Devlet Bahçeli'den hükümete bombardıman!

Bahçeli, Bağdat'ta Türk bayrağının yakılmasına sert tepki gösterdi, "Türk bayrağına edepsizce saldıranlar, ABD Irak’ı işgal ettiğinde acaba neredeydiler? Irak’lı kadınlara tecavüz edilirken, yüzbinlerce masum katledilirken, bugün Türkiye’ye meydan okuyan, olmadık hakareti savuran çakma yiğitler, fason kahramanlar hangi delikteydi?" dedi.

Devlet Bahçeli'den hükümete bombardıman!

Bahçeli, Bağdat'ta Türk bayrağının yakılmasına sert tepki gösterdi, "Türk bayrağına edepsizce saldıranlar, ABD Irak’ı işgal ettiğinde acaba neredeydiler? Irak’lı kadınlara tecavüz edilirken, yüzbinlerce masum katledilirken, bugün Türkiye’ye meydan okuyan, olmadık hakareti savuran çakma yiğitler, fason kahramanlar hangi delikteydi?" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup konuşmasında Nobel’li Türk bilim insanı Aziz Sancar'ı överek, "İnsanlık tarihi Müslüman Türk milletinin hayranlık uyandıran nice keşfine, nice muhteşem başarı hik?yesine şahitlik etmiştir. Milli hafızamızda sosyal ve beşeri ilimler kategorisinde bireysel gayretleriyle öne çıkmış birçok değerimizin yer ettiği malumlarınızdır. Uzunca bir süredir durgunluk ve bocalama döneminden geçsek de mayamız sağlam, kültürümüz göz kamaştırıcı, geçmişimiz şan ve zaferlerle doludur. İşte bunlardan birisi de uzmanlık alanında yeni bir çığır açan Prof.Dr. Aziz Sancar Bey’dir. Sayın Sancar, DNA onarım mekanizmasının nasıl işlediğiyle ilgili parlak çalışması sonucunda 2015 Nobel Kimya Ödülünü hakkıyla, zekasıyla, emeğiyle almıştır. Sayın Sancar bizlere çölde tertemiz bir vaha ikram etmiştir. Karanlık gecemizi ilmi ve ismiyle aydınlatmıştır. Umutsuzluğumuzun koyu sisini bilgisiyle dağıtmıştır. Sonuçsuz tartışmalarla kıvranan Türkiye’ye özgüven aşılamıştır. Sayın Sancar inanmış bir yürek, yetişmiş bir milletperver, kökünü ve geçmişini unutmamış bir Vatan kahramanıdır. O kahraman ki, dünyaya mal olmuş, insanlığa örnek teşkil etmiştir. Hepsinden önemlisi, Türklüğüyle iftihar eden, değerleriyle bütünleşen bir şahsiyetin neleri yapabileceğini, nelerin üstesinden gelebileceğini herkese ispatlamıştır. Huzurlarınızda değerli bilim insanımızı milletimiz ve partimiz adına tebrik ediyor, üstün başarılarının devamını diliyor, milletimizin sinesinden daha pek çok Aziz Sancarların çıkmasını içtenlikle temenni ediyorum" dedi.
 
SİLOPİ VE CiZRE MESAJLARI...
 
Bahçeli konuşmasına şöyle devam etti: "Diyarbakır’ın Sur ve Silvan, Mardin’in Nusaybin, Şırnak’ın Cizre gibi çatışmaların yoğun olarak yaşandığı yerleşim yerlerinden 200 binin üzerinde insan göç etmiştir. Bu adı konulmamış ve örtülü etnik bir tasfiyedir. Kobani’de devreye koyulan kirli plan, aynısıyla ülkemizin değişik il ve ilçelerinde sistematik olarak gündemdedir. Türkiye Cumhuriyeti sanki egemenlik haklarından vazgeçmektedir. Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçeleriyle, Mardin Nusaybin’de dünden itibaren sokağa çıkma yasağı getirilmiştir. Bunun yanında, Cizre ve Silopi’de görev yapan 3 bini aşkın öğretmene milli eğitim müdürlükleri tarafından gönderilen cep telefonu mesajıyla bulundukları yerleri terk etmeleri istenmiştir. Bu devlet nerededir? Bu hükümet ne iş yapmaktadır? Öğretmenini koruyamayan, okulunu açık tutamayan, asayişi temin edemeyen bir iktidara Türk milleti daha ne zamana kadara tahammül ve sabır gösterecektir? AKP’ye oy veren kardeşlerim, lütfen şu sorunun cevabı üzerinde tefekkür ediniz; bugüne kadar cami yakıldığını, kutsallarımıza el uzatıldığını hiç duydunuz mu? Devletin aczini ve köhnemişliğini hiç bu kadar gördünüz mü? Bugüne kadar hiç bu kadar korkak ve tabansız bir iktidara şahit oldunuz mu?"
 
