Cami kapatan vali hesaplaşma içindedir

Kütahya’da kamu ve özel binaların yüzde 70’inin ruhsatsız, iskansız ve depreme dayanıksız olduğunu söyleyen MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, “Bir hesaplaşma uğruna ruhsatsız denilerek Kütahya Valisi Şerif Yılmaz’ın talimatıyla şehrin en eski yurtlarından Özel Hisar Öğrenci Yurdu ve altındaki cami yıkılıyorsa Kütahya yeni bir döneme giriyor demektir." açıklamasında bulundu.

Cami kapatan vali hesaplaşma içindedir

"Ruhsat ve iskan sorunu bahane edilerek yurt ve cami yıkılıyorsa o zaman Kütahya’nın yüzde 70’inin yıkılması lazım" diyen milletvekili Alim Işık, "Artık Kütahyalı bu hukuksuzluğa dur demeli, sessizliğini bozmalıdır.” dedi. Kütahya’da çoğu binanın yönetmeliklere uygun olmadığını hatırlatan milletvekili Işık, "Yurdun ve caminin yıkılması halinde doğacak hukuki sonucun bir ilin altından kalkması ne ekonomik, ne de sosyal olarak mümkün değildir. Ama burada bir hesaplaşma var. Başka türlü yorum yapmaya gerek yok. Vicdansız bir kadro iş başındadır. 'Benden olmayana hayat hakkı tanımıyorum' demektedir." şeklinde konuştu. 

Kütahya Valisi Şerif Yılmaz'ın cami kapatarak tarihe geçtiğini vurgulayan Alim Işık, bunu bir yerlere mesaj olarak yaptığını ifade etti. Birilerinin gözüne girme adına, kraldan çok kralcı kesilen bir grubun var olduğunu ifade eden Işık, "Valinin etrafında toplanan, içinde belediye başkanı ve AKP milletvekillerinin olduğu her türlü hukuksuzluğu işleyen, planlayan, rant peşinde koşan bir ekip var. Kütahya halkı bunlara toptan cevap vermeli ve hakkını aramalıdır. En azından bunu başarma yolunda hak arama mücadelesini başlatmalıdır." dedi.

"Kütahya Valisi Şerif Yılmaz’ın 'Orada İsrail uşağı yetiştiriliyor. Camiyi ben kapattım.' ifadesinin altında hesaplaşma ve saraya şirin gözükme tavrı yatmaktadır." diyen Milletvekili Alim Işık, cami kapatma ve yurda yıkım kararı verme gibi hukuksuzca yapılan işlemlerin Kütahya’da bir kıvılcım çakacağını, sonunun hayra vesile olacağını söyledi.

'VALİ BUGÜN VAR, YARIN YOK'
Cami kapatma ve yurt yıkma girişimlerinin, bir gruba özel olarak haksızlık yapıldığının tescillendiği bir uygulama olduğunu kaydeden Kütahya Milletvekili Işık şöyle devam etti: "Belediye meclisi toplantısında meclis üyesi arkadaşlarımız Kütahya’da bu şekilde ne kadar ruhsatsız yer var şeklinde soru sordular. Bunun cevabı geldiğinde çok daha net konuşacağız. Kütahya Valisi Şerif Yılmaz cami kapatmayla, yurt yıkmayla kendi hukuksuzluklarını unutturma derdindedir. Paralel paranoyasıyla saraya karşı kendi yerini garantileme adına, AKP’nin valisi olma yolunda attığı adımlar olarak düşünüyorum. Konunun sonuna kadar takipçisi olacağım. Düne kadar o yurtta oturup kalkan il başkanı ve beraberindekiler, şimdi kalkmış 'valimizi yedirmeyiz' diye demeç veriyorlar. Valinin verdiği bu hukuksuzca kararın arkasında hangi Kütahyalı duruyorsa asıl suçlu olan odur. Vali bugün var, yarın yok. Sandıktaki oyu çalarak Kütahya’ya Belediye başkanı seçtiren adamın hangi isteğini geri çevirebilirler? Valinin talimatıyla çalışan bir il başkanı ve ilçe başkanı var. Siyaseten bunu düşünebiliyor musunuz? Kütahya bu zamana kadar hep bundan kaybetti."

'KİHMED MİSYONUNA AYKIRI HAREKET ETTİ'
Kütahya halkına 'İsrail uşağı' diyerek cami kapatan, yurt yıkan valiye destek veren Kütahya İmam Hatipliler Derneği (KİHMED) Başkanı Mustafa Önsay'ın da haramzadelere sahip çıkarak derneğin misyon ve faaliyetlerine aykırı hareket ettiğini söyleyen Alim Işık, " KİHMED Başkanı Mustafa Önsay’ın Başkanlığı’nda yapılan valiye destek açıklaması KİHMED’in taşıdığı misyona hiç yakışmamıştır. Acaba bu desteğin altında özel bir maddi çıkar ilişkisi mi söz konusu? Kütahya kamu kurum ve kuruluşlarından kaynak aktarma işi mi var? Danışmanlık adı altında kamu kurum ve kuruluşlarının valilik aracılığıyla Mustafa Önsay’ın şirketlerine ödediği aylık ödeme ne kadardır? Kamuoyunun çok merak ettiği bir konudur. İlgililerin bu konuda açıklama yapmasında fayda vardır." şeklinde konuştu.

CİHAN
Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.