Perakendenin liderleri buluştu

Geleneksel CEO Club buluşmaları iş dünyasını bir araya getirdi. Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde, Vodafone Türkiye’nin ana sponsorluğunda gerçekleştirilen toplantıya Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de katıldı

Perakendenin liderleri buluştu

İş dünyası CEO Club toplantılarında buluştu. Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde, Vodafone Türkiye’nin ana sponsorluğunda düzenlenen geleneksel CEO Club toplantısı, Türkiye perakende sektörünün üst düzey temsilcilerini bir araya getirdi. Toplantı, Esas Gayrimenkul ve LC Waikiki’nin etkinlik sponsorluğunda, BKM Express’in co-sponsorluğunda, Shangri-La Bosphorus Otel’de yapıldı. 

Dijital olmayan demode olacak 

Toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin Dijital Dönüşümüne liderlik etme vizyonuyla yatırımlarına aynı hız ve kararlılıkla devam ettiklerini belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, “Geçen yıl %4 büyüyen Türkiye ekonomisi içinde toptan ve perakende ticaret sektörünün büyümesi %2,1 düzeyinde gerçekleşti. Perakende sektörünün ekonominin yaklaşık %70’ine temas ettiğini düşündüğümüzde, sektörü güçlendirecek yeni adımlara ihtiyaç olduğunu görüyoruz. Perakende sektörünün ihtiyaç duyduğu atılımın gerçekleşmesinde dijitalleşmenin önemli rol oynayacağını düşünüyoruz. Bu sektörde başarının ve rekabetin ana unsuru, yeni müşteriler kazanma, mevcut müşteri tabanını koruma ve yeni stratejiler için ilham alma konularında yenilikçi bakış açıları sunan dijital teknolojiler olacak. Sektörün, dijital teknolojilerin gücünden faydalanması ve bunu bir iş fırsatına çevirmesi kaçınılmaz bir gereklilik. Perakendede dijital olmayan demode olmaya mahkum olacak" diye konuştu.

Markanın yakınlığı

Hükümetin belirlediği 2023 hedeflerine katkı sağlayacak çalışmaları sürdürdüklerine dikkat çeken LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük, “Perakendenin taşıdığı potansiyeli hayata geçirmek hepimizin görevi. Tasarıma ve teknolojiye yatırım yaparak katma değerli üretime odaklanmalı ve global marka yaratma iştahımızı canlı tutmalıyız. Yeni dönemde markanın tüketicinin istediği yakınlıkta olması önem taşıyor. Bu noktada çoklu kanal yönetimi giderek daha kritik bir performans öğesi halini alıyor. Örneğin, LC Waikiki’nin toplam cirosunun yaklaşık %3’lük kısmı e-ticaret sitesindeki satışlardan oluşuyor. Son 2 yılda bu rakamı %1,4’ten bu noktaya taşıdık. 2023 yılında en az %15 rakamına ulaşmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.  Alışveriş ve Yaşam Merkezlerinin (AVM) şehrin sosyal buluşma noktaları haline geldiğini belirten Esas Gayrimenkul CEO’su Kazım Köseoğlu ise şöyle konuştu: “Gayrimenkul geliştirme ve inşaat alanlarında faaliyet gösteren Esas Gayrimenkul olarak, perakende sektörünün ülkemiz ekonomisi için son derece önemli bir katma değer yarattığına inanıyor ve bu doğrultuda yatırımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Yatırımlarımızı sürdürürken değişen ve gelişen toplumun ihtiyaç ve beklentilerini dikkate alıyoruz. Bu anlamda, Anadolu’da AVM’si olmayan tüm illeri yeni AVM’lere kavuşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aynı zamanda Esas Gayrimenkul’ün köklü yatırım gücünden de yararlanarak, sadece alışveriş yapılan klasik alanlar yerine, hep altını çizdiğimiz gibi, sosyal alanlar yaratıyoruz. AVM’lerimiz ile kent insanının tercihlerine, alışkanlıklarına, ihtiyaçlarına ve beklentilerine cevap vermeye çalışıyoruz.”  

HABER MERKEZİ

Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.