Eğer terörü bitireceksen 400’ü ben tamamlayacağım!

CHP lideri Kılıçdaroğlu, düzenlediği basın toplantısında provokasyon uyarılarını tekrarladı, “Yapılan eylemler PKK'nın değirmenine su taşımaktır" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı da eleştiren Kılıçdaroğlu, "Terörü bitireceksen 400 milletvekilini ben tamamlayacağım” ifadesini kullandı

Eğer terörü bitireceksen  400’ü ben tamamlayacağım!

CHP lideri Kılıçdaroğlu, düzenlediği basın toplantısında provokasyon uyarılarını tekrarladı, “Yapılan eylemler PKK'nın değirmenine su taşımaktır" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı da eleştiren Kılıçdaroğlu, "Terörü bitireceksen 400 milletvekilini ben tamamlayacağım” ifadesini kullandı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Terör olayları ve bunlara tepki olarak gerçekleştirilen eylemlere değinen Kılıçdaroğlu, defalarca "provokasyon" uyarısı yaptı. "Ne olursunuz provokasyonlara izin vermeyin" diyen Kılıçdaroğlu, "Bu eylemler PKK'nın değirmenine su taşımaktır. Bayrağınızı sevin bölücülerin değirmenine su taşımayın" dedi.

Sahip çıkacağız
NTV'nin haberine göre, Kılıçdaroğlu, "Terör örgütü 30 yıldır faaliyet gösteriyor. Bugün zor bir süreçten geçiyoruz. Toplumsal barış sınavından geçiyoruz. Teröre karşı çıkıyoruz, lanetliyoruz. Elbette lanetliyoruz. Bölünmeyeceğiz ve ayrışmayacağız. Bizi biz yapan bütün değerlerimize sahip çıkacağız. Her koşulada beraber olacağız. Ama eğer terör örgütünün beklentilerine uygun olarak provokasyonlara alet olursak farklı bir işin içine çekilmiş oluruz. Gençlerin bayrağa olan saygısını, sevgisini biliyoruz. Ne olursunuz provokasyonlara izin vermeyin. Kendinizi birden bire bu sürecin içinde bulabilirsiniz. Bundan özellikle kaçının. Kim size etnik kimlik, inanç, yaşam tarzı üzerinden siyaset yaparsa o bu ülkeyi bölen bir kişidir. Onlar bölüyor, siz böldürmeyin, bölmeyin. Ülkenizi sevin ama sakın ola ki provokasyonlara girmeyin. Yolcu otobüslerini durdurup taşlamak doğru değil. Diyarbakır da bizim Hakkari de bizim. O plaka başka bir ülkenin plakası mı? Bizim ülkemizin plakası neden bölüyorsunuz. Provokasyonlara gelmeyin. Bu eylemler PKK'nın değirmenine su taşımaktır. Bayrağınızı sevin bölücülerin değirmenine su taşımayın" diye konuştu.

Uyarı yapmalıydı
Kılıçdaroğlu, siyasi partilere yönelik saldırılara da değindi. "Siyasi partiler anayasamıza göre demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarıdır" diyen CHP lideri, "Bir siyasi partiyi sevmeyebilirsiniz ama yakıp yıkmak sadece ve sadece terör örgütünün değirmenine su taşımak anlamına gelir. Ben isterdim ki bu uyarıları ülkenin cumhurbaşkanı yapsın. Biz birbirimizin vatanseverliğini ölçecek bir anlayış içinde değiliz. Görüşlerimiz farklı olabilir, kimliklerimiz farklı olabilir. Ama aynı havayı teneffüs ediyoruz" diye konuştu.

Terörle arasına net bir çizgi koymalı
Siyasi partilerin de "ama"sız olarak terör örgütüyle aralarına net bir çizgi koymaları gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Terör insanlık suçudur, nokta. Ama'sız olarak terörü lanetliyeceğiz, nokta. O zaman biz değerlerimize sahip çıkmış oluruz. Akıl ve mantıkla bütün sorunlarımızı çözebiliriz" ifadelerini kullandı.

Medya bizim gözümüz kulağımız
Kılıçdaroğlu Hürriyet binasına yönelik yapılan iki saldırıyı da eleştirerek şu değerlendirmeyi yaptı: "Medya bizim gözümüz kulağımız ve sesimizdir. Bir gazeteyi okuruz veya okumayız. Satın alır veya almayız. Ama medya üzerine baskıyı asla kabul etmeyeceğiz. O genç arkadaşlarımıza söylüyoruz. Bizim havuz medyası diye suçladığımız gazetelere saldırı düzenlendiğinde ilk telefon açanlardan biri benim. Medya özgürce yayınını yapacak. Bir siyasetçi sizinle gidebilir bir gazetenin önüne. Bilin ki o siyasetçi terör örgütünden farklı değildir."

400 milletvekili söylemi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı da "400 milletvekili" söylemi üzerinden eleştiren Kılıçdaroğlu, "Bu ülkeyi yönetenler nasıl yönetiyor? Bu ülkede devlet yönetiliyor mu? Yoksa yönetimde ciddi bir zaafiyet mi var? Bütün bunlara rağmen, hala 400 milletvekili arayışında olanlar var. Efendim 400 milletvekili olsaydı durum farklı olurdu, yani terör olmazdı. Buradan söz veriyorum, açık ve net terörü bitireceksen 400'ü ben tamamlayacağım. Buyur bitir kardeşim. Daha önce kredi açmıştık, istemedin. Hiçbir çocuğumuzun burnu kanasın istemiyorum. Emin olun rahat yatamıyorum" dedi.
CİHAN
Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.