalıçarşı'da çeyrek altın fiyatları 185 liradan işlem gördü. Peki çeyrek altın fiyatları bugün nasıl olacak? 2 Mayıs 2016 Pazartesi çeyrek altın fiyatları nasıl? Çeyrek altın alış ve satış fiyatları. Kapalıçarşı çeyrek altın alış ve satış fiyatlarında son dakika haberleri...

Hürriyet'in haberine göre, çeyrek altın fiyatları haftaya nasıl başladı? Çeyrek altın fiyatlarındaki yükseliş devam ediyor. Çeyrek altının Kapalıçarşı'daki alış fiyatı 185 TL, çeyrek altının satış fiyatı ise 190 TL. İşte anlık çeyrek altın fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bu hafta yatırımcısının yüzünü güldürdü. Altın fiyatlarının yükselmesiyle birlikte çeyrek altın, yarım altın fiyatları da yatırımcılarını sevindirdi. Peki altın yatırımcısının en çok alım satım yaptığı çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? İşte altın fiyatları ve çeyrek altın fiyatlarındaki son durum.

Çeyrek altın fiyatları: Piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 112,96 lira oldu. Yaz dönemi ile birlikte altın alımlarında da artışlar görülürken, İstabul Kapalıçarşı'da dün altın fiyatları yükselişe geçti. Cumhuriyet altını 753,00 liradan satılıyor. Peki çeyrek altın ne kadar oldu? İşte çeyrek altın fiyatları ve detaylar

Altın fiyatları sınırlı yükselişte.Altının ons fiyatı, yüzde 0,3 yükselişle 1.247 dolar seviyelerinde seyrediyor. Dün en yüksek 1.244 doları gören altının ons fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,5 artışla 1.243 dolardan tamamlamıştı. Bugün Asya piyasalarında güne yatay başlayan altının ons fiyatı, yükseliş eğilimini sürdürerek şu dakikalarda yüzde 0,3 artışla 1.247 dolardan alıcı buluyor.

İstanbul Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 113,00 lira, Cumhuriyet altınının satış fiyatı ise 756,00 lira oldu.  Altın fiyatları BOJ'un politika değiştirmeme kararı ardından doların izlediği düşükseyirden destek bularak yedi haftanın zirvesini görürken, gümüş fiyatları da 15 ayın zirvesineçıktı.

Spot altının ons fiyatı 1,280.60 dolara kadar yükselmesinin ardından kazançlarını hafifazaltarak 1,274.41 dolar oldu ve günlük yükselişini yüzde 0.7'de tuttu.

Altının ons fiyatı, 7 haftanın en yüksek seviyesi olan 1.281 dolara çıktı.
Dünü 114,55 liradan tamamlayan altının gram fiyatı ise bugün 115,90 liraya çıkarak 22 Mart'tan bu yana en yüksek seviyesini gördü. Altının gramı şu dakikalarda önceki kapanışa göre yaklaşık yüzde 0,6 artışla 115,20 liradan alıcı buluyor. Kapalıçarşı'da şu dakikalarda çeyrek altın 189 liradan, Cumhuriyet altını 768 liradan satılıyor. Çeyrek altın geçtiğimiz aylarda 193 liraya yükselerek rekor kırmıştı.

Dün dolar endeksi, ABD'de beklentilerin altında kalan büyüme rakamları sonrası geri çekilmeye devam ederken, altının ons fiyatı yukarı yönlü ivmesini artırarak günü yüzde 1,6 yükselişle 1.266 dolardan tamamladı.

ABD ve Japonya Merkez Bankalarının faizlerde ve para politikası duruşunda değişikliğe gitmemesinin ardından dolar/yen paritesi son 1,5 yılın en düşük seviyesine gerilerken, buna bağlı olarak dolar endeksinin de gerilemeye devam ettiği görüldü.

Doların değer kaybından destek bulan altının ons fiyatı, 11 Mart'tan bu yana en yüksek seviyesi olan 1.281 dolara çıkmasının ardından şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 0,9 artışla 1.277 dolardan alıcı buluyor.

Analistler, teknik olarak 1.283 dolar seviyesinin direnç, 1.257 doların ise destek konumuna geldiğini belirterek, bugün açıklanacak makro ekonomik verilerin altın fiyatlarının yönü üzerinde belirleyici olacağını ifade ediyor.

Analistler, teknik olarak 1.262 dolar seviyesinin direnç, 1.227 doların ise destek konumunda olduğunu belirterek, düşen dolar endeksi ve zayıf ABD verilerinin altın fiyatlarına alış getirdiğini kaydediyor. Bu akşam açıklanacak ABD Merkez Bankası (Fed) kararlarının altın fiyatlarının yönü üzerinde belirleyici olacağını ifade eden analistler, Fed'in faizlerde değişiklik yapmasının beklenmediğini, karar metninden, gelecek toplantılara ilişkin ipuçlarının aranacağını aktarıyor.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın fiyatlarının hafta başından itibaren sakin seyrini koruduğunu belirterek, dolar kurundaki değer kayıplarının altının gram fiyatındaki yükselişleri sınırladığını ifade etti. Dünü 112,78 liradan tamamlayan altının gram fiyatı ise şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 0,2 artışla 113 liradan alıcı buluyor. Kapalıçarşı'da şu dakikalarda çeyrek altın 186 liradan, Cumhuriyet altını ise 756 liradan satılıyor.

