Nurettin Veren şok etti! FETÖ içindeki isimleri tek tek açıkladı! Nurettin Veren kimdir?

15 Temmuz darbe girişimi sonrası önemli olaylar olmaya devam ediyor. CNN Türk'te Didem Arslan'ın sunduğu Türkiye Gündemi isimli programa konuk olan Nurettin Veren ile Ahmet Keleş, FETÖ ile ilişkisi bulunduğunu iddia ettiği isimleri açıkladı.

Nurettin Veren şok etti! FETÖ içindeki isimleri tek tek açıkladı! Nurettin Veren kimdir?

Türkiye çok kritik bir süreçten geçiyor ve en çok merak edilen isimlerin başında gelen Yeni Akit gazetesi yazarı Nurettin Veren, FETÖ elebaşısı Fethulah Gülen hakkındaki sözleriyle gündeme oturdu. Sosyal medyada da büyük etki gösteren ve Türkiye listesine giren Veren, Gülen'in en ufak ayrıntısından tüm yapılanmaya kadar flaş ifadeler sarfetti. Peki Nurettin Veren kimdir? Türkiye Gündemi programı izlemek isteyen okuyucularımız CNN Türk resmi sitesini ziyaret edebilirler.

Nurettin Veren bugünün arama motorları ve sosyal meydada en çok aranan isimlerinden biri haline geldi. Siyasi hayatının yanısıra bu akşam verdiği bilgiler herkesin dikkatini çekti. Nurettin Verel'in nereli olduğu, nerede yaşadığı ve nereden geldiği gibi önemli soruların cevabını sizler için derledik. İşte Nurettin Verel'in Erbakan'dan Erdoğan'a kadar tüm sözleri haberimizde yer almaktadır...

'Erbakan'a yapılan darbeyi Gülen planlamış
Nurettin Veren 4 Ağustos günü Yeni Akit Gazetesinde yazdığı "Şimdi anlıyorum ki, Erbakan’a yapılan darbeyi de Gülen planlamış" adlı yazısında şunlara değiniyor... Refah Yol hükümetinin 1995 seçimlerinden birinci Parti olarak çıkmasından, en çok Gülen rahatsız oldu. Siyasi meseleleri çok iyi bilmediğimiz için, Gülen’in bu rahatsızlığını nedenini pek iyi anlayamadım.

Bize anlatmak istediği konu ise, erken bir İslami başarı, askeri rahatsız eder ve darbeye sebebiyet verebilir, bizim hizmetlerimize de mani olur diyerek, bizi ikna etmişti.Erbakan’a karşı duymuş olduğu kıskançlık ve nefreti açıkça ifade etmese de, Gülen ileride kendi kuracağı büyük imparatorluğunun çekirdeğini ve altyapısının da kendisi tarafından, olmasını ve kendi stratejisiyle yönetilmesini düşünüyordu.

'Gülen ihtişamları sever'
"Gülen'e 1980'li yıllarda İlhan İşbilen tarafından Opel Senatör marka 3 ton ağırlığında zırhlı bir araç aldırdı. Yamanlar Kolejindeyken aldırdığı masaj koltuğu ise bir otomobil fiyatına eşdeğerdi. İzmir'deki benim arkadaşım Hüseyin Başaran'ın oğlu Esat Bin Zürare Başaran'ın yaptığı açıklama ise yaşananları tüm çıplaklığıyla ortaya koydu. Masaj için ayda 150 bin dolar. Bunun gibi pek çok farklı konular var. On binlerce kişinin 'Umre'ye gideceğine Gülen'i ziyarete gidin' denildiğini duyuyoruz ve görüyoruz. Türkiye'de İstanbul'dan Ankara'ya gidemeyecek fakir insanların Fethullah Gülen'in masraflarını üstlenerek ABD'ye davet edildiğini ve taşındığını da biliyoruz. On binlerce insanın ABD'ye gidip orada iki üç ay kalmasının ne kadar bir bütçe çıkaracağı hesaplanırsa ortaya çıkan rakam dudak uçuklatır. Sayın Cumhurbaşkanımıza 289 tane dava açtı. Bununla da kalmayarak Türkiye'deki bütün gazetecilere binlerce dava açarak ne derece büyük bir hukuk ve parasal güce sahip olduğunu herkesin görmesi lazımdır."

