İbadet edecekler deyip kandırdınız

Esenyurt Meclisi yine karıştı. Esenyurt’tan Nevşehir’e giden vatandaşların ibadetlerini gerçekleştirmesi için satın alınan yerin oylanması tartışmaya sebep oldu. Aynı maddenin içine Esenyurt’taki bir çok dükkan ve arsanın satışının gizlenmesi CHP’li Yavuz İren’i isyan ettirdi. İren, “Bize vatandaşlar ibadet edecek dediniz, biz de maddeyi onayladık. Ancak kandırılmışız. Bu maddenin içinde neler neler var” dedi

İbadet edecekler deyip kandırdınız

Haber: Nihal Altıngövde

Esenyurt Belediye Meclisi'nin Mayıs Ayı 2. Birleşimi gerçekleştirildi. Oturumda gündem maddeleri oylanarak geçirildi. Gündem maddeleri görüşülmesine geçilmeden önce CHP Grup Başkanvekili Yavuz İren söz alarak "Önceki mecliste alışkanlık üzerine AK Parti'nin her zaman yaptığı bir şey var, parlamentoda torba yasa diye yasa çıkarırlar ve o torbanın içerisinde güzel şeyler de vardır ama çoğunluğu halkın yararına olmayan şeyler de vardır" dedi. Bunun üzerine AK Parti sıralarından "Kötü şeyler yaptığı için AK Parti bu kadar zamandır iktidarda değil mi?" sesleri yükseldi.

Dükkanlar, arsalar...

Sözlerine devam eden İren, "Burada bir torba yasa niteliğinde gündem maddesi vardı. Biz ilk gün sizin de kişiliğinize güvenerek kabul ettik. Hacı Bektaş'la ilgili bir arsa alacağız dediniz. Oysa burada neler neler var. Bu maddenin içerisinde Esenyurt Eşkinoz Mahallesi 3. Pafta 2759 Ada, bir parsel 5627.61 metre kare alanın taşınmaz üzerinde bulunan kültür merkezindeki zemin kat, 32,33,20,26, 27 nolu bölüm, yani burada bir kaç dükkanın kiralanması yanında ayriyeten Çakmaklı bölgesinde 240 Ada 8 parseldeki 2878 metre kare arsa, yine 572 Ada 7 parsel 2998 metre kare arsa var" dedi. Başkanvekili Batmazoğlu İren'in sözlerini yine keserek meclis başlamadan evvel bu konuyu kendisiyle konuştuğunu ve bu sözleri de mecliste söylemesini istedi. İren "Siz bize dediniz ki Hacı Bektaş'la ilgili geçen mecliste aldığımız bir kararla belediye buradan oraya ibadet amacıyla veya ziyaret amacıyla gidenlerin konaklaması amacıyla bir yer alıyoruz dediniz, biz de oy birliği ile evet dedik. Buraya ek bir yer alacağız dediniz, bizler de gayet iyi niyetlerle tamam dedik ama bakıyoruz ki burada o kadar farklı şeyler var ki. Bu resmen kandırmak, aldatmaktır. Onun için düzeltilmesini talep ediyoruz" şeklinde konuştu.

Kaçıp giden yok

Bu sözler üzerine AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Akboğa "Bizim burada yapmış olduğumuz düzenlemelerde evet bir kaç tane daha parsel var. Burada kaçıp giden bir şey yok. Özellikle zaten bir karardan bahsediyorsak sıkıntılı olan taraf Nevşehir'deki yerin alınmasıydı. Ona da zaten evet demiştiniz. Eğer yanlış bir karara aldık diyorsanız o karar yanlış. Neticede Esenyurt'un dışında bir parsel alıyorsunuz. Önemli olan konu o aslında. Diğeri rutin bir iş" dedi.

Çok özür diliyorum

Meclis Başkanvekili Emin Batmazoğlu şöyle devam etti: "Divan başkanı olarak ben şahsen özür diliyorum. Ben evrakın içerisinde sadece Hacı Bektaş'la alakalı ilave parsel olduğunu düşünerek burada bir de önümüzdeki hafta bu konuyla alakalı parsel sahipleriyle görüşmeler yapıyoruz. Onlar da zaman olarak bizi sıkıştırıyorlar. Acelemiz telaşımız ondandı. Bizi bağışlayın hata benimdir, şahsımındır. Başka hiçkimsenin değildir. Hepinizden özür diliyorum. Bir önceki birleşimin 3. gündem maddesini ben iki kısma ayırarak tekrar oylarınıza sunacağım"şeklinde konuşarak maddeyi ikiye ayırarak oyladı. Hacı Bektaş'taki taşınmaz alımıyla ilgili kısmı oy birliği ile kabul edilirken kalan bölüm oy çokluğu ile meclisten geçti.

Borçlanma onaylandı

"Borçlanma İçin Belediye Başkanı'na Yetki Verilmesine İlişkin Fen İşleri Müdürlüğü'nün Başkanlık Teklifi" içinse bölgedeki termaller için yapılacak anlaşmalar çerçevesinde Belediye Başkanı'na yetki verilmesi görüşüldü ve karar oy çokluğu ile kabul edildi. Nihal Altıngövde Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.