Muhtarlar genel merkezine kavuştu

Fatih Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Fatih Muhtarlar Derneği Genel Merkez binası düzenlenen törenle açıldı. Muhtarlar kendi sorunlarını ve ilçede yaşanan sorunları çözmek için bu merkezde biraraya gelecek

Muhtarlar genel merkezine kavuştu

 Molla Gürani Mahallesi Selim Sabit Sokak'ta yapılan Fatih Muhtarlar Derneği’nin Genel Merkez binasının açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Derneğin binasının açılışına katılarak bir konuşma yapan TBMM Başkan vekili Ahmet Aydın, Türkiye’nin dünya üzerindeki tüm mazlumların yanında olduğunu ifade ederek, "Türkiye nerede bir mağdur, nerede bir mazlum varsa ve karşısındaki zalim kim olursa olsun, ne kadar güçlü olursa olsun o mazlumun yanında durdu. Türkiye güçlü bir ses oldu, küresel bir aktör oldu, artık dünyada oynanan bütün oyunların içerisinde ben satrançta piyon değil ben burada şah mat diyeceğim dedi ve yeri geldiğinde şah mat dedi. İşte onlara göre Türkiye biraz çok olmaya başladı. Onların arasında biz Türkiye’yi nasıl yok ederiz, onların bu iyi gidişine nasıl engel oluruz diye hesap yapanlar oldu. Geçmişte güçlü dönemlerimizde yaptıkları gibi şimdilerde de yapmaya başladılar. Maalesef içeride ve dışarıda demokrasi ile elde edemediklerini, demokrasiyi ortadan kaldırarak, terörle elde edebilir miyiz, sandıkta elde edemediklerini gezi gibi, paralel gibi olaylarla ortadan kaldırabilir miyiz diye kaos hesapları yaptılar” dedi.

Oyunları bozmalıyız
Aydın sözlerini şu cümlelerle sürdürdü: “Türkiye’yi darbe planlarıyla, gezi olaylarıyla, parti kapatmalarla, 17-25 Aralık eylemleriyle, Kobani bahanesiyle sokak eylemleriyle, farklı farklı noktalarda Türkiye’yi nasıl iyi gidişini durdurabiliriz diyerek hesaplar yaptılar. Ama onun karşısında güçlü bir iktidar, onun da başında güçlü bir lider olan Recep Tayyip Erdoğan olduğu sürece, yanında da halkıyla bütünleştiği müddetçe oynanan bütün oyunları bu millet bozdu. Bu gün de değerli dostlar üzerimizde oynanan bütün oyunları bozmak zorundayız. Yukarıda bütünleşmek olur olmaz, ama olmak zorunda. Ama aşağıda taban olarak millet olarak hep birlikte bütünleşmemizi sağlamak zorundayız."

En yakın makam muhtarlık
Muhtarların yerel yönetimlerde önemli bir yeri olduğunu ifade eden Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Muhtarlarımızı önemsiyoruz. Bir devletin mekanizması var, bir de milletin mekanizması var. Devletin mekanizmasının bir piramit olarak düşünürsek, en başında Cumhurbaşkanı, daha sonra ise aşağıya doğru inildiğinde yerel yönetimler ve muhtarlarımız vardır. Biz bu sıralamayı bir bütün olarak götürürsek, gerçek anlamda bir demokrasi o zaman olur. Bizim ülkemizde insanlarımızın görerek bilerek, tanıyarak, arkasında durarak seçtiği üç tane makam var. Bunlar da, ilki en yakını muhtarlarıdır. Onun için muhtarlar demokrasinin en önemli adımıdır. İkincisi yerel yönetimler, üçüncüsü de Cumhurbaşkanı’dır. Üç tane makam vardır ki halk tarafından direk olarak seçilmişlerdir” şeklinde konuştu

Muhtar halkın ta kendisi
Fatih Muhtarlar Deneği Başkanı Murat Hakverdi, "Muhtarlık camiası bir yanı ile devleti bir yanı ile halkı temsil eden bir makamdır, halkın ta kendisidir. Milletimiz ile devletimiz arasında bir köprü vazifesi görür. Millete hizmet yolunda her hangi bir ayrım yapmaksızın görev yapmayı şiar edinmiş kişilerdir. Hem ülkemizde hem de coğrafyamızda sancılı bir süreçten geçmekteyiz. Bunun için dayanışma ruhunu pekiştirmeliyiz. Ben genel merkezimizi camiamıza kazandıran Başkanımız Mustafa Demir ve ekibince çok teşekkür ediyorum" dedi. Açılış törenine Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili Ahmet Aydın, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Fatih Muhtarlar derneği Başkanı Murat Hakverdi ilçede görev alan Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve muhtarlar katıldı. Kurdele kesim töreni sonrasında protokol üyeleri açılışı yapılan binayı gezerek, Fatih Muhtarlar Derneği’nde yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
UFUK ÇOBAN

Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.