ŞOK Market 3 Eylül Aktüel hafta sonu indirimleri- ŞOK Market 3 Eylül Aktüel

Ucuz alışverişin adresi Şok Market hafta sonu 3 Eylül tarihinde geçerli olacak aktüel indirim katalogunu hazırladı. Binlerce müşterinin fırsatlarını sabırsızlıkla beklediği Şok Market 3 Eylül aktüel indirim broşürünü haberimizin detaylarında bulabilirsiniz. Peki Şok Market'te bu hafta sonu neler var? İşte detaylar...

ŞOK Market 3 Eylül Aktüel hafta sonu indirimleri- ŞOK Market 3 Eylül Aktüel
Burak
Burak
02 Eylül 2016 Cuma 12:24

Her hafta sunduğu indirimlerle müşterilerini mutlu eden Şok Market, 3 Eylül 2016 Cumartesi Aktüel indirimlerini de yayınladı. Bugün yine bir çok üründe ucuz alışveriş yapmanın keyfi yaşanacak. Peki Şok Market'in 3 Eylül 2016 Cumartesi Aktüel indirimlerinde neler var? Şok Market Aktüel indirimli ürünler listesi. 3 Eylül 2016 Cumartesi Şok Market indirimli ürünler listesi.

Şok Market, düşük fiyatlarından oluşan ürün yelpazesiyle müşterilerine yeni fırsatlar vermeye devam ediyor. 3 Eylül 2016 Cumartesi tarihli haberimizde güncel Şok Market Aktüel indirim listesini görebilirsiniz.

1995 yılında kurulan Şok Market Marketler T.A.Ş., 2011’in Ağustos ayında Yıldız Holding şirketlerinden Gözde Girişim liderliğinde bir konsorsiyum tarafından satın alındı. Satışla birlikte konseptini tamamen yenileyen Şok Market Market, mağazalarını baştan sona yeniledi, tüketicilerin bildiği ve alıştığı markalı ürünleri uygun koşullarla müşterilerine sunmaya başladı.  72 ilde 2250’Yİ aşkın mağazası bulunan Şok Market Marketler T.A.Ş., mağazalarına giren her bir müşterinin zevkli, kaliteli ve hesaplı alışveriş deneyiminden memnun olarak ayrılmasını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Müşterilerimiz Şok Market’ta ne bulacak?
 
Tüketicimiz, Şok Market mağazalarında kategorisinin lideri markaları bulacak. Markalı ürünlerin yanında bazı lider markalar Şok Market’a özel ambalaj ve gramajlı ürünler üretecek. Tüketicimiz; Mis, Piyale, Amigo,Mintax, Evin, Lio, Deren gibi marka algısı güçlü ve halkın gönlünde taht kurmuş markaları sadece Şok Market’ta bulacak. Üstelik bu ürünleri uygun koşullarla satın alma imkanına kavuşacaklar.

Taze ürün gruplarına odaklanacağız. Meyve – sebzede önceliğimiz kalite ve rekabetçi fiyatlar olacak. Beyaz ve kırmızı ette iddialı bir reyon oluşturduk. Zengin şarküteri çeşitleriyle de tercih noktası olacağız. En önemlisi raflara koyduğumuz ürünlerimizi tarlaya ve üretim yerine kadar takip edeceğiz. Tüm ürünler Şok Market kalite çemberinden geçerek raflara geliyor. Ürünler 4 bin farklı parametreye göre kontrol ediliyor. Sürekli iyileşme için her ay bize gelen 2 bin müşterimizin yorumunu alıyor ve değerlendiriyoruz.

Şok Market marketleri
Şok Market’ta düzgün raflar, pırıl pırıl tezgahlar, mükemmel ışıklandırılmış mekanlar göreceksiniz. Çünkü tüketici de değişti. Artık gelişigüzel düzenlenmiş mağazalar istemiyor. Günlük alışveriş istiyor, markalı ürün istiyor, zaman tasarrufu istiyor, fiyat hassasiyeti olan ürün gruplarında özel ürünler istiyor. Dönemsel aksiyon ve promosyon olanakları, kolay alışveriş sağlayan mağaza atmosferi istiyor. Yeni dönemde tüketicilerimizin markalı ürün ihtiyaçlarını karşılamak üzere yola çıktık ve Türkiye’de olmayan bir konsept oluşturduk.
 
