“Ey ABD” diyemiyorlar


Mehmet Ekmen

Mehmet Ekmen

04 Nisan 2017, 07:32

AB-D ile olan ilişkilerde gelinen son noktanın bize maddi ve manevi bedelleri incelenipte açıklansa muhtemelen tüm yetkililer ile siyasiler yargılanırlardı ve ağır cezalar alırlardı ancak ileri demokrasi olsaydı ülkemizde ve tarafsız bir adaletle ama yok maalesef yok.
AB topluluğunun bir üyesi olacağız diye değiştirilen yasalar atılan imzalar yapılan antlaşmalar harcanan zaman hemde anlatılmayacak yazılmayacak kadar yapılan  bir çok değişiklikler ve daha neler neler? Sonuç itibariyle gelinen nokta biz AB’ye muhtaç değiliz kendi kendimize yeteriz masalı ki bu masala çocuklar bile inanmaz da; o halde biz bize yetiyorken harcanan zaman ve enerji efor değiştirilen yasalar bu anlamda harcanan milyar bazında dolarların hesabını kime  sormak gerekir? Birileri bu büyük hatalardan ötürü hesap vermemeli mi? Yapanların yanına kalmalı mı ne araştıran ne de soran var. 
Eminim ki bunlarda bizi kandırdılar deyip geçecekler.Nitekim diyorlar da. Devlet adamı tabirine leke kondurmayanlar şimdi de AB-D'ye rol gereği meydan okuyorlar. Külhanvari çıkışlarla milli iradeyi rahatlatmaya hatta kandırmaya çalışıyorlar. Ancak dünya tarihi nice kahraman görünümlü hainlere ve yine hain görünümlü nice kahramanlara şahit olmuştur.
Ülkemizde bağımsız bir adalet sistemi olmadığına göre ve ileri bir demokrasimizin olmaması siyasilere şimdilik yarıyor adeta at koşturup cirit oynuyorlar siyaset alanında. İlk maçı hileyle cebren ve işgal etmiş oldukları yetki ve makamların sayesinde istedikleri herşeyi ama herşeyi yapıyorlar maçı almış görünümdedirler.
Unutulmamalıki tarihin ve hayatın akışı itibariyle mutlak surette ileri demokrasinin olacağı günler vardır atide mutlaka vardır olacaktır bu asla önlenemez. O zaman bu faniler fani edebiyatı yapanlar hayatta olmasalar bile tarihe düşürmüş oldukları notlardan ötürü akıllarda ve vicdanlarda birer kara leke olarak kalacaklar lanetle nefretle anılacaklardır. Devam eden soyları onların bu tarihi ve ülkeye verdikleri zararlardan bilerek bilmeyerek açtıkları tahribatlardan dolayı utanç duyacaklardır. 
Temiz ve ülkeye hizmet eden siyasiler istisna onlara sözüm yok zaten o kategoriye giren siyasiler alınmazlar da çünkü hain olmamışlardır ve görevlerini yapmışlardır. Fakat bilerek birilerine biat ederek makam ve koltuk sevdalıları yaptıklarının yanlarına kalmayacağını bilmeliler bu saltanat böyle devam etmez etmemeli de. Felsefi bir tabirle konuşacak yazacak olursak; belli bir başlangıcı olan her olgunun bir de sonu vardır. O sona gelindiğinde vay haline o yalakaların o yardıkçıların. Hiç kimsenin yaptığı yanına kar olarak kalmamıştır kalmaz da tarih hesap soracaktır daha da ötesine gidersek Allah hesap soracaktır. Onun hesabı çok çetin ve elimdir.
Bu anlamda yüce kitabımız Kur’an dada birçok ayetler mevcuttur bu hakikati şuurlu inançlılar çok iyi bilirler ama şuurlular. Dindar görünümlü, dini dar olanlar değil diye düşünüyorum. Aksini savunanlar varsa dinlemeye okumaya varım.
Birde geçmek ve atlamak istemediğim önemli bir husus da neden ey! ABD veya Donald Trump diye haykırmıyorlar meydan okumuyorlar anlamış değilim zira bizim ülkemize yaptıkları kahpelikler ifade edilemeyecek miktarda hayli fazladır. Maddi manevi olarak yaptıkları tahribat ap açık ortadayken. Beni sakin bir kafayla okuyup anlamaya çalışsanız ey okur!
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.