Nurettin Veren kimdir?
Nurettin Veren, (d. 1948, İzmir), İşçi Partisi üyesi, Ulusal Kanalda yayınlanan Aydınlık Kürsü adlı programın yapımcısı ve Yeni Akit gazetesi yazarı

İşçi Partisi yılları
Fethullah Gülen'in bir dönem en yakınındaki isimlerden biri olduğu iddia edilen Veren, Fethullah Gülen'i CIA ile ortaklık ve Türkiye'nin aleyhinde çeşitli faaliyetlerde bulunmakla suçladı. Bu iddialarından sonra kamuoyunda tanınmış ve 1 Kasım 2005 tarihinde İşçi Partisi İstanbul il başkanlığındaki törenle partiye katılmıştır.

Yeni Akit yılları
Bundan sonra iddialarını İşçi Partisi'ne yakınlığı ile bilinen Ulusal Kanal adlı TV kanalında yayınlanan, yapımcılığını kendisi yaptığı Aydınlık Kürsü adlı programda ve İşçi Partisi'nin haftalık dergisi Aydınlık'ın, aynı yılın Aralık ayındaki 3 sayısında dile getirmiştir. İşçi Partisine katılan Veren, CIA ile işbirliği yaptığını iddia ettiği Fethullah Gülen ile mücadele edeceğini ifade etmiştir. Nurettin Veren, Fethullah Gülen'in amacının polise ve diğer kurumlara olduğu kadar, orduya da sızmak olduğunu iddia etmiştir.

Veren, 9 Şubat 2016'da Yeni Akit gazetesinde yazmaya başlamıştır.İddiaları
İddialarını İşçi Partisinin yayin kolu Ulusal Kanal TV kanalda yapımcılığını da yaptığı Aydınlık Kürsü adlı programda ve bazı diğer kanallarda konuk olarak dile getirmiştir. AkitTV'deki programda ise İşçi partisi üyesi olmadığını sadece ermeni iddeaları konusundaki kampanyalara desteğini belirtmiştir. Bu iddialarına göre Fethullah Gülen'le cok eskiden tanışmıştır. Topluluk içinde üst düzey görevlerde bulundu. Ayrıca topluluğa yakınlığı ile bilinen Zaman Gazetesi ve Samanyolu Televizyon kanalında çalıştığını, Zaman Gazetesi'nde bir dönem genel müdür yardımcılığı görevinde bulunduğunu iddia etmiştir. Bu nedenle, bu iddialara dayanılarak bazı basın ve yayın organlarında Fethullah Gülen'in sağ kolu olarak nitelendirilmiştir. Bu iddialar ilgili kurumlar tarafından yalanlanmış, sadece bir dönem Zaman Gazetesinde çalıştığı ve daha sonra işine son verildiği duyurulmuştur.

Hakkındaki iddialar
Nurettin Veren'le Cumhuriyet gazetesi için röportaj yapan ancak yaptığı röportaj mahkeme kararıyla haksız iftira sebebi ile durdurulan Hikmet Çetinkaya'da Veren'in tamamen kendi menfaati ve parasal sebeplerden dolayı ayrılığa düştüğünü şu şekilde iddia etmiştir: "Onun da bir hesabı var ki geldi konuştu. Parasal bir şey var."

Nurettin Veren, Cahit Faraz Sezer adlı iş adamı adına kestiği yüz binlerce marklık çekin karşılığını ödemeyince, haciz takibine uğramıştır ve hakkında karşılıksız çekten dolayı ceza davası açılmıştır. Ancak 1999 tarihine kadar işlenen suçların şartla salıverme kapsamına girmesi sayesinde cezası ertelenmiştir.

