Hesap soracağız!

CHP Arnavutköy İlçe Başkanlığı tarafından Bakırköy Botanik Park’ta düzenen gecede sanat, siyaset,iş dünyasından temsilciler ile STK temsilcileri bir araya geldi. CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat; AK Parti’ye sert sözlerle yüklenerek “İstanbul’u yaşanmaz hale getiren bu rantçılarla, bu talancılarla 2019’da hesap soracağız” şeklinde konuştu

Hesap soracağız!

Haber: Orhan Şimşek

Bakırköy Botanik Park’ta düzenlenen gecede açılış konuşmasını yapan CHP Arnavutköy İlçe Başkanı Mustafa Keskin, çok sert ifadelerle AK Parti hükümetini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdi. Eğitim, sağlık ve adaletsiz gelir dağılımına dikkat çekti. Keskin “14 yıldır ülkeyi yöneten AK Parti’nin hayatın hemen her alanında yurttaşlarımızın sıkıntılar yaşamasına sebep olduğunu” vurguladı. 

Akan kandan ‘başkan’ çıkmaz

Ülkenin Doğu ve Güneydoğusunun yaşanamaz hale geldiğini vurgulayan Keskin, “Ülkemizin doğu ve güneydoğusu kan deryası haline gelmiştir. Hemen her gün şehit haberleri ile anaların yüreği dağlanmaktadır. Ülkede akan kanın tek sorumlusu AKP hükümeti sorumludur. Özgürlüklerin kısıtlandığı, demokratik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye’de, sosyal hukuk devletinin gereği olan Türkiye’de basın ve ifade özgürlüğü ile hukukun üstünlüğünün ayaklar altına alınmıştır” dedi. 
Konuşmasında son günlerde artan terör olaylarına da değinen Mustafa Keskin, “Ülkemiz insanını derinden sarsan ve her geçen gün tırmanan 'kirli savaş'tır. Ülkemizin bir bölümü kan ağlıyor, her gün şehir cenazeleri geliyor. Ülkemizin doğu ve güneydoğusunda birçok şehir ve ilçede sokaklar girilemez durumda. Yaşanan bu anlamsız terör olaylarından ülkemizin her bölgesi, batısı, doğusu, kuzeyi ve güneyinde yaşayan yurttaşlarımız olumsuz etkilenmektedir. Bu ülkeyi yönetenler kana doymak bilmiyor ve daha fazla kan akmasını istiyorlar. Ülkede daha fazla kan akıtarak Başkan olacağını sanıyorlar. Yurttaşlarımızın akan kanından medet umanlara şunu söylemek istiyorum; 'Akan bu kandan Başkan çıkmaz.' Bu ülkede CHP varken Tayyip Erdoğan hiç bir zaman başkan olamaz olamayacaktır da...” dedi. 
Konuşmasında 2019’da yapılacak olan yerel seçimlere de değinen Keskin, “2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde haramilerin saltanatını yıkacağız. Haramilerin saltanatını yıkmanın başlangıcını Arnavutköy’de gerçekleştirmek istiyoruz. 2019 yılında CHP’yi Arnavutköy’de en iddialı parti yapmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Adaylar belirleniyor

Geceye İstanbul Milletvekilleri Engin Altay, Ali Şeker, Sibel Özdemir’in yanı sıra Parti Meclisi üyeleri, il yöneticileri, ilçe belediye başkanları, STK temsilcileri, muhtarlar ile Mersin’de katledilen Özgecan’ın babası Mehmet Aslan’da katıldı. Özge Can’ın babası Mehmet Aslan’ı överek başladığı konuşmasında CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, 2019 yılında yapılacak olan Yerel seçimler ile ilgili yaptığı konuşmada, İstanbul’da 11 ilçeni pilot bölge seçildiğine dikkat çekerek o bölgelerde belediye başkanı olacak olan isimlerin belirlenmeye başlandığını söyledi. Canpolat bir taraftan o ilçelerde kimlerin Belediye Başkanı olacağı konusunda çalışmalar yaparken diğer taraftan hangi ilçeleri hangi isimlerle alabileceklerinin hesaplarını yaptıklarını vurguladı. 

Hem kararlı hem iddialı

Konuşmasında AK Parti’yi eleştiren Canpolat, “1994 yılından beri ülkeyi yöneten acımasız, vahşi, talancı, yalancı, rantçı, rüşvetçi, yolsuzluk bataklığına batmış ve her yolsuzluğu gündeme geldiğinde bunlarla eşdeğer hale gelmiş AKP’nin İstanbul’un yeşilini talan eden, İstanbul’u yaşanmaz hale getiren bu rantçılarla, bu talancılarla 2019 da hesap soracağız. Bu konuda İstanbul’da hem kararlıyız hem iddialıyız, İstanbul’u alacağımızı adımız gibi biliyoruz” dedi.

Tek vücut olduk

İl Başkanlığı olarak yaptıkları çalışmaları da anlatan Cemal Canpolat, “Biz geldiğimiz günden beri ilk olarak İstanbul’un arka kısımlarında çalışmalarımıza hız verdik, Sultanbeyli, Esenyurt, GOP, Eyüp’te yani İstanbul’un arka yakasında başladık, ötekilerin olduğu yerde başladık çalışmalarımıza. Dışlananların, sahipsizlerin, kimsesizlerin, umutsuzların, inancından dolayı dışlananların dilinden dolayı yalnız bırakılanların kısaca bu ülkede İstanbul’un arka yakası olan işsizlerin, Kürtlerin, sahipsizlerin, kimsesizlerle başlayarak İstanbul’da unuttuğumuz alanı yeniden bağ kurarak, yeni ilişkiler kurarak eksik olan tarafımızı tamamlamış olacağız. Bu konuda her türlü çalışmamız bitti, şimdi sokağa indik. İBB’de bugün başlattığımız AKP’nin başlattığı  yolsuzluklara karşı mücadele sürecimizi başlattık. İstanbul’da dört bir tarafta Kadın kollarımızla, Gençlik Kollarımız, ilçelerimizle birlik kenara bıraktık. Şimdi bir vücut olduk. İstanbul’da 2019’da bu haramilere bu saltanatın hesabını soracağız yolsuzluğu, rüşveti, talanın hesabını soracağız. Bunu başaracağız. İstanbul’da CHP’nin iktidarı hayırlı olsun, Yolunuz açık olsun” ifadelerini kullandı. CHP Milletvekilleri Ali Şeker, Engin Altay ve Sibel Özdemir’de birer konuşma yaptı. Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.