Çift başlılık ülkeyi tıkıyor

İBB Başkan Danışmanı Abubekir Taşyürek, gazetemize Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlık'tan ayrılma kararını yorumladı. Taşyürek, “Erdoğan doğal liderimiz. Çift başlılık ülkeyi tıkıyor” dedi.

Çift başlılık ülkeyi tıkıyor

Haber: Orhan Şimşek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı ve Arnavuyköy Belediyesi Meclis Başkanvekili Abubekir Taşyürek, ülke gündemini yorumladı. Taşyürek Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti Genel Başkanlığı'ndan ve Başbakanlık'tan ayrılma sürecini gazetemize değerlendirdi.

Çok güzel işler yapılacak

“Partimizin ve hareketimizin doğal lideri şüphesiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır” diyen Taşyürek şöyle konuştu: “Bizim hareketimiz bir vefa hareketidir. Sayın Başbakanımız hem partimize hem ülkemize çok büyük hizmetler etmiş değerli bir insandır. Kendisinin de ifade ettiği gibi yine vefa çizgisinde hiçbir kardeşimizin kalbini kırmadan, dökmeden hizmet etmesi bizim için çok önemlidir. Ülkemiz çok önemli bir dönemeçten geçmektedir. Son yıllarda ülkemize karşı dozu her geçen gün artırılan ilan edilmemiş bir harp ile karşı karşıyayız. Doğu ve Güneydoğu bölgemizde ciddi manada bir mücadele yürütülüyor. Yapılan bu mücadelenin ekonomimiz üzerinde bir takım etkileri var. Bu yüzden çok sağlam bir iradeye ihtiyacımız var, ülkemizdeki işlerin en iyi şekilde yürütülmesi gerekiyor. Bunun içinde çok önemli bir uyum gerekiyor. Hükümet olarak bu güne kadar çok başarılı ve güzel işlere imza atıldı. Bundan sonra da çok daha güzel işler yapılacaktır. Ülkemizin kalkınması ve ileri düzeyde sağlam bir ekonomiye kavuşması için devletin içerisindeki yöneticilerin uyum içerisinde çalışmaları çok önemlidir. Bu makamlar milletimizin makamlarıdır. Milletin makamı ile millete caka satılmaz. Biz parti olarak böyle bir terbiyeden geliyoruz. Bu makamlara milletimize hizmet etmek için gelinir, hizmet edildikten, görev tamamlandıktan sonra da bayrak daha sonra gelen arkadaşımıza devredilir. Hiç bir zaman hiç bir arkadaşımız bulunduğumuz koltuklara yapışmayı düşünmedik ve düşünmeyiz. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bizim partimizin yakaladığı başarıyı yakalayan başka bir parti yoktur.”

Acilen başkanlık gerek

“Benim kanaatim odur ki Türkiye’nin her alanda gelişmesi için Başkanlık sistemine geçmeye acilen ihtiyacı vardır. Türkiye Cumhuriyeti tarihine bakıldığında mevcut parlamenter sistemin çok önemli siyasi ve ekonomik tıkanmalara sebep olduğunu görmekteyiz. Uygulamalarda ciddi açmazların olduğu aşikardır, çift başlılığın söz konusu olabildiği bir sistemde her alanda tıkanmalar yaşandığı görülmekte bu durumda ülkemiz insanı üzerinde olumsuz bir takım durumlara sebep olmaktadır. İleriyi gören basiretli insanların, Başkanlık sisteminin ülkemize ve insanımıza katacağı artı değerleri şimdiden gördüklerine inanıyorum. Başkanlık sistemi bu günden sonra Türkiye için olmazsa olmaz bir sistemdir, Millet olarak yapımıza uygun en iyi sistem başkanlık sistemidir. Zaman içerisinde bu sistemin katkıları en iyi şekilde değerlendirilecek, milletimiz de bu sistemi benimseyerek iradesini olumlu yönde ortaya koyacaktır. Bilindiği gibi Başkanlık sistemi bu gün dünyanın bir çok devletlerinde uygulanan başarılı bir sistemdir. Biz de kendimize has bir başkanlık sistemini geçmişten gelen devlet tecrübeleri ile oluşturulabilecek sistem bizim için en iyi ve en uygun bir sistem olacaktır. Dolayısı ile Milletimiz günü gelince bu sistemi en iyi şekilde değerlendirecek ve kararını verecektir. Ben şahsen Başkanlık sisteminin ülkemiz için en iyi sistem olduğuna inanıyorum” dedi. Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.