Müge Anlı programında cinayet çözüldü mü? Katil kim? 1 Aralık 2015 Salı

Müge Anlı'nın programında işlenen Çatalca Cinayeti çözüldü mü? Müge Anlı programındaki Çatalca cinayetinin katili kim? Nihayet Işık katil mi? Esas zanlı kim? Çatalca cinayeti ile ilgili tüm merak edilenler 1 Aralık 2015 Salı tarihli haberimizde yer almaktadır.

Müge Anlı programında cinayet çözüldü mü? Katil kim? 1 Aralık 2015 Salı

Müge Anlı'nın programında işlenen Çatalca Cinayeti çözüldü mü? Müge Anlı programındaki Çatalca cinayetinin katili kim? Nihayet Işık katil mi? Esas zanlı kim? Çatalca cinayeti ile ilgili tüm merak edilenler 1 Aralık 2015 Salı tarihli haberimizde yer almaktadır.

Her sabah ATV ekranlarında yayınlanan ve 1500'ü geçen programıyla rekor kırmaya devam eden Müge Anlı İle Tatlı Sert'te yeni bir cinayet daha çözüme kavuştu. Çatalca cinayeti olarak ekranlara gelen olayın tüm perde arkası aralandı ve anne Nihayet Işık'ın, eşi ve çocuğunu öldürmek suçundan zanlı olarak belirlendiği açıklandı. Tüm bilirkişi raporları ve kanaatleri de hazırlandı. Çatalca İnceğiz Köyü’nde geçen yıl öldürülen baba ve oğlun davası halen sürerken babanın eşi ve oğlun annesi Nihayet Işık’ın ise şüpheli olarak tutukluluğu devam ediyor…

ATV'de yayınlanan Müge Anlı'nın programında Nihayet Işık, öldürülen eşi ve oğlunun katilini ararken zanlının kendisi olduğu ortaya çıktı.

Çatalca İnceğiz Köyü’nde geçen yıl öldürülen baba ve oğlun davası halen sürerken babanın eşi ve oğlun annesi Nihayet Işık’ın ise şüpheli olarak tutukluluğu devam ediyor…

Çatalca İnceğiz Köyü’nde bundan yaklaşık bir yıl önce öldürülen baba ve oğlunun davası halen sürüyor.Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl Necmi Işık Eşref (62) ve oğlu Agah Onuk Işık (12) İnceğiz köyündeki çiftliklerin de bir anda ortadan kaybolmuşlardı. Baba ve oğlunun kaçırılmış olabileceği konuşulurken altı gün sonra baba ve oğlun cansız bedenleri çiftlikte bulunmuştu. Çatalca Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Aydıner’in bizzat baktığı cinayet davasında Necmi Işık’ın ikinci eşi olan Nihayet Işık şüpheli olarak tutuklanmıştı.

Halen Bakırköy kadın tutuk evinde tutuklu bulunan Nihayet Işık’ın davası Silivri Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye devam ediyor. Öte yandan Çatalca İnceğiz Köyü’nde işlenen çifte cinayetle ilgili olarak ise bilirkişi raporunu da hazırladı. Davada sona doğru gelinirken çifte cinayete kurban giden minik Agah Işık’ın ise DNA testi yapılması için mezarının açılmasına karar verildiği öğrenildi. Cinayet davası Silivri Ağır ceza mahkemesinde görülmeye devam ederken hazırlanan bilirkişi raporunda ise şüpheli Nihayet Işık ile ilgili olarak “keşif günü tarafımdan çekilen olay yeri fotoğrafları ve bütün tutanaklar dikkate alındığında şüpheli tarafından kasten iki kişiyi öldürme suçunun neticelendiği anlaşılmakta” denildiği görüldü.

Çatalca İnceğiz Köyü’ndeki çiftlikte geçen yıl yaşanan cinayet bilirkişi raporunda ise şöyle özetlendi.

“Olay: Çatalca ilçesi İnceğiz Köyü mevkii Çiftlik sokak üzerinde faaliyet gösteren ve tamamı maktul Necmi Işık Eşref’e ait olan çiftliğe saat 19.30 sıralarında gelen maktulün eşi olan şüpheli Nihayet Işık olay yerinde önce gönül ilişkisi olan Y.Y. ile telefon görüşmesi yaptığı daha sonra bu görüşmeye tanık olan Agah Onuk Işık ile tartışmaya girdiği, tartışma esnasında maktul Agah’ı boğarak öldürdüğü 150 metre uzağında açık ağırda Y.A ‘yı bekleyen maktul Necmi Işık’ı ise saat 20.00-21.00 sıralarını gösterirken kapalı ağırda bulunan ve çiftlikte işçi olarak çalışan Bekmurat’ın yokluğundan faydalanarak yalnız başına beklemede duran maktul Necmi’yi bıçakla öldürdüğü vurduğu her bıçak darbeleri şüphelinin boy ölçüsü ile uyumlu olduğu şüpheli olay sonrası maktul Agah’ı kamyonetle yaklaşık 100 metre ötede bulunan gübre çukuruna taşıdığı ve çukurun ağız kısmına bırakarak demir tabayı üstüne attığı akabinde ağılda bulunan diğer maktul Necmi’nin boynuna ip geçirerek fosseptik çukuruna taşımak istediği ancak sürükleyememesi sonucu maktulün üzerine gübre atarak olduğu yere yarım metre derinliğe gömdüğü meydana gelen bu olay işçi Bekmurat’ın üzerinde kalmasını sağlamak amacıyla Bekmurat’ın odasına ip ile benzer ilmikli ip bıraktığı gübre havuzunun temizlenmesi sonucu havuzdan çıkarılan 12 buçuk cm uzunluğunda tek ağızlı sivri uçlu oluksuz sırtı küt ve 2-4 cm çaplı komando bıçağı tabir edilen bıçak Adli Tıp raporuna göre maktul Necmi Işık Eşref’in bıçak darbeleri ile eşleştiğinin anlaşıldığı olay sonrası Jandarma’nın olay yerine geldiği, yapılan araştırmalar ve incelemeler sonucunda şüphelinin yakalandığının tespit edildiği kasten iki kişiyi güç ve kuvvet kullanarak bıçak darbeleriyle ve iple boğarak öldürme olayı” şeklinde özetlendiği.