"DÜŞMANLIĞI CAMİ YAKMAYA KADAR VARDIRAN ŞEREFSİZLERE...
 
MHP Lideri Bahçeli, konuşmasında şunları kaydetti: "Savaş sırasında bile dokunulmayacak yerler olan okullar, camiler PKK’lı caniler tarafından yakılmakta; maskeli eşkıyalar yollara, sokak aralarına hendekler kazmaktadır. Bu aziz topraklarda düşmanlığı cami yakmaya kadar vardıran şerefsizlere, iblis elçilerine çoktandır ilk kez rastlanmaktadır. Ve bunlar AKP’nin çözüm ve barış ortaklarıdır. Yalnızca yollar değil, birlik ve dirliğimiz de kazılmaktadır. Yalnızca şehirlerimiz değil, huzur ve iç barışımız da harabeye çevrilmektedir. Doğu ve Güneydoğu’da açılan çukurlar ihanetin, nifakın, kanın ve ölümün çukurlarıdır. Bu çukurlarda isyan ve başkaldırının zehirli emelleri barınmaktadır. 
 
Bahçeli, "AKP, PKK terör örgütüne boyun eğmiş, buyur etmiştir. AKP, PKK terör örgütünün güç kazanmasına göz yummuştur. AKP, devleti geriletmiş, PKK’yı ilerletmiştir. Hıyanet alenileşmiş ve iktidarda vücut bulmuştur. Teslimiyet yayılmış ve iktidarı ele geçirmiştir.Aksi halde yaşananların başka türlü izahı nasıl yapılacaktır? Türk vatanı adım adım kundaklanırken, AKP iktidarının sorumsuzluğu, somutlaşan dağınıklık, netleşen işbirlikçilik başkaca nasıl yorumlanacaktır?" diye konuştu.
 
"HDP HALKI TAHRİK EDECEK, PKK SALDIRARAK MİLLETİ YILDIRACAK"
 
Bahçeli, "Tehlike çok büyüktür. Küresel güçlerin esas ve gizli gündemi Suriye’nin bölünüp bölünmemesinden, Irak’ın ne olup olmamasından ziyade Türkiye’nin hangi doz, süre ve hızda parçalanacağıdır. Bize göre düğmeye basılmış, kanlı görev taksimi yapılmıştır. TBMM’de Kürdistan ve Kürt illeri lafları olağanlaşmış, sık sık duyulur hale gelmiştir. Tam bir karanlığa mahkum olan Diyarbakır’da bir kadının, Türk polisine, ’Burası Kürdistan, ne istiyorsunuz?’ sataşmasına, şerefli polisimizin; 'Ne Kürdistan’ı, burası Türkiye’, şeklinde cevabı özlem duyduğumuz bir iradenin belirtisidir" dedi.
 
"RUSYA’YLA KRİZ
 
Türkiye ve Rusya arasında yaşanan uçak krizine ilişkin konuşan Bahçeli, şunları söyledi: "Farkındaysanız, hiçbir komşu ülkeyle aramız yoktur. Bölgemizde ters düşmediğimiz, köprüleri atmadığımız, kutuplaşmadığımız hiçbir devlet kalmamıştır. Etrafımız ateş çemberindeyken AKP hükümeti yanlışlarına sürekli yenilerini ilave etmekte, devamlı mayına basmaktadır. 24 Kasım’dan bu tarafa Rusya’yla süren kriz ve karşılıklı yıldırıcı hamleler kritik bir aşamadadır. Putin yönetimi tehditlerin hacmini gün geçtikçe genişletmektedir. Akdeniz ve Karadeniz savaş gemilerinden geçilmemektedir. Türkiye Rusya gerilimi her alanda tesirini göstermektedir. Putin yönetiminin uzlaşmaz ve küstah politikaları bölgesel işbirliği dinamiklerini sakatlamıştır. Ülkemizin Rusya’dan kaynaklanan ekonomik kaybı ise ciddi seviyelere ulaşma riski taşımakta olup, yapılan hesaplamalar bunun 9 milyar dolara çıkacağı yönündedir. Biz bu konuda gerekli inceleme ve araştırmayı yapmak üzere Genel Başkan Yardımcımız ve İzmir Milletvekili Sayın Ahmet Kenan Tanrıkulu’nu, Genel Başkan Yardımcımız ve Denizli Milletvekili Sayın Emin Haluk Ayhan’ın görevlendirmiş bulunmaktayız"
 