Çeyrek altun ne kadar?

Dünü 112,93 liradan tamamlayan altının gram fiyatı ise şu dakikalarda önceki kapanışa göre yaklaşık yüzde 1 artışla 113,95 liradan alıcı buluyor. Kapalıçarşı'da şu dakikalarda çeyrek altın 187 liradan, cumhuriyet altını 761 liradan satılıyor.

Küresel piyasalar, Fed ve BoJ'un ardından yön arayışında

Küresel piyasalar, ABD Merkez Bankası (Fed) ve Japonya Merkez Bankasının (BoJ) faizlerde ve para politikasında değişiklik yapmamasının ardından karışık bir seyir izliyor.

Fed, politika faiz oranını beklendiği gibi sabit tutarken, bir sonraki faiz artışının zamanlamasına yönelik açık bir sinyal vermedi. Federal Açık Piyasa Komitesi'nin (FOMC) karar metninde, ekonomiye yönelik risklere değinilmemesi, Fed'in gelecek faiz artırımlarının zamanlaması konusunda sessiz kalmayı tercih ettiği şeklinde yorumlandı. Ayrıca metinden, mart toplantısına ait bildiride yer alan "küresel gelişmeler risk teşkil ediyor" cümlesinin çıkarılması da dikkati çekti. ABD'de Fed kararının ardından, 1. çeyrek karları beklentileri karşılamayan teknoloji şirketleri dışındaki şirket hisselerinde yükselişler görülürken, dolar endeksi ise düşüş eğilimini sürdürerek 94'ün altına geriledi. Dün Dow Jones endeksi yüzde 0,28, S&P 500 endeksi yüzde 0,16 yükselirken, Nasdaq endeksi yüzde 0,51 değer kaybetti. Analistler, bugün açıklanacak büyüme verilerinin piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacağını vurguluyor.  BoJ ise genişleme beklentilerine karşın faizlerde ve para politikası duruşunda değişiklik yapmayarak piyasalara sürpriz yaptı. Kurul kararında, negatif faiz uygulamasının sonuçlarının görülmesi gerektiğinin belirtilmesinin ardından yen dolar karşısında yüzde 2'nin üzerinde değer kazanırken, borsada ise sert düşüşler görüldü. Nikkei 225 endeksi yüzde 3,6'lık kayıpla kapanırken, dolar/yen paritesi 109'un altına gerileyerek 10 günün en düşük seviyesini gördü.

Avrupa tarafında, dün İngiltere'de açıklanan 1. çeyrek Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) verisinin beklentilerin üzerinde artmasının da etkisiyle borsalarda yükselişler görülürken, avro/dolar paritesi, hafta başından beri izlenen yükseliş trendini sürdürdü. Sterlin/dolar paritesi ise 1,45 seviyesinde dengelendi. Dün Almanya'da DAX endeksi yüzde 0,39, İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 0,56 ve Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 0,58 değer kazandı.

Yurt içinde, borsada düşük işlem hacmiyle dalgalı bir seyir izlenirken, dolar/TL 2,8170'e geriledikten sonra 2,8250 seviyelerinde dengelendi. Analistler, Fed ve BoJ toplantılarının gündemden düşmesinin ardından piyasalarda iç dinamiklerin ağır basacağı bir döneme girilebileceğini belirterek, makroekonomik veriler ve petrol fiyatlarının seyrinin takip edileceğine dikkati çekiyor.

New York borsası "karışık" seyretti

New York borsasında endeksler, teknoloji ve finans firmalarının hisselerindeki düşüş ve petrol fiyatlarındaki yükselişle günü karışık kapattı. Kapanışta, Dow Jones Sanayi Endeksi 51,23 puan (yüzde 0,28) artışla 18.041,55 puana, Standard & Poor's 500 Endeksi de 3,45 puan (yüzde 0,16) kazançla 2.095,15 puana yükselerek tamaladı.

Nasdaq Teknoloji Endeksi ise 25,14 puan (yüzde 0,51) düşüşle 4.863,14 puana geriledi. Dünyanın en büyük muhasebe firmalarından Robert Half International'ın hisseleri yüzde 12'nin üzerinde düşüş yaşarken, bankacılık ve finansal hizmet sağlayan H&R Block'ın hisse başına değeri yüzde 13'ün üzerinde azaldı. Ayrıca, ABD'li teknoloji devi Apple'ın dün bu yılın ilk 3 ayına dair bilançosunun zayıf gelmesinin ardından, şirketin hisseleri yüzde 6'nın üzerinde değer kaybetti. Öte yandan, ABD'de haftalık ham petrol fiyatlarının beklentilerin altında artması ve Dünya Bankasının dün ham petrolün varil fiyatına ilişkin 2016 tahmininin 37 dolardan 41 dolara yükseltmesinin ardından, petrol fiyatları bu yılki en yüksek seviyeye tırmandı.

Gün içinde ABD'nin Batı Teksas tipi petrolün varil fiyatı yüzde 3'e yakın artışla en yüksek 45,59 dolar seviyesine ulaşırken, Londra Brent tipi petrolün varil fiyatı da yüzde 3'ün üzerinde yükselişle 47,19 dolara kadar çıktı. Öte yandan, ABD Merkez Bankası (Fed), politika faiz oranını beklendiği gibi sabit tuttu ve hazirandaki faiz kararına yönelik açık bir sinyal vermedi.

Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.