Arnavutköy karanlığa gömülüyor

Saadet Partisi Arnavutköy İlçe Başkanlığı'nda görev değişimi oldu. İlçe Başkanı Hıfzı Kekeç yaşadığı sağlık sorunlarından dolayı görevini Hayri Karabıyık’a devretti. Ayağının tozuyla yerel yönetimi topa tutan Karabıyık, ilçeye yatırım yapılmadığını belirterek, “Arnavutköy’ün akşam belirli saatlerden sonra karanlığa gömülüyor” dedi

Arnavutköy karanlığa gömülüyor
21 Mart 2016 Pazartesi 12:36

 Saadet Partisi Arnavutköy İlçe Başkanı Hıfzı Kekeç sağlık sorunları nedeniyle görevini bıraktı. Kekeç'in yerine iş adamı Hayri Karabıyık ilçe başkanı olarak atandı. Çiçeği burnunda İlçe Başkanı Karabıyık ilk iş olarak ilçede ve bölgede görev yapan gazeteciler ile biraraya geldi. 

Çalışmalarımızı duyuracağız
Basın ile geçmiş dönemlerde yaşanan bazı aksaklık ve kopuklukların tersine önümüzdeki dönem, daha sıkı bir işbirliğine gireceklerinin altını çizen Karabıyık, “Basının gücünü ve etkinliğini biliyoruz. Geçmiş dönemde basın ile bir takım aksaklıklar yaşanmış olabilir. Benim İlçe Başkanlığım döneminde basınla daha sıkı bir diyalog içine girerek özellikle Arnavutköy’de Saadet Partisi'nin çalışmalarını ve etkinliklerinin halka duyurulmasını sağlayacağız" dedi. 
Medyanın gücünün farkındayız
Ulusal ve yerel basının gücünün farkında olduklarını dile getiren Başkan Hayri Karabıyık, “Yerel medya bizim ulaşamadığımız en uzak bölgelere ve insanlara ulaşabiliyor. Basın üzerinden halkımıza ve partimize sempati duyan insanlarımıza ulaşmak istiyoruz” dedi. Gazetecilerin ülke gündemi ve Arnavutköy gündemi ile ilgili görüş ve düşüncelerini sorduğu Karabıyık, Arnavutköy’ü üç dönemdir yöneten Başkan Baltacı ve yönetimini adeta topa tuttu. Arnavutköy Belediye Başkanı’nın halktan kopuk, halkın sorunlarını göz ardı ettiğini belirten Karabıyık, “Arnavutköy Belediyesi ne yazık ki burada yaşayan vatandaşların yaşamsal sorunlarını göz ardı ederek daha çok Ak Partili olan ve Ak Parti’ye gönül vermiş vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü için gayret sarf etmektedir. Arnavutköy’de yaşayan vatandaşlarımızın partili partisiz çözülmesi gereken bir çok sorunu var” açıklamasını yaptı. 
Kötü bir algı var
Arnavutköy’ün diğer ilçelerle olan ulaşım ve altyapı sorunlarının bir türlü çözülmediğini belirterek, "Bölge madem bir proje bölgesidir, neden Arnavutköy’e daha fazla yatırım yapılmıyor?" sorusunu soran Karabıyık, "Neden Arnavutköy ve Arnavutköy’de yaşayan vatandaşlarımızın birçok sorunu çözülmüyor? Arnavutköy’ün akşam belirli saatlerden sonra karanlığa gömülüyor. İlçe kamuoyunda burada yapılacak olan büyük projelere kendilerinin haricindeki diğer muhalefet partilerinin karşı çıkıyormuş gibi bir algı oluşturulmuş. Biz parti olarak her zaman söylediğimizi tekrar söylüyoruz; Saadet partisi halkımızın çıkarına ve yararına olan her türlü projeyi onaylar ve onaylamaktadır" ifadelerini kullandı. 
Çözülemeyecek sorun yok
Eleştirilerini, "Arnavutköy’e dünyanın 2. büyük havalimanı yapılıyor, siz hiçbir partilimizden bu projeye karşı çıkan birisini duydunuz mu?" şeklinde sürdüren Karabıyık, "Arnavutköy’e yollar yapılacak, Kanal İstanbul yapılacak, hastane yapılacak, yeni şehir projesi var bizden bu projelere karşı hiçbir muhalif söz duydunuz mu? Duyamazsınız çünkü Saadet Partisi'nin özü, bizim aziz milletimizin çıkarlarıdır. Bizim için asıl olan bu yüce milletin huzuru, refahı ve mutluluğudur. Biz sadece şuna karşıyız; Devletin, milletin paraları ile yol yapanlar, hastane yapanlar, havalimanı yapanlar bu yaptıklarını sanki kendi ceplerinden harcayarak yapmış gibi bir lütuf gibi tekrar halkımıza sunmasına karşıyız" dedi. Hayri Karabıyık, Arnavutköy’ün kısa zamanda çözülemeyecek hiçbir sorununun olmadığını belirterek, "Yeter ki yönetici konumundaki insanlar ehil insanlar olsun çözülemeyecek hiç bir sorun yok” diyerek sözlerini noktaladı.  

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.