"RUSYA TÜRKİYE’YE KARŞI GÜÇ VE İTTİFAK ARAYIŞINDADIR"
 
MHP Lideri Bahçeli, konuşmasında şunları kaydetti: "Rusya Türkiye’ye karşı güç ve ittifak arayışındadır. PYD’ye silah vermesi, PKK’yı desteklemesi, Irak, Suriye ve İranla ortak hareket etmesi düşmanca tutumdur. Rusya uçak düşürülmesini fırsata dönüştürmenin, aşırılıkları tırmandırmanın hevesindedir. Doğal olarak tansiyon oldukça yüksektir. ABD ve diğer batı ülkeleri de düşen uçaktan sonra Ortadoğu’ya ve sınırlarımıza vakit kaybetmeden üşüşmüşlerdir. Gemisini, füzesini, uçağını, bombasını alan bölgemize koşmuştur. Soğuk Savaş yıllarında hüküm süren ideolojik, politik, ekonomik ve stratejik mücadelelerin aynısı tekrar yeşermiştir. Bununla beraber 19.yüzyılın sonuna kadar hakim olan Avrupa güç dengesi sistemi yeniden vasat bulmuş, bu yüzden ülkeler arası ilişkiler 
 
IRAK'TA BAYRAĞIN YAKILMASI...
 
Irak’ta yaşanan gelişmelere ilişkin konuşan Bahçeli, "Irak Merkezi Yönetimi Musul’un Beşika Bölgesine Türkiye’nin asker sevkiyatını kontrolsüz tepkiyle karşılamıştır. Başbakan Davutoğlu, Musul’daki eğitim ve istihbarat birliklerimizin takviyesini anlatırken 'Kimsenin toprağında gözümüz yok’ dese de, Irak’taki farklı çevreler Türk askerini işgalci diye itham etmişlerdir. Irak’ın Basra bölgesinde bir caddeye asılan pankartla Türk şirketleri tehdit edilmiş, Nuri El Maliki tarafından provoke edilen kalabalıklar Türk Bayrağını Bağdat’ta hayasızca, çirkince yakmışlardır. Bu alçaklığı kınıyor, komşuluk hukukuyla asla bağdaşmadığını bu vesileyle hatırlatmak istiyorum. Türk bayrağına edepsizce saldıranlar, ABD Irak’ı işgal ettiğinde acaba neredeydiler? Irak’lı kadınlara tecavüz edilirken, yüzbinlerce masum katledilirken, bugün Türkiye’ye meydan okuyan, olmadık hakareti savuran çakma yiğitler, fason kahramanlar hangi delikteydi?" ifadelerini kullandı.
 
İKTİDARIN IRAK POLİTİKASI YANLIŞ
 
Bahçeli, iktidarın Irak politikasının yanlış olduğunu söyledi. MHP lideri "Bizim beklentimiz ve talebimiz peşmergenin eğitilmesi değil, Türkmenlerin hak ve hukukuna ne pahasına olursa olsun arka çıkılmasıdır. Zira Türkmenler hem IŞİD’in, hem peşmergenin tehdidi altındadır" dedi.
 
Barzani'ye de yüklenen MHP lideri Bahçeli, "Diyorum ki, Barzani’den gelecek hayır Allah’tan gelsin. Barzani kimdir de, terörle mücadelede işbirliği yapılacaktır? Ha Öcalan, ha Barzani, sorarım sizlere, aralarında ne fark vardır? Şehitlerimizin kanlılarından birisi de bu peşmerge kalıntısı değil midir?" diye konuştu. 
Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.