Diriliş Ertuğrul İzle 35. Bölüm 25 Kasım TRT

TRT1'in fenomen dizilerinden biri olan ve çarşamba günlerinin reyting rekorlarını kıran Diriliş Ertuğrul, yeni bölümüyle 25 Kasım 2015 Çarşamba tarihinde bu akşam ekrana geliyor. Dizinin yeni bölümünde yine bir çok olay bizleri bekliyor. Diriliş Ertuğrul'un 35. bölümünde neler olacak? Diriliş Ertuğrul saat kaçta başlayacak? Diriliş Ertuğrul hangi kanalda yayınlanacak? Diriliş Ertuğrul 35. bölüm izle. Diriliş Ertuğrul 35. bölüm fragmanı...

Diriliş Ertuğrul İzle 35. Bölüm 25 Kasım TRT

TRT1'in fenomen dizilerinden biri olan ve çarşamba günlerinin reyting rekorlarını kıran Diriliş Ertuğrul, yeni bölümüyle 25 Kasım 2015 Çarşamba tarihinde bu akşam ekrana geliyor. Dizinin yeni bölümünde yine bir çok olay bizleri bekliyor. Diriliş Ertuğrul'un 35. bölümünde neler olacak? Diriliş Ertuğrul saat kaçta başlayacak? Diriliş Ertuğrul hangi kanalda yayınlanacak? Diriliş Ertuğrul 35. bölüm izle. Diriliş Ertuğrul 35. bölüm fragmanı...

TRT1'in fenomen dizilerinden biri olan ve çarşamba günlerinin reyting rekorlarını kıran Diriliş Ertuğrul, yeni bölümüyle 25 Kasım 2015 Çarşamba tarihinde bu akşam ekrana geliyor. Dizinin yeni bölümünde yine bir çok olay bizleri bekliyor. Diriliş Ertuğrul'un 35. bölümünde neler olacak? Diriliş Ertuğrul saat kaçta başlayacak? Diriliş Ertuğrul hangi kanalda yayınlanacak? Diriliş Ertuğrul 35. bölüm izle. Diriliş Ertuğrul 35. bölüm fragmanı...

Diriliş Ertuğrul 32. bölüm fragmanı


Diriliş Ertuğrul 35. bölüm özeti
Ertuğrul’un Alacağı Emanet Nedir?Ertuğrul’un vazifelerinin elinden alınması ve alplikten çıkarılması Kayıları ve Kayı Alpleri’ni büyük bir şaşkınlık içinde bırakmıştır. Bütün bu yaşananlarla birlikte Hayme Ana’nın Ertuğrul’u sürgün etmesi obadaki krizi daha da büyütmüştür. Hayme Ana bir yandan beylik yükümlülükleri diğer yandan ise analık duyguları arasında kalmıştır. Ertuğrul’u yaralı eliyle sürgün ettiğine pişman olsa da elinden artık bir şey gelmemektedir. Ertuğrul ise en küçük bir tereddüt göstermeden, mücadelesine Alp’leri Doğan, Turgut ve Deli Demir ile devam edecektir.Diğer yandan Kayılar’la Dodurgalılar arasında yaşanan gerilim bütün sıcaklığıyla devam etmektedir Obada yaşanan tek gerilim bu değildir. Aytolun’un Korkut Bey’e verdiği ilacı öğrenen Selcan şimdi ne yapacaktır? Obaya gelen Acem tüccarın planı nedir? Tuğtekin ve Gökçe’nin yakınlaşması obada bir düğünün müjdecisi midir? Konya’dan obaya gelen sürpriz konuk kimdir? Rahman’ı Noyan’ın yanında nasıl sürprizler beklemektedir? İbni Arabi’nin Ertuğrul’a emanet ettiği sandık açılacak mı? Obadan uzak kalan Ertuğrul’un yeni planları nelerdir? Bütün bu soruların cevabı Çarşamba Akşamı “Diriliş Ertuğrul” 35. bölümde.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL'UN EFSANE İSMİ GERİ DÖNÜYOR
Diriliş Ertuğrul'da , Ertuğrul'un Alp'lerinden Bamsı Beyrek'i canlandıran Nurettin Sönmez, motosiklet kazası geçirmiş, kaza ardından ekranlara ara vermişti. Dede Korku'tan alıntılanan Bamsı karakteriyle kısa sürede Diriliş Ertuğrul'un efsaneleri arasına giren Bamsı, çok yakında izleyici ile yeniden buluşacak.Uzun bir süre ayağı alçıda kalan Nurettin Sönmez, ayağındaki alçılardan kurtularak Diriliş dizisinin İstanbul'daki çekimlerinde rol almaya başladı.

