Bağcılar personeline Avrupa diploması

Hamm’a giderek burada teorik ve pratik eğitim aldı

Bağcılar personeline  Avrupa diploması

Geçtiğimiz Mart ayında Hamm Büyükşehir Belediyesi stajyer memurlarının Bağcılar Belediyesi’nin çeşitli bölümlerinde teorik ve pratik çalışmalarıyla başlatılan projenin ikinci ayağında Bağcılar Belediyesi çalışanlarından bir grup, Hamm’a giderek burada teorik ve pratik eğitim aldı

HAMM Büyükşehir Belediyesi Sosyal Entegrasyon Daire Başkanı Volfgang Müller yönetimindeki çalışma, belediye eğitim uzmanlarından Margaret Monika Hahn ve Belediye Personel Şefi Doris Beumer’in teorik sunumları ve Hamm Belediyesi’nin çeşitli bölümlerindeki pratik çalışmalarla devam etti. Her iki belediye personelinin bilgi ve deneyimlerini paylaştıkları ve bu şekilde insanlara daha iyi hizmet götürmeyi amaçlayan proje kapsamında eğitime katılanlar, Bağcılar Belediyesi ile Hamm Büyükşehir Belediyesi arasında daha önce gerçekleştirilen bütün projelerde olduğu gibi son projenin de oldukça verimli olduğunu ve bu tür çalışmaların sürdürülmesi gerektiğini ifade ettiler. Bağcılar Belediyesi Başkan yardımcısı Kenan Gültürk başkanlığında, belediyenin Kültür, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler gibi çeşitli müdürlüklerinden 23 personelin ve daha önce Hamm’dan Türkiye’ye gelenlerin de katıldığı bir haftalık çalışma, kursiyerlere sertifikalarının dağıtılmasıyla sona erdi.

Çalışmalar sürecek
Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın da katıldığı sertifika dağıtım töreninde, Hamm Büyükşehir Belediye Başkanı Thomas Hunsteger Petermann, konuşmasına Türkiye’de son günlerde meydana gelen terör olaylarında hayatlarını kaybeden şehitlerimiz için saygı duruşu davetiyle başladı. Önce Bağcılar ve sonrasında Hamm’da yapılan çalışmalarla, farklı kültürlerden olan insanların birbirlerini tanıma ve anlamaları konusunda büyük mesafeler alındığın söyleyen Petermann, bu proje sayesinde belediye çalışanları olarak Hamm’da yaşamakta olan 18 bin civarında Türk’e ve değişik kültürlerden olan 50 bin kişiye daha iyi hizmet vereceklerine inandığını söyledi. Bu tür projelere devam edilmesi gerektiğini vurgulayan Petermann, Bağcılar Belediyesi ile beraber yürüttükleri çalışmaları bundan sonra da sürdüreceklerine işaret etti.

Kendi evleri gibi görüyorlar
Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da Petermann’ın şehitlerimize saygı duruşu davetine teşekkür ederek başladığı konuşmasında, Bağcılar Belediyesi mensupları olarak Hamm’ı kendi evleri gibi gördüklerini söyledi. “İnsan Allah’ın yarattığı en kutsal varlıktır. Bizler de yerel yönetimler olarak insanlara hizmet ediyoruz” diyen Çağırıcı, sorunlar gibi çözümlerin de birbirine benzediğini, Hamm Belediyesi ile beraber yürüttükleri çalışmalarla, hizmet verdikleri insanların sorunlarının çözümü noktasında ciddi mesafeler aldıklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:“Milletimizin önemli değerlerinden birisi olan Mevlana Hazretleri, ‘bir neslin geleceğini bir önceki nesil hazırlar’ buyurmuş. Bizler de bu çalışmalarımızla bizden sonraki nesillerin daha iyi hayat şartlarına kavuşabilmeleri için gayret ediyoruz. Beraber yürüttüğümüz projeler sayesinde, Türk ve Almanların birbirlerini daha iyi tanımaları ve beraberce geleceğe yönelik fikirler geliştirmelerini de sağlamış oluyoruz. Hamm Büyükşehir Belediyesi ile beraber yaptığımız çalışmaların bundan sonra da süreceğine ve her iki belediyenin hizmet verdiği insanlara faydalı işler ortaya koyacağına olan inancım tamdır.” 
BARBAROS ÖZÇELİK
Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.