BİLİRKİŞİ İNCELEMESİ VE KANAAT
Şüpheli Nihayet Işık söz konusu olay mahallinde dosya içerisindeki ifadesinde ve savunmasında “ben üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum evladımın ve eşimin acısını yaşayamadan hapishaneye gönderildim” dediği ancak olay öncesi şüphelinin geriye yönelik olarak bahse konu Y.Y ile daha önceden tanıştıkları ve cinsel ilişkiye girdikleri dosyada mevcut belgelerden anlaşılarak tespit edildiği, şüphelinin olay öncesi Y.Y ile yapılan telefon görüşmesi sırasında olaya tanık olan oğlu maktul Agay Onuk Işık’tan muhtemelen görüşmesi esnasında rahatsız olduğu ve aralarında tartışma çıktığı ve daha sonra olay sulanmadan kapatmak amacıyla oğlunu boğarak öldürdüğü ve cesedi kamyonetle taşıyarak çiftlikte bulunan 2.40 metre derinliğindeki gübre çukurunun uç kısmına bırakarak maktulün üzerine de tabayı attığının belgelendiği aradan geçen kısa süre sonra saat 20.00-21.00 arası diğer maktul olan Necmi Işık Eşref’i bıçakla öldürdüğü akabinde zaman geçirmeden cesedi fosseptik çukuruna taşımak için boynuna ip geçirdiği ancak taşıyamayacağını anlayınca üzerine yığını yığarak yarım metre derine gömüldüğünü tespit edildiğini şüpheli tarafından olayda kullanıldığı belgelenen sapı kırık bıçağı gübre havuzuna attığı hemen akabinde yine olayda kullanılmış olduğu ipi işçileri olan Bekmurat’ın evine bıraktığı ve kendi evine çıkarak önce banyoda duş aldığı sonrada odaya geçerek elbisesinin değiştirdiğinin anlaşıldığı çiftlik içerisinde bulunan ve birbirleriyle bitişik nizam şeklinde yer alan ayrıca çiftliğin ağırlar ile fosseptik çukuru bağlantısı yoluna yaklaşık 150-200 metre civarında olduğu yoldan geçen insanların ağırdaki sesleri duymalarının çok zor olduğu olay sırasında ağırda bulunan motorun çalıştığı dikkate alındığında çiftlikte meydana gelen seslerin dışarından duyulmasının mümkün olmadığı tespit edilmiştir. Şüpheli uzun yıllar söz konusu çiftlikte ikamet ettiğinden çiftliğin iç ve dış fiziki durumu hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olduğu dolayısıyla olay anı ve olay sonrası çiftlik içerisinde son derece rahat davranarak soğukkanlılığını koruduğu anlaşılmıştır.

Olay anı ve olay sonrası tanzim edilen bütün tutanaklar ve belgeler ayrı ayrı ele alınarak detaylı bir şekilde dikkatlice incelendiğinde; şüpheli Nihayet Işık tarafından kasten adam öldürmek amacıyla günün biline saatlerinde 19.30-21.00 saatlerinde Y.Y ile telefon görüşmesi yaparken önce görüşmeye tanık olan oğlu Agah Onuk Işık’ı güç ve kuvvet kullanarak iple boğmak suretiyle öldürdüğü daha sonra eşi ve diğer maktul olan Necmi Işık Eşref’i güç kullanmak suretiyle bıçaklayarak öldürdüğü dosyada mevcut ilk ifadesinde “olayı önce kabul ettiği, daha sonra kabul etmediğinin” anlaşıldığı, gerek olay anı itibariyle bahse konu çiftliğin etrafında ve çevresinde herkesin rahatlıkla dolaşabileceği şekilde olduğu, ancak, çiftliğin ana giriş kapısının demir ahşap doğramadan yapıldığı ve etrafının tel örgülerle çevrildiğinin tespit edildiği keşif günü tarafımdan çekilen olay yeri fotoğrafları ve bütün tutanaklar dikkate alındığında şüpheli tarafından kasten iki kişiyi öldürme suçunun neticelendiği anlaşılmakta durumu yüce mahkemenizin takdirlerine arz ederim” şeklinde yer verildi.

Nihayet Işık tam bir yıldır eşi ve öz oğlunu öldürmek ten şüpheli olarak Bakırköy kadın tutuk evinde tutuklu olarak bulunmakta hakkında kesinleşmiş bir ceza yok, dava halen devam ediyor, öte yandan önümüzdeki günlerde 12 yaşında cinayete kurban giden mink Agah’ın İnceğiz köyündeki mezarı açılacak ve DNA testi yapılacak, yapılacak olan DNA testinin sonucu halen görülmekte olan dava için ise önem taşıyor.
Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.