Nurettin Veren daha sonra Cahit Faraz Sezer'e borcunu ödememek için yanlış adres vermiş ancak Sezer, Veren'in Antalya limanındaki Orsa adlı ticarî yatını tespit ettirmiş ve yata 3.12.2004’te 800 milyar liralık haciz koydurmayı başarmıştır. Ayrıca, 07 VD 069; 07 ANL 51; 07 ANL 54; 07 ANL 56; 07 AUK 18 ve 07 AUT 27 plakalı araçlarına da aynı tarihlerde haciz şerhi işlettirmiştir. Karar.com

Bir dönem Fethullah Gülen'in sağ kolu olan Nurettin Veren, “Cemaat ile birlikte çalışan” milletvekillerini açıkladı. AKP’li eski Bakanlar Cemil Çiçek, Abdülkadir Aksu, Bülent Arınç ve Vecdi Gönül’ün Cemaat’e çalıştığını ifade eden Nurettin Veren, “2008-2009 döneminde gidip bunlarla yüz yüze konuştum ama ben dinlemediler” dedi.

CNN Türk’te Didem Arslan Yılmaz’ın konuğu olan Nurettin Veren, Fethullah Gülen ve Cemaat’e ilişkin önemli bilgiler verdi.

Didem Arslan Yılmaz’ın TBMM’deki Cemaatçileri sorması üzerine Nurettin Veren, AKP’li eski Bakanlar Cemil Çiçek, Abdülkadir Aksu, Bülent Arınç ve Vecdi Gönül’ün Cemaat’e çalıştığını açıkladı. Didem Arslan Yılmaz’ın “Bu isimler programa bağlanabilir, çünkü bu çok ciddi bir iddia” demesi üzerine ise Nurettin Veren, “Ben gerçek neyse onu söylüyorum. Şimdi çıkıp yanılmışız diyebilirler tabi ama 2008-2009 döneminde gidip bunlarla yüz yüze konuştum ben, dinlemediler” diye konuştu.

MELİH GÖKÇEK’E ÇAĞRI

Fethullah Gülen’in Alevi dernekleri üzerine sorulan soruya yanıt veren Nurettin Veren, “Nuri Gündoğan Alevi imamıydı” dedi. Nuri Gündoğan’ın son olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde çalıştığını ifade eden Nurettin Veren, Başkan Melih Gökçek’e şu çağrıda bulundu:

“Nuri Gündoğan, hala belediye çalışanı mı bilmiyorum, atıldı mı, tutuklandı mı bilmiyorum. Eğer hala oradaysa Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’e söylüyorum, onu orada barındırmayın. Tabi Melih bey bu kişiyi bilmiyor da olabilir ama bunu açıklıyorum.”

“DEŞİFRE OLUNCA HEMEN BAŞKA İMAMLAR GELİYOR” 

Veren yaptığı açıklamada "Şuanda Cemaatin süzgecinden geçerek oralara (TSK) gelmiş yüzde 85 oranında asker var. Ben bunu 2005'te dile getirdim. Buralara eleman devşiren imamlar var. Bunlar deşifre olunca hemen başka imamlar geliyor ve o boşluk böyle doluyor" dedi.

"GÜLEN BİRİLERİNİN BEYNİNİ YIKARKEN BİRİLERİDE ONUN BEYNİNİ YIKIYOR"

Gülen'in rahatsızlığı nedeniyle bir takım ilaçlar aldığını ve bu ilaçların vücuttan atılmasının aylar alabildiğini söyleyen Veren, Gülen'in kullandığı ilaçların çok tehlikeli olduğunu, Gülen'in birilerinin beynini yıkarken onun da beynin birileri tarafından yıkandığını ileri sürdü.

GÜLEN'İN HASTA RUHU

Fethullah Gülen ile birlikte geçirdiği zamanlarda Gülen'in çocukları dövdüğünü ve kızdığı isimleri falakaya yatırdığını anlatan Veren, anlattıklarına bire bir şahit olduğunu söyledi. OdaTV

Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.