'Sen bir defa haddini bil ya'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar Belediyesi Toplu Açılış Töreni'ne katıldı.

'Sen bir defa haddini bil ya'

Erdoğan törene eşi Emine Erdoğan ile geldi. Törende bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışı yapılan Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne dikkat çekerek, "Eğitimde büyük bir kadir şinaslık gösterilerek rahmetli validemin adı verilen Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin İstanbullumuza, ülkemize, gençliğimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Erdoğan, "Şimdi Danıştay bir karar verdi, Ne dedi, 'Normal orta okullarda, normal liselerde de artık evlatlarının başörtülü olarak da okuyabilir'. Hak tecelli ediyor. Bunlar çok mazlum ahı aldılar. Mazlumların da duası kabul olur" diye konuştu.

"ÖMRÜN SENİN ORAYA GETİRENLERE DİYET ÖDEMEKLE GEÇER"
Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Erdoğan, "İstanbulluların vurduğu sillenin etkisini halen üzerinden atamadı. İstanbul'a belediye başkanı olamadı. Ama ana muhalefete genel başkan oldu. Şimdi o koltuğu korumak için siyasi mühendisliklere, paralel örgüte, terör örgütüne bel bağlamış durumda. Bu işler böyledir. Şayet millet iradesiyle değil de operasyonla gelirsen attığın her adımda önüne bir hesap koyarlar. Ömrün senin oraya getirenlere diyet ödemekle geçer" ifadesini kullandı.

"DAHA DÜNE KADAR BİRBİRİNE SELAM DAHİ VERMEYEN PARTİLER..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 Haziran seçimleri öncesinde yine benzer siyasi mühendisliklerin yapıldığını ifade ederek, "Daha düne kadar birbirine selam dahi vermeyen partiler, marjinal gruplar ve terör örgütleri bir anda, aynı safta hizaya geçtiler. Bu milletin değerleriyle alay eden marjinaller, Ali'siz Alevilik fikrinin fitnesinin çıban başları, 28 Şubat heveslileri, hepsi biraya geldiler. Ana muhalefet partisi sıranın en başında. Arkasında, milliyetçi olduğu iddiasında ki parti, hemen yanında da terör örgütünün güdümünde ki parti. Paralel örgüt, bölücü örgüt, Çağlayan Adliyesi'nde savcımızı şehit eden terör örgütü ve Ermeni lobisi de hemen arkalarında yer alıyor" diye konuştu.

"NE BASKISI VAR, NEYE DAYANARAK BUNU SÖYLÜYORSUN"
Erdoğan, "Çıkmış New York Times benimle ilgili, "Erdoğan'ın Türkiye'sinde baskı var, şu var, bu var...". Ne baskısı var? Neye dayanarak bunu söylüyorsun. Sen bir defa haddini bil ya... Haddini bil. Sen ne zamandan beri Amerika'dan buraya el uzatmaya başladın. Haddini bil. Alışmışlar bunlar 10 bin kilometre, 15 bin kilometre öteden dünyanın diğer ucunu idare etmeye. Artık böyle bir Türkiye yok. Artık eski Türkiye yok. Artık yeni Türkiye var" şeklinde konuştu. 
Tören ayrıca İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da katıldı. Erdoğan konuşmasında önce yerinde kalkarak töreni izlemeye gelen vatandaşların yanına gitti. Erdoğan demir bariyerlerin arkasından vatandaşlarla tokalaştı.

Erdoğan, " Bir İmam Hatip mezunu olarak, 4 evladı da imam hatip mezunu bir baba olarak kızlarımızın üniversite kapılarında neler çektiğini biliyoruz. Sabrettik, zafere ulaştık. Artık orta kısımlar açıldı mı ? İstediğiniz üniversiteye girme şansınız var mı ? Katsayı diye bir şey var mı ? Zaten bunu kıskanıyorlar. Artık sizler en seçkin üniversiteleri yakalayacaksınız" dedi.

NORMAL LİSELERDE DE BAŞÖRTÜLÜ OKUYABİLİR
Geçmişte imam hatipli sayısının 600 binden 60 bine indiğini, şimdi kendilerinin bu sayıyı 1 Milyona çıkardıklarını söyleyen Erdoğan, "Niye vatandaşın önünü kesiyorsunuz ? Vatandaş çocuğunu istedikleri okullara gönderiyor. Danıştay bir karar verdi. Normal liselerde de artık evlatlarınız başörtülü olarak okuyabilir" diye konuştu.

ÖMRÜN DİYET ÖDEMEKLE GEÇER
"İstanbul'un semtlerini dahi bilmeyen ama şehreminilik için aday olanların akıbetini biliyorsunuz" diyen Erdoğan sözü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na getirdi .Erdoğan, " Ana muhalefete genel başkan oldu. O koltuğu korumak için siyasi mühendisliğe paralel örgüte, terör örgütlerine bel bağlamış durumdu. Operasyonla gelirsen attığın her adımda önüne birşey koyarlar. Ömrün seni oraya getirenlere diyet ödemekle geçer" dedi.

ERMENİ LOBİSİ DE ARKALARINDA
7 Haziran seçimleri öncesi düne kadar birbirlerine selam dahi vermeyen parti ve örgütlerin bir araya geldiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan," Ali'siz alevilik fikrinin çıban başları, 28 Şubat heveslileri bir araya geldiler. Ana muhalefet, terör örgütü, paralel örgüt, Ermeni lobisi de hemen arkalarında yer alıyor" diye konuştu.

