Ver Fırına 2 Kasım Pazartesi İzle TV8

TV8 ve televizyon ekranlarının en lezzetli programlarından biri olan Ver Fırına'da yeni hafta heyecanı yaşanıyor. Arda Türkmen'in sunuculuğunu yaptığı programda yarışmacılar yine hünerlerini sergileyecek. Peki 2 Kasım Pazartesi yayınlanacak olan Ver Fırına'da hangi yemekler yapılacak? 2 Kasım'daki yemeklerin tarifleri... Detaylar haberimizde.

Ver Fırına 2 Kasım Pazartesi İzle TV8
02 Kasım 2015 Pazartesi 10:55

Arda Türkmen'in sunduğu ve hanımların her gün dikkatle takp ettiği Ver Fırına'da yeni hafta  başlıyor. TV8'den yayınlanacak olan program saat 13.15'te başlayacak.

TV8 ve televizyon ekranlarının en lezzetli programlarından biri olan Ver Fırına'da yeni hafta heyecanı yaşanıyor. Arda Türkmen'in sunuculuğunu yaptığı programda yarışmacılar yine hünerlerini sergileyecek. Peki 2 Kasım Pazartesi yayınlanacak olan Ver Fırına'da hangi yemekler yapılacak? 2 Kasım'daki yemeklerin tarifleri... Detaylar haberimizde.

Ver Fırına'da 28 Ekim Çarşamba yapılan yemeklerin tarifleri

Ver Fırına yemek tarifleri taş kadayıf

TEKNİK TARİF: TAŞ KADAYIF
 
MALZEMELER:
½ SU BARDAĞI SÜT
½ SU BARDAĞI SU
70 GR UN
1 ÇAY KAŞIĞI KURU MAYA
1 ÇAY KAŞIĞI TOZ ŞEKER
YARIM ÇAY KAŞIĞI TUZ
 
İÇ HARCI İÇİN;
1 SU BARDAĞI PİRİNÇ CEVİZ
1 TATLI KAŞIĞI TARÇIN
 
ŞERBETİ İÇİN;
1 SU BARDAĞI SU
1 SU BARDAĞI ŞEKER
BİRKAÇ DAMLA LİMON SUYU
ÜZERİ İÇİN;
TOZ ANTEPFISTIĞI
 
YAPILIŞI:
ÖNCELİKLE ŞERBETİNİZİ OCAĞA ALIN VE KAYNATIN OCAKTAN ALMAYA YAKIN LİMON SUYUNU EKLEYİN VE SOĞUTUN. ARDINDAN BÜTÜN HAMUR MALZEMELERİNİ KARIŞTIRIN VE KREP HAMURUNDAN DAHA SIVI BİR HAMUR ELDE EDİN. ILIK BİR YERDE 10-15 DAKİKA MAYALANSIN. BİR KEPÇE YARDIMIYLA ISINMIŞ TAVAYA DÖKÜN. HAMURLARIN ÜZERİNDE HAVA KABARCIKLARI OLUNCA TAVADAN HAMURU ALIN. HAMURLAR SOĞUMADAN KARIŞTIRDIĞINIZ CEVİZ VE TARÇINLI HARÇTAN HAMURUN PİŞMEMİŞ KISMINA KOYARAK AY ŞEKLİNDE ELİNİZLE UÇ KISIMLARINI YAPIŞTIRARAK HAMURU KAPATIN. HAZIRLADIĞINIZ HAMURLARI KIZGIN YAĞDA ARKALI ÖNLÜ KIZARTIN. ARDINDAN SOĞUTTUĞUNUZ ŞERBETE SICAK HAMURLARI KOYUP ŞERBETİ ÇEKMESİNİ SAĞLAYIN. ŞERBETİNİ ÇEKEN HAMURLARINIZI TOZ ANTEPFISTIĞI İLE SÜSLEYİN.

Ver Fırına şambali tarifi

SİMGE CARMEN KAYTAN'IN ŞAMBALİ TARİFİ

2,5 SU BARDAĞI İRMİK
1 SU BARDAĞI ŞEKER
1 SU BARDAĞI SÜZME YOĞURT
1 PAKET KARBONAT
10-15 ADET TUZSUZ FISTIK
 
ŞERBETİ İÇİN MALZEMELER
2 SU BARDAĞI ŞEKER
3 SU BARDAĞI SU
2-3 DAMLA LİMON SUYU

YAPILIŞI
ŞERBETİ KAYNATIN VE SOĞUMASI İÇİN KENARA ALIN.TATLI İÇİN TÜM MALZEMELERİ ÇIRPIN, YAĞLADIĞINIZ FIRIN KABINA HARCI YAYIN VE FISTIKLARI ÜZERİNE DİZİN. 180 DERECEDE 35-40 DAKİKA ÜZERİ KIZARINCAYA KADAR PİŞİRİN.FIRINDAN ÇIKARTTIĞINIZ TATLIYI DİLİMLEYİN VE ÜZERİNE HEMEN SOĞUK ŞERBETİ DÖKÜN VE SOĞUDUKTAN SONRA SERVİS EDİN.