Markalı ürünleri uygun fiyata satacak olan Şok Market’un hedefi 4 yılda 12.500 kişilik istihdam ve 5 milyar lira ciroya ulaşmak
 
Mağazalarını baştan sona yenileyen Şok Market; tüketicinin bildiği ve alıştığı markalı ürünleri uygun koşullarla müşterilerine sunacak. Şok Market, yeni konseptiyle 2015 sonunda 2.500 market, 12.500 kişilik istihdam ve 5 milyar liralık ciro hedefliyor.
Şok Market Genel Müdürü Mustafa Altındağ, “Konseptimiz sloganımızda gizli: ‘Hepsi iyi marka, fabrikadan halka.’ İyi markayı uygun koşullarla sunuyoruz” dedi.
Şok Market’un yeni konseptini anlatmak amacıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Genel Müdür Mustafa Altındağ, tüketicinin tercihini her zaman markalı üründen yana kullandığını, Şok Market’un yeni konseptini oluştururken de bu bilgiden yola çıktıklarını kaydetti. Şok Market’un 17 yıllık geçmişi olan ve çok iyi bilinen bir marka olduğunu ifade eden Altındağ, yeni Şok Market’un diğer indirim marketlerinden en önemli farkının “markalı ürün” konsepti olacağını belirtti. Altındağ, “Hepimiz tüketici olarak en iyisini almak istiyoruz. Özellikle kadınlar tercihlerini, ailesi ve çocukları için en iyi, en kaliteli üründen yana kullanmak istiyor. İşte yeni Şok Market, onlara aileleri için en iyi kararları verebilecekleri, en kalitelisini en iyi ve en uygun koşullarla sunan ‘markalı ürün marketleri zinciri’ olacak” şeklinde konuştu.

Türkiye’de olmayan bir konsept oluşturduk
 
İndirim marketi olmasına karşılık Şok Market’un modern marketler gibi dizayn edildiğine dikkat çeken Altındağ, şöyle devam etti: “Düzgün raflar, pırıl pırıl tezgahlar, mükemmel ışıklandırılmış mekanlar göreceksiniz. Çünkü tüketici de değişti. Artık gelişigüzel düzenlenmiş mağazalar istemiyor. Günlük alışveriş istiyor, markalı ürün istiyor, zaman tasarrufu istiyor, fiyat hassasiyeti olan ürün gruplarında özel ürünler istiyor. Dönemsel aksiyon ve promosyon olanakları, kolay alışveriş sağlayan mağaza atmosferi istiyor. Yeni dönemde tüketicilerimizin markalı ürün ihtiyaçlarını karşılamak üzere yola çıktık ve Türkiye’de olmayan bir konsept oluşturduk. Mağazalarda satışa sunulan 1200 ürünün tamamı markalı olacak. Müşterilerimiz mağazalarımıza girdiğinde en taze meyve ve sebzeyi, dondurulmuş gıdayı, kuru gıdayı, kişisel bakım ürünlerini tek yerden alıp çıkma imkanına kavuşacak. Üstelik hepsini markalı alacak. Yeni Şok Market’larda çok iyi bir taze meyve ve sebze reyonu açtık. Keza donuk ürünler konusunda da iyi bir portföy oluşturduk. Ayrıca pırıl pırıl bir kişisel bakım bölümümüz var ki, kadın müşterilerimiz arasında çok ilgi göreceğini şimdiden söyleyebilirim.”

2015 hedefi: 12.500 çalışan, 5 milyar liralık ciro ve % 5 Cumartesipayı
 
1990’lı yılların başında yaşanan hipermarket çılgınlığının artık sona erdiğini, tüketicinin en taze, en hesaplı ve markalı ürünü en yakın noktadan almak istediğini belirten Mustafa Altındağ; Şok Market’un da bu yeni ihtiyaca cevap verecek şekilde market lokasyonlarını yeniden gözden geçirdiğini ifade etti. Yeni Şok Market’ların merkezlere yakın, yaya trafiğinin yüksek olduğu yerlerde açılacağını kaydeden Altındağ şunları söyledi:

Avrupa perakende Cumartesiına baktığımızda indirim marketlerinin son 10 yılda ciro bazında % 70’ler civarında büyüdüğünü ve Cumartesipaylarını % 20’lere ulaştırdığını görüyoruz. Türkiye’deki trend de benzer yönde ilerliyor. Geçtiğimiz yıl Şok Market’un satın alımından önce KMG Ipsos şirketine yaptırılan araştırmada, her 100 kişiden 88’inin indirim marketlerine en az bir kez uğradığı tespit edildi. İndirim marketleri Cumartesiı 2009 – 203 Eylül döneminde % 9.5 büyüyerek perakende Cumartesiındaki payını % 12.6’ya ulaştırdı. Yine aynı dönemde indirim marketlerinde bir yılda harcanan tutar % 15’e yakın artarak 334 liradan 384 liraya ulaştı. Bu trendin hızlanarak devam edeceğini öngörüyoruz.