ARTIK ESKİ TÜRKİYE YOK
New York Times gazetesine yönelik tepsini de sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Çıkmış New York Times, 'Erdoğan'ın Türkiye'sinde baskı var'. Haddini bil. Sen ne zamandan beri Amerika'dan buraya el uzatmaya başladın. Alışmışlar bunlar, 10 bin kilometreden, dünyanın diğer ucunu idare etmeye. Artık böyle bir Türkiye yok. Artık eski Türkiye yok. Artık yeni Türkiye var. Türkiye'nin son geldiği nokta, son 12 yılda elde ettiği kazanımlar bunlara ağır geldi. Düzenleri bozuldu. Eski Türkiye'de istedikleri gibi yönlendiriyor, yağmalıyorlardı" diye konuştu.

SENİN DEDEN DE YAPMIŞTI
Ak Parti iktidarı döneminde yaptıklarından söz eden Erdoğan , " Ne dediler ?'Bu ülkede birinci güç medyadır' dediler. Biz ne dedik. 'Hayır'. 'Bu ülkede birinci güç milletin iradesidir' dedik. Mazlumlara sahip çıkmamıza tahammül edemiyorlar. Suriyelilere sahip çıkmamıza tahammül edemiyorlar. Ana muhalefetin başındaki zad ne diyor. 'Ben onları tekrar Suriye'ye göndereceğim'. 'Onlara harcanan parayı kaynak yapacağım'. Senin deden bunu yapmıştı. Azeri kardeşlerimizi Stalin'e teslim etmişti. Onların idamına seyirci olmuştu. O zaman bir Azeri ne diyordu. 'Ah kardeşim keşke bizi siz öldürseydiniz de Stalin'in askerlerine temsil etmeseydiniz'. Bunlar bu millete yakışır mı" şeklinde konuştu.

YENİKAPI'YA ÇAĞIRDI
Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürlüğü yaptığı döneme ilişkin eleştirileriyle, Kılıçdaroğlu'nun işsizliği sıfırlayacağına yönelik vaatlerini eleştirmeyi sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu mesele inanmak meselesidir. Muharrem Ertaş ne diyor. 'Aşk ile koşan yorulmaz' diyor. Bize yorulmak yok. Biz Ferhat'ız, ferhat. Metrolar bizim, dağları aşmak bizim. Fatih karadan yürüdü, biz de denizin altından yürüyoruz. Cumartesi günü Yenikapı'ya geliyorsunuz değil mi ? 562. yıl dönümü. 562 kişiden oluşan mehterle, Türk Yıldızları gösterilerini yapacak. İBB'nin yaptığı havai fişek gösterisini izleyeceğiz" diye konuştu.

DİNDAR KÜRT KARDEŞLERİM GEREKLİ CEVABI VERECEK
İsim vermeden HDP'nin arkasına terör örgütünü aldığını söyleyen Erdoğan, " Ne diyor. 'Taksim Kabemizdir' diyor. CHP zihniyeti ne diyordu? 'Kabe Arap'ın olsun bize Çankaya yeter'. Bizim tek Kabemiz var. O da Mekke. Terör örgütünü arkasına alan partinin Diyarbakır adayı, sözde müftü ne diyor. 'Partimin dini Zerdüştlük olsa yine aday olurdum'. Sen bu ülkede nasıl müftü olmuşsun? Ben Kürt kardeşlerime sesleniyorum. Her halde bu adamların arkasından gitmeyeceksiniz. Biz sizi sevdik ama onlar istismar etti. Ben buradan çıkıp Hakkari'ye gidiyorum. Başbakanımla birlikte Hakkari havalimanın açılışını gerçekleştireceğim. 2 yıl ertelendi. Terör örgütünün müteahhitlere baskısı oldu. Ben diyorum ki, özellikle de dindar Kürt kardeşlerim bunlara gerekli cevabı verecektir" diye konuştu.

GALATASARAY'I KUTLADI
"7 Haziran, bunlara gerekli dersin verileceği gün" olacak diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini," Yok tehditmiş, yok mehditmiş buna bakmayacağız. Çünkü insan bir kez ölür" diyerek tamamladı. Tesislerin açılışını kurdele keserek yapan Erdoğan bu sırada Galatasaray'ın şampiyonluğunu da kutladı.

ÖĞRENCİLER ÜNİFORMALARIYLA KATILDI
Üsküdar Belediyesinin Rasathane'de gerçekleştirdiği törene çevre okullardan çok sayıda öğrencinin katılması dikkat çekti. Törene, sadece açılışı yapılan ve tören alanının hemen yanında bulunan Tenzile Erdoğan Kız İmam Hatip Lisesinden değil başka okullardan da katılım oldu. Okul üniformalarıyla tören alanına gelen öğrenciler Türk bayrağı salladı. Törene çevredeki liselerin yanı sıra ilkokul öğrencileri de katıldı.

HAKKARİ'YE GİTTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkari'ye gitmek için tören alanından Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket etti.

Özgür ALTUNCU - Gülseli KENARLI -Özgür ARSLAN / İstanbul DHA
Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.