Meral Akşener iktidar olmak için aday

Üst kurul delegelerine olağanüstü kurultay için noter onaylı dilekçe vermeleri çağrısında bulunan Meral Akşener, “Olağanüstü kurultay talebimiz bir hesaplaşma ilanı değil, topyekün doğrulma ve iktidar seferberliğidir” dedi.

Meral Akşener iktidar olmak için aday

Meral Akşener, Etiler Le Meridien Otel'de basın toplantısı düzenleyerek, olağanüstü kurultay çağrısında bulundu. Akşener'e çok sayıda partili de destek verdi. "22 yıllık aktif siyasi hayatımın yeni bir safhasında MHP’nin bir mensubu olarak olağanüstü kurultay talebimi sizlerle paylaşmak üzere karşınızdayım" diye sözlerine başlayan Akşener, şunları söyledi: "Parti tüzüğümüzün ve Siyasi Partiler Kanunu’nun bizlere tanıdığı demokratik bir hak olan ve parti mensuplarımızca dile getirilen olağanüstü kurultay talepleri bildiğiniz gibi medyada geniş bir şekilde yer aldı. Bu talepler, Sayın Genel Başkan tarafından Başkanlık Divanı'nda yapılan konuşma ile reddedildi. Kendisi kurultay’ın 18 Mart 2018 tarihinde yapılacağını açıkladı. Bu açıklama sonucunda tek seçeneğimiz, olağanüstü kurultay çağrısı için, hikmet, basiret ve ferasetine güvendiğimiz delegelerimize başvurarak onların desteğini almaktır" ifadelerini kullandı.

Ülkücüler gereğini yapacak
Seçimli olağanüstü kurultay yapabilmek için, parti tüzüğümüzün 63.maddesinin 4. Fıkrasının, 'Bu toplantılarda, toplantı gündeminde yer alan konular görüşülür ve karara bağlanır. Olağanüstü toplantılarda seçim yapılabilir.' şeklinde değiştirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle üst kurul delegelerimize olağanüstü toplantı için noter onaylı dilekçe vermeleri çağrısında bulunuyoruz. Kurultay delegelerimiz, parti iradesi emanetinde olan ülküdaşlarımızdır. Ülkücülüklerinin gereğini yapacaklarına inancımız tamdır."

MHP iktidar alternatifidir
Olağanüstü kurultay talebinin bir hesaplaşma ilanı değil, topyekûn doğrulma ve iktidar seferberliği olduğunu vurgulayan Akşener, "Geçmişe takılıp, geleceği kaybedemeyiz. Bir şeylerin niçin gerçekleşmediği değil, neden ve nasıl gerçekleştiği önemlidir. Tarihin kaydettikleri, tarihi gerçekleştirenlerdir. Tüm kalbimle inanıyorum ki, üst kurul delegelerimiz partimizde, MHP'de bir ilki başaracaklar, olağanüstü kurultayımızı toplayarak iktidar yürüyüşümüzü başlatacaklardır. İnanıyor ve biliyoruz ki; İktidarın tek alternatifi MHP'dir" ifadelerini kullandı.

Kaybedecek vakit yok
"Hiçbir mensubumuz MHP'den daha büyük ve daha önemli değildir" diyen Akşener, "Bizler tesadüfen bir araya gelmiş insanlar değiliz. Birçoğumuz gençliklerinin en güzel günlerini, hatta canlarını ülküleri için feda ettiler. Bizim tavrımız parti içi muhalefet olarak değerlendirilemez. Bizler bir tercih değil, bir mecburiyet karşısındayız. Ne kaybedecek vaktimiz ne kıracak kalbimiz ne de dışlayacak ülküdaşımız var. Biz kirli ve gizli senaryoların bozulması için kararlıyız. Türkiye'nin bekası söz konusu olduğunda, girdiğimiz mücadeleye kazanmak ve kaybetmek üzerinden bakmayız. Bakmaya da müsaade etmeyiz. Bugün MHP'nin içine düştüğü durum Türkiye'nin içine düştüğü durumdan ayrı düşünülemez. Ülkücü hareketi yeniden dirilterek coşkun akan ırmağa çevirmek için tek tek isimlerin bir önemi yoktur. Tek tek o ırmağa akan yüreklerin önemi vardır” dedi.

Türkeş’in ilkeleri esas alınacak
Hedeflerini, Atatürk ve Alparslan Türkeş’in ilkelerini esas alan politikalar üreten, günlük amaçların ve siyasi çıkarların peşinde koşmayan, hukukun üstünlüğünü esas alan, iktidar olmak için siyaset yapan, yaşlıların tecrübesi ile gençlerin dinamizmini birleştiren, halkın sorunlarını dinleyen, gerektiğinde halka kulağını kaptırmaktan korkmayan, aklın eleştiri süzgecini kullanan, ortak akıl ve istişare yollarını açık tutan bir parti anlayışını tesis etmek olduğunu anlatan Akşener, "Kadın ve gençlerimizin aktif ve etkin olarak partimizin karar organlarında yer alması sağlanacaktır. Nefret dili parti içi ve dışı siyasetten uzak tutulacak, sevgi ve saygı her kademede tesis edilecektir" dedi.

CİHAN
Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.