Diriliş Eruğrul'un 34. bölümünde neler oldu?
Çarşamba akşamlarına damga vuran Diriliş Ertuğrul bu hafta 35. bölümüyle ekrana geliyor. Merakla beklenen Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı ile sürpriz gelişmelerin sinyalini verdi. Peki, Diriliş Ertuğrul yeni bölümünde neler yaşanacak? İşte, yanıtı!

Diriliş Ertuğrul dizisi 35. bölümüyle heyecan kasırgası estirmeye devam ediyor. TRT'nin sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul yeni bölümü yine aksiyon ve çatışma sahneleriyle geliyor. Abdurrahman'ın kaçırılma olayına Ertuğrul'un dahil olduğunu bilen Hayme, obada daha büyük huzursuzluklar çıkmaması için oğlu Ertuğrul'u obadan sürgün eder. Peki, bu sürgün obadaki dengeleri nasıl değiştirecek? Diriliş Ertuğrul yeni bölümü izleyicilerini ekrana kilitleyecek sürpriz gelişmeleriyle 25 Kasım Çarşamba akşamı Trt 1'de!

Kayı ve Dodurga Obaları'ndaki beyler tıpkı siyasi ihtiraslarıyla hareket eden Korkut ve Tuğtekin gibi, içlerini oyan büyük Noyan tehlikesinin farkında değillerdir. Ertuğrul ise çolak kalan eliyle, tüm bu olumsuz koşullara rağmen en küçük bir tereddüt göstermeden, Moğollarla olan mücadelesine tek başına devam etme kararı alır. Elbette yanında Alpları Doğan ,Turgut ve Deli Demir de olacaktır. Ertuğrul, Noyan'ın Türkler'den savaşçı devşirdiğini bildiği için Moğol Birliği'nin içine Abdurrahman'ı sokmayı planlar. Ne var ki Abdurrahman, hain olduğu gerekçesiyle idam cezası almıştır. Babası Süleyman Şah'ın emaneti olan Abdurrahman'ın idam edilmesine ne Gündoğdu ne Hayme, ne de Ertuğrul razı gelmektedir. Ancak Gündoğdu ve Hayme çaresizdir. Bunu gören ve bütün vazifelerinden el çektirildiği için daha rahat hareket eden Ertuğrul, Abdurrahman'ı kaçırmayı başarır. Abdurrahman'ın kaçırılma olayına Ertuğrul'un dahil olduğunu bilen Hayme, obada daha büyük huzursuzluklar çıkmaması için oğlu Ertuğrul'u obadan sürgün eder. Artık Ertuğrul eli kılıç tutamayan, alplık görevinden uzaklaştırılmış, sürgün bir adamdır.

Diriliş Ertuğrul'un hikayesi
“O; Güneşi bayrak, göğü çadır eyleyip kısraklarını uçsuz bucaksız ovalara sürdü. Yağız yeri titretip, mavi göğü deldi. Pusatlarını yar eyleyip, ordularını gür kıldı. Daha çok denize, daha çok toprağa ilahi muştuyu taşıdı. Dünyanın iki hükümdara dar geldiğine inandı. Ve dünyayı bir hükümdara yar kıldı. Süleyman Şah oğlu Ertuğrul ümitlerin tükendiği bir çağda dirilişin adı oldu. ”Diriliş “Ertuğrul” , dünyanın kaderini belirleyen adamın hikayesi.

