Biz kazandırdık siz peşkeş çektiniz

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun muhalefeti kastederek, «Şimdi Esenyurt’u tekrar alacaklamış, çüş» sözlerine CHP İlçe Başkanı Ali Gökmen’den cevap geldi. Kadıoğlu’nun hakaretvari yaklaşımının halka yönelik olduğunu savunan Gökmen, sosyal demokrat belediyeciliğin Esenyurt’a kazandırdıklarını bir bir peşkeş çekildiğini savundu.

Biz kazandırdık siz peşkeş çektiniz
30 Mart 2016 Çarşamba 08:12

CHP Esenyurt İlçe Başkanı Ali Gökmen, Esenyurt Beledidye Başkanı Necmi Kadıoğlu'nun partisi hakkında yaptığı eleştirilere cevap verdi. Kadıoğlu’nun kullandığı üslubun bir belediye başkanına yakışmayacağının altını çizen Gökmen, “2019’da Esenyurt halkı size dur diyecek. Kullandığınız üslup, hakaretvari yaklaşım Esenyurt halkına karşı yapılmıştır. Halkı küçümseyerek, aşağılayarak, hakir görerek yaptığınız konuşmayı size iade ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Bu rezalete kim izin verdi?
2004 yılına kadar sosyal demokrat belediyecilik ile yönetilen Esenyurt’un bütün kazanımlarının AK Partili belediye yönetimi tarafından tahrip edildiğini savunan CHP Esenyurt İlçe Başkanı Ali Gökmen, “2004 yılına kadar CHP’li sosyal demokrat belediyeciliğin Esenyurt’a kazandırdıklarını bir bir peşkeş çektiniz. Adile Naşit Parkı kimlere peşkeş çekildi? Mustafa Kemal Meydanı ve Parkı’nın yerine AKBATI ile AKKOZA inşaatlarını kim yaptırdı, bu rezalete kim izin verdi? Esenyurt’un bütün yeşil alanları tahrip edildi, talan edildi. Her köşe betonlaştırıldı. Çocuklarımızın soluk alacağı, oyun oynayacağı parkları yandaşlara hediye ettiniz. Geldiğinizden beri uyguladığınız politikalarla çocuklarımızı evlere hapsettiniz, güneş görmeyen sokaklara mahkum ettiniz” diye konuştu.

Bu ayıp sizin değil mi?
Esenyurt’un gün geçtikçe plansız ve anlamsız bir şekilde büyüdüğünü, yoksul yurttaşları çaresizliğe mahkum edildiğini ifade eden Gökmen, “Bu ayıp sizin değil mi” diye sordu. CHP’li Gökmen, “Esenyurt’ta daire alan bir vatandaş çocuğunu gönderecek okul bulamıyor. Doğru Esenyurt büyüyor, kalabalıklaşıyor ama yaşanmaz hale geliyor sizin sayenizde. Çünkü anayasada yer alan eğitim ve sağlıktan eşit yararlanma hakkını gasp ediyorsunuz. 60 öğrenci aynı sınıfta eğitim görüyor. Hastanede kuyruklar 300 – 500 kişiden oluşuyor. Esenyurt’un yoksul yurttaşları, Esenyurt’taki hastaneden yararlanamadıkları için Büyükçekmece ya da Avcılar’a giderek çare arıyorlar. Bu ayıp sizin değil mi?” dedi.

Görmezden gelmeyecekler
Esenyurt’taki imar sorununa da değinen CHP Esenyurt İlçe Başkanı Ali Gökmen, kente karşı işlenen hiçbir suçu görmezden gelmeyeceklerini belirtti. Gökmen,  “Sizin hizmet anlayışınız, yandaşlarınıza rant yaratmakla eşdeğer” açıklamasını yaparak, “Reklamını yaptığınız, hizmet olarak sunduğunuz bütün işlerin altından bit yeniği çıkıyor. Binlerce konut mağduru yarattınız. Maket üzerinden satış yapan, insanların umutlarını sömüren inşaat şirketlerine göz yumdunuz. “Bu inşaatın garantörü benim” diyerek satışına destek olduğunuz projenin kaç yüz insanımızı mağdur ettiğini, inşaat yetkililerinin dolandırıcılıktan ağır ceza mahkemesinde yargılandığını unutacağımızı mı sanıyorsunuz?” eleştirisinde bulundu.

Çamur edebiyatı
Açıklamasının devamında İstanbul’un ve özelde Esenyurt’un göç geçmişini bilmeyenlerin bugün çamur edebiyatı yaptığını belirterek, “Zorunlu göçle Esenyurt’a gelenler çamurun ortasında yaşamaya başladılar, doğru. Ama 1989 yılında göreve gelen sosyal demokrat belediye ekibi önce barınma sorununu, sonra da kentleşmeyi hedef alarak göçerleri rahata erdirmeye uğraştı. O küçümsediğiniz CHP’li belediyecilik, HABİTAT ödülü aldı, “yoksul ülkelerde konut sorununa çözüm” plaketiyle ödüllendirildi. Siz ne yaptınız? Koca koca gökdelenleri Esenyurt’un bağrına bıçak gibi sapladınız. Esenyurt artık “esmeyenyurt” haline geldi. Zemine ya da şartlara bakmadan yoğun yapılaşmaya göz yumdunuz. Dünyaya ve Türkiye’ye örnek yaratan CHP’li belediyeciliğe dil uzatmaktan utanmıyor musunuz?” diye sordu.  HABER MERKEZİ

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.