Şok Market market

2011 yılı ciromuz 1.1 milyar lira olarak gerçekleşti. 2012 yılında 250 yeni mağaza açacağız, bazı verimsiz mağazaları ise kapatacağız. Yılsonunda mağaza sayımızı 1.400’e çıkarmayı hedefliyoruz. Müşteri sayımızı da 11 milyondan 15 milyona ulaştırmayı hedefliyoruz. Bütün bunları yapabilmek için aramıza 1.800 yeni arkadaşımız katılacak. Buna paralel olarak ciromuzu da 1.5 milyar liraya çıkarmayı öngörüyoruz.

Uzun vadeli hedeflerimiz ise daha büyük. 2015 sonunda 12.500 bin çalışanı, 2.500 mağazası, 5 milyar liralık cirosu olan bir mağazalar zinciri olmak için yola çıktık. Bu öngörümüzü destekleyecek verilerimiz var. Yapılan araştırmalarda Türkiye’deki hanelerin % 40’ının Şok Market’u ziyaret ettiği tespit edildi. Bu da 17.3 milyon haneye tekabül ediyor. Bu rakamı 4 yılın sonunda yıllık 50 milyon ziyaretçiye çıkarmayı ve Türkiye perakende Cumartesiından % 5’lik pay almayı öngörüyoruz.

Tüketici Şok Market’ta ne bulacak?
 
Tüketicimiz, Şok Market mağazalarında kategorisinin lideri markaları bulacak. Markalı ürünlerin yanında bazı lider markalar Şok Market’a özel ambalaj ve gramajlı ürünler üretecek. Mağazalarımızda satılan ürünlerin % 75 – 80’i lider ve takip eden markalı ürünler olacak. % 20 – 25’lik bölüm ise Şok Market’ta satılan markalı ürünler olacak. Tüketicimiz; Mis, Piyale, Amigo, Mintax, Evin, Lio, Deren gibi marka algısı güçlü ve halkın gönlünde taht kurmuş markaları Şok Market’ta bulacak. Üstelik bu ürünleri hesaplı fiyatlarla satın alma imkanına kavuşacaklar

Müşteri trafiğini artıracak taze ürün gruplarına odaklanacağız. Meyve – sebzede önceliğimiz kalite ve rekabetçi fiyatlar olacak. Beyaz ve kırmızı ette iddialı bir reyon oluşturduk. Zengin şarküteri çeşitleriyle de tercih noktası olacağız. En önemlisi raflara koyduğumuz ürünlerimizi tarlaya ve üretim yerine kadar takip edeceğiz. Tüm ürünler Şok Market kalite çemberinden geçerek raflara geliyor. Ürünler 4 bin farklı parametreye göre kontrol ediliyor. Sürekli iyileşme için her ay bize gelen 2 bin müşterimizin yorumunu alıyor ve değerlendiriyoruz.

Şok Market Marketler T.A.Ş.’de Şok Market kalite çemberi, reyonlarda satışa sunulan ürünlerin satın almadan müşteri tarafından tüketilene kadar geçen tüm aşamalarda, müşteri memnuniyetine ve ürün güvenliğine odaklanarak hareket edilmesini amaçlamaktadır.

Şok Market Marketler T.A.Ş.’nin “Şok Market kalite çemberi” sürdürebilir kalite anlayışı içinde Avrupa Birliği’nin RAPEX (Hızlı Alarm Sistemi), izlenebilirlik, şeffaflık, risk analizi, sürekli araştırma ve bilimsel işbirliği ve tüketicinin bilinçlendirilmesi gibi entegre bir “Kalite ve Ürün Güvenliği yaklaşımı” üzerine kurulmuştur.
 
Kalite ve Ürün güvenliği sistemindeki gıda ürünleri “Tarladan Sofraya, gıda dışı ürünleri ise risk yönetimi ve izlenebilirliğe dayalı Ürün Güvenliği” prensibine dayalı olarak kontrol edilmektedir.

Sürekli eğitimlerle artan çalışan bilinci sayesinde, Türkiye’nin her noktasındaki mağazalarımızda hizmet standardizasyonu sağlanırken, yüksek kaliteli ürünler, uygun koşullarla siz müşterilerimize sunulmaktadır.

sok market 3 eylül

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.