Diriliş “Ertuğrul” Genel Hikayesi: 13. Yüzyıl… Dünya yeni kudretini arıyordu. Ve Anadolu, emperyallerin kavgaya tutuştuğu bir diyardı. 1071’de Türklerin girdiği bu topraklara şimdi, Haçlılar ve Moğollar da ortak olmak istiyordu. Akdeniz, Karadeniz, Balkanlar, Kafkasya ve Mezopotamya yeni sahibini arıyordu. İşte bu yangın yerinde, bizim hikayemizin kahramanı Ertuğrul da, 400 çadırlık obasına bir yurt arıyordu. Yıllardır yersiz ve yurtsuz kalan Kayılar, Ertuğrul’dan acılarına, çilelerine ve yolculuklarına son verecek bir yurt istiyordu. Ertuğrul, göğü çadır, yeri yatak eyleyerek zor bir mücadeleye talip oldu. Tapınak Şövalyeleri ve vahşi Moğollar onun en büyük düşmanlarıydı. Ertuğrul, ümitlerin tükendiği bir çağda nice zorluğa göğüs gererek, azmi ve sabrı sayesinde düşmanlarını yendi ve Kayı boyuna bir yurt verdi. Bu yurtta üç kıtada altı asır hüküm sürecek olan dünyanın en ihtişamlı devleti Osmanlı İmparatorluğu kuruldu. Bu muhteşem devletin sırrı da kahramanımız Ertuğrul’un hikayesinde gizliydi. Ertuğrul’un, İbn-i Arabi’den aldığı bu sır, onu adım adım hayallerine taşıdı. Ertuğrul, hayallerine giderken aslında dünyaya yeni bir medeniyet armağan etti. Temellerini attığı devlet, dünyanın kaderini değiştirdi. Biz de dünyanın kaderini değiştiren adamın destansı hikayesine, boyun eğmeyen karakterine, büyüleyici aşkına ve tüm insanlığa yetecek adalet duygusuna şahitlik edeceğiz. Diriliş “Ertuğrul” aynı zamanda bugünün hikayesi… 

13. yüzyılda İslam dünyası bugün ki gibi büyük sorunlar yaşıyordu. Bir lider ve bir kahraman bekliyordu. Diriliş “Ertuğrul” dizisi inşa sürecindeki yeni Türkiye için tarihin yol rehberliğinde bugüne çok şey söyleyecektir.

- Bu mücadelede casuslar, hainler ve şövalyeler; 
- Bu yolculukta entrika, tehlike ve ölüm; 
- Bu hikayede yoldaşlık, fedakarlık, cesaret ve yiğitlik; 
- Bu destanda büyüleyici bir aşk var.

”Moğolların baskılarıyla bunalan Kayılar, yurt bulamadıkları için Selçuklulara ait yayladan göç edememişlerdir.

Kış ve kıtlık obayı esir almıştır. Süleyman Şah’ın büyük oğlu Gündoğdu, toyda Halep’e gitmeyi önerir. Bu teklif kabul görür. Halep emiri El Aziz’in Kayılara Antakya’da bir yurt vermesiyle Kayılar yeni göçün hazırlıklarına başlar. Alpleri ile ava giden Ertuğrul, Selçuklu hanedanı üyesi olan Müslüman bir aileyi Haçlıların elinden kurtarıp obaya getirir. Kayılar, bu ailenin Hanedan üyesi olduklarından habersizdir. Kurtardığı ailenin kızı Halime, Ertuğrul’un kalbine bambaşka bir ateş düşürürken obanın bu yeni misafirleri ateşten bir çember içinde hayat mücadelesi veren Kayıları daha büyük bir tehdidin kucağına atacaktır. 

Diriliş "Ertuğrul" Oyuncular

Engin Altan Düzyatan – Ertuğrul 
Kaan Taşaner – Gündoğdu 
Hülya Darcan – Hayme Ana 
Serdar Gökhan – Süleyman Şah 
Esra Bilgiç – Halime 
Didem Balçın – Selcan
Hande Subaşı – Aykız 
Burcu Kıratlı – Gökçe 
Hakan Vanlı – Kurdoğlu 
Levent Öktem – Üstad-ı Azam 
Serdar Deniz – Titus 
Turgut Tunçalp – Afşin Bey 
Mehmet Çevik – Deli Demir 
Cengiz Coşkun – Turgut Alp 
Cavit Çetin Güner – Doğan Bey
Nurettin Sönmez – Bamsı Beyrek 
Osman Soykut – İbn-i Arabi 
Fahri Öztezcan – İlyas Fakih
Gökhan Atalay – Şahabettin
Can Kahraman – Kara Toygar 
Hamit Demir – Akçakoca
Mehmet Emin İnci – El Aziz 
Sedat Savtak – Numan 
Tolgay Sala – Hamza Alp 
Özlem Aydın – Elenora 
Arda Anarat – Dündar 
Burak Temiz – Yiğit Alp
Gökhan Karacık – Derviş 
Celal Al – Rahman
Diriliş "Ertuğrul” Künye

