Fatih Haberleri


7 dakikada 7 madde
15 Temmuz 2016, 08:13 0
7 dakikada 7 madde
Fatih Belediyesi’nde meclis oturumu 7 dakika sürdü. 7 madde oy birliğiyle komisyonlara sevk edildi
Fatih geleneği bozmadı
08 Temmuz 2016, 08:45 0
Fatih geleneği bozmadı
Fatih Belediyesi gelenksel hale getirdiği bayramlaşma programında bu bayramda kahvaltı ve çorba ikramında bulundu. Vatandaşlarla bayramlaşan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, birlik ve beraberliğin sürmesi gerektiğini söyledi.
Esmeyince boğaza koştular
22 Haziran 2016, 07:24 0
Esmeyince boğaza koştular
İstanbul’da termometreler 37 dereceyi gösterdi. Hava sıcaklığının artmasıyla vatandaşlar serinlemek için farklı yöntemlere başvurdu. Park, bahçe, sahil kenarı ve turistik alanlara akın eden İstanbullular, Boğaz’ın serin ve akıntılı sularında serinlemeye çalıştı
Fenomenler pedal çevİrdİ
10 Mayıs 2016, 08:36 0
Fenomenler pedal çevİrdİ
Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in, Tarihi Yarımada Fatih’te bisiklet kullanımına teşvik için geçen sene başlattığı “Tarihi Yarımada Bisikletle Kültür ve Sağlık Turları” bu sene de devam ediyor. Havaların da ısınmasıyla bu yılın ilk bisiklet turu sosyal medya fenomenlerinin katılımıyla başladı. Fatih Belediyesi’nin Vatan Caddesi üzerinde bulunan Hizmet Binası’nın önünden Başkan Mustafa Demir’in startı ile başlayan bisiklet turu Eminönü Yenicami önünde son buldu.
Önce Zübeyde Hanım'a gittiler
09 Mayıs 2016, 08:12 0
Önce Zübeyde Hanım'a gittiler
CHP Fatih İlçe Başkanlığı Anneler Günü’nü kutladı. Samatya Sahili'nde yer alan Zübeyde Hanım Heykeli önünde bir araya gelen CHP'liler burada bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasını okuyan CHP Kadın Kolları Başkanı Burcu Zeybek, “Eli öpülesi kadınlarımız, başta Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde annemiz olmak üzere, evlatlarını vatan için kaybetmiş şehit annelerinin ve yüreği annelik hisleriyle dolu tüm kadınların Anneler Günü'nü en içten dileklerimle kutlarım” dedi.
Önce kutladı sonra suçladı
06 Mayıs 2016, 08:27 0
Önce kutladı sonra suçladı
Fatih Belediyesi Meclisi Mayıs Ayı 2. Oturumu Meclis 1. Başkanvekili Hasan Suver Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Hasan Suver 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nü kutladı. Ardından  “Ancak bir toplumun geleceğine kast eden isimlerin faaliyetlerine bence dokunulmalı” dedi.
Altunay hayal kuruyor!
11 Nisan 2016, 09:16 0
Altunay hayal kuruyor!
İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa) ve Cerrahpaşa Yerleşkeleri hakkında konuşan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Hastane buradan gidecek, turizme açılacak gibi saçma sapan dedikodular dolaşıyor. Buna müsade etmemiz mümkün değil. Çapa olmadan, Cerrahpaşa olmadan Fatih olmaz” dedi.
Daha sık denetlenmeli
06 Nisan 2016, 09:45 0
Daha sık denetlenmeli
Fatih Belediyesi Meclisi Nisan Ayı ilk oturumunda Meclis 1. Başkanvekili seçimi yapıldı. Mevcut Başkan Hasan Suver yeniden Başkan seçildi. Meclis'te Gülhane Parkı'nda yaşanan olay da gündeme geldi. Her iki grup da bu tip yerlerin daha sık denetlenmesi gerektiğini söyledi.
Polisler açığa alındı
01 Nisan 2016, 08:08 0
Polisler açığa alındı
Aksaray Şehit Vedat Ulusoy Polis Merkezi’nde aynı nezarethaneye konulduğu 2 Türk’e çakıyla saldıran kişinin Sudanlı H.İ. olduğu öğrenildi. Karakolda görev yapan 4 polis açığa alındı.
Muhtarlar genel merkezine kavuştu
30 Mart 2016, 13:12 0
Muhtarlar genel merkezine kavuştu
Fatih Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Fatih Muhtarlar Derneği Genel Merkez binası düzenlenen törenle açıldı. Muhtarlar kendi sorunlarını ve ilçede yaşanan sorunları çözmek için bu merkezde biraraya gelecek
Fatih'teki polis merkezinde kavga iddiası: 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı
30 Mart 2016, 09:33 0
Fatih'teki polis merkezinde kavga iddiası: 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı
Fatih'te, Şehit Vedat Ulusoy Polis Merkezi nezarethanesindeki şahıslar arasında çıkan bıçaklı kavga sonucu 1 kişinin öldüğü, 2 kişinin de yaralandığı iddia edildi. Karakoldaki olayla ilgili soruşturma devam ediyor.
Evinin önünde saldırıya uğradı
26 Mart 2016, 07:43 0
Evinin önünde saldırıya uğradı
Fatih’te genç bir kadın, evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralandı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan kadının hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.