Yapım: Tekden 
Film Yapımcı: Mehmet Bozdağ
Proje Tasarım: Mehmet Bozdağ
Yönetmen: Metin Günay 
Senaryo: Mehmet Bozdağ, Mustafa Burak Doğu, Alp Emre Oduncu 
Senaryo Asistanları: Aslı Zeynep Peker Bozdağ 
Genel Koordinatör: Hüseyin Nureddin Dal 
Konsept Danışmanı: Mehmet Fahreddin Dal 
Görüntü Yönetmeni: Veysel Tekşahin 
TRT1 Proje Sorumlusu: Yahya Tayyip Aydeniz 
Yapım Koordinatörü: Hamide Kecin Hurma 
İdari Koordinatör: Nurcan Saltaş 
Müzik: Alpay Göltekin – Zeynep Alasya 
Sanat Yönetmeni: Özüdoğru Cici Kostüm 
Tasarım: Serdar Başbuğ Başlık ve Takı Tasarım: Mücella Mert 
Kurgu Yönetmeni: Akif Özkan 
Cast Direktörleri: Canan Aydın Karabulut, Rabia Sultan Düzenli 
Görsel Efektler: Genius Park

Diriliş “Ertuğrul” Hazırlık Süreci

Diriliş "Ertuğrul" dizisinin hazırlık süreci Şubat 2014’te başladı. 5 ayda hikaye ve çizimler bitti. Moğolistanlı Gambat’a 3 ay boyunca çizimler yaptırıldı. Ekipler çalışmaya mayıs ayında başladı. 

Diriliş Ertuğrul için Riva ve Beykoz Kundura Fabrikasına 2 plato kuruldu.. Kayı Obası Riva’da yeniden canlandı. Riva’daki plato, asıllarına uygun şekilde yapılan 600 metrekarelik Süleyman Şah otağ ve 35 adet çadırla birlikte toplam 40.000 m2 alanda kurulmuştur. Diriliş "Ertuğrul" set alanında ayrıca 12 adet değişik ebatlarda oba dükkanları, 1 adet kilimhane, otağ meydanı ve talimhane yer almaktadır. 

Beykoz Kundura Fabrikasında 6000 m2’lik kapalı alana Halep, Halep Sarayı, arz odası, konuk odaları, koridorlar, zindanlar, Karatoygar mekan, Selçuklu kasrı, Tapınakçılar salon ve odaları, tekke ve çadır içleri yapıldı. Yine Kundura Fabrikası’ndaki 5000 m2’lik açık alana Halep çarşısı, kale içi, Süleyman Şah çadır içi, Tapınakçıların zindanı, koridoru ve ibadethanesi inşa edildi. 
Diriliş "Ertuğrul" için 1000’e yakın kostüm ve binlerce savaş malzemesi ve aksesuar sıfırdan yapıldı. Kostümlerde ve börklerde kullanılan mücevherler takılar, sanatta kullanılan bakırlar, kılıçlar, kalkanlar ve tüm aksesuarlar Türkiye’nin her yerinden toplatıldı. Ahşap malzemeler tek tek elle yapıldı.

Diriliş "Ertuğrul" 60 kişilik dekor ve sanat ekibi 4 ay çalıştı ve hala çalışmaya devam etmekteler. Kostümler ve dekorlar için 4000 metrekare kumaş kullanıldı.

Diriliş "Ertuğrul" dizisinin oyuncuları, yan cast ve devamlılıklı figürasyon 3 ay at binme, kılıç kullanma ve ok atma dersleri aldı. Dizideki koreografiler için Kazakistan’dan dünyaca ünlü Cengiz Han, Cehennem Melekleri 2, 47 Ronin, Barbar Conan gibi dünyaca ünlü filmlerde yer alan özel koreografi ekibi Nomad geldi. Nomad hem oyuncuları hem atları eğitti. Dövüş koreografilerini hazırladı. Dizide kullanılan atlar da satın alındı ve özel olarak eğitildi. Ayrıca ceylan, koyunlar, keçiler, bülbül ve keklikler de ekibin bir parçası oldu. 28 Eylül’de motor dendi. İlk bölümün çekimleri yaklaşık 1 ay sürdü.

yönetmen :
Metin Günay

yapımcı :
Tekden Film / Mehmet Bozdağ

tarih :
Her Çarşamba - 20.00
Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.