Ver fırına laz böreği

ELİF ZAİM'İN LAZ BÖREĞİ TARİFİ


1 PAKET HAZIR BAKLAVA YUFKASI
MUHALLEBİ İÇİN MALZEMELER 
1 LT SÜT 
8 ÇORBA KAŞIĞI UN
8 ÇORBA KAŞIĞI ŞEKER 
60 GR TEREYAĞI 
4 YUMURTA 
1 PAKET VANİLYA 
1 SU BARDAĞI CEVİZ
 
ŞERBET İÇİN 
4 SU BARDAĞI ŞEKER 
4 SU BARDAĞI SU
4 DAMLA LİMON
 
ÜZERİ İÇİN 
250 GR TEREYAĞI 
1 ÇAY BARDAĞI TOZ FISTIK 
 
YAPILIŞI 
İLK ÖNCE ŞERBETİ HAZIRLAYIP; SOĞUMASI İÇİN BUZDOLABINA ATIN. MUHALLEBİ İÇİN ŞEKER, UN VE SÜTÜ KIVAM ALINCAYA KADAR PİŞİRİN. ALTINI KAPATINCA TEREYAĞINI MİKSERLE ÇIRPARAK EKLEYİN SONRA DA YUMURTALARİ TEK TEK YEDİREREK EKLEYİN. VANİLYAYİ DA EKLEYİP SOĞUMASI İÇİN BIRAKIN. 250 GR TEREYAĞINI ERİTİN. HER KATIN ARASINA TEREYAĞI SÜREREK 20 KAT YUFKAYI TEPSİYE DİZİN. BU İLK 20 KATI PİŞMEYE YAKIN BİR SEVİYEDE KÖR PİŞİRME YAPIN. SONRA ÜSTÜNE MUHALLEBİYİ DÖKÜN. DİĞER 20 KATI DA AYNI ŞEKİLDE YAĞLAYARAK DİZİN. EN SON KATA KALAN TUM TEREYAĞINI İYİCE KIZDIRIP DÖKÜN VE DİLİMLEYİP 180 DERECEYE ISITILMIŞ FIRINDA ÜZERİ NAR GİBİ OLUNCAYA DEK PİŞİRİN. PİŞİNCE DİLİMLERİN ÜSTÜNDEN BİR DAHA GEÇİP SOĞUK ŞERBETİ DÖKÜN, ÇEKİNCE SERVİS YAPIN.

antep fıstığı tatlısı

MELİKE İŞDAR'IN ANTEP FISTIĞI TATLISI TARİFİ

MALZEMELER:
8 KAHVE FİNCANI ANTEP FISTIĞI
8 ADET YUMURTA
5 KAHVE FİNCANI TOZ ŞEKER
1 KAHVE FİNCANI TEREYAĞI
4 KAHVE FİNCANI UN
 
ŞERBETİ İÇİN:
2 SU BARDAĞI ŞEKER
3 SU BARDAĞI SU
YARIM LİMONUN SUYU
 
HAZIRLANIŞI:
ŞERBETİ İÇİN SU VE ŞEKERİ TENCEREYE KOYUP OCAĞA ALIN. DİĞER TARAFTA ANTEP FISTIKLARINI EZİCİDE UN KIVAMINA GELECEK ŞEKİLDE EZİN. YUMURTALARIN SARILARINI VE BEYAZLARINI AYRI KAPLARDA ÇIRPIN. YUMURTA BEYAZLARINI KÖPÜRTENE KADAR ÇIRPIN. SARILARIN İÇERİSİNE AZAR AZAR ŞEKER İLAVE EDİN. TEREYAĞINI, ANTEP FISTIĞINI VE UNU DA İLAVE ETTİKTEN SONRA KÖPÜRTTÜĞÜNÜZ YUMURTA BEYAZLARINI DA EKLEYİP KARIŞTIRIN. 25 CM’LİK FIRIN TEPSİNİZİ YAĞLAYIN. İÇİNE YAPTIĞINIZ HAMURU DÖKÜN VE ÖNCEDEN ISITILMIŞ 180 DERECELİK FIRINDA 20-25 DK PİŞİRİN. ŞERBETİNİZ KAYNAYINCA LİMONU EKLEYİP ALTINI KAPATIN VE SOĞUMASI İÇİN KENARA ALIN. FIRINDAN ÇIKARDIĞINIZ TATLINIZI DİLİMLEDİKTEN SONRA SOĞUK ŞERBETİNİZİ DÖKÜN. ŞERBETİNİ ÇEKİNCE SERVİS EDİN. SERVİS ETMEDEN ÖNCE ÜZERİNİ ANTEP FISTIĞI İLE BOLCA SÜSLEYİN.

Ver Fırına Nevzine tarifi

MÜKREMİN ERDOĞAN'IN NEVZİNE TARİFİ

1 KG UN
100 GR TAHİN
100 GR YOĞURT
200 GR TEREYAĞI
200 GR PASTACI MARGARİNİ
200 GR PİRİNÇ FINDIK
200 GR CEVİZ
10 GR KABARTMA TOZU
50 GR TOZ ŞEKER
2 ADET YUMURTA
30 GR İRMİK
100 GR SU
180 DERECEDE 35-40 DK PİŞİRİLECEK.
 
ŞERBET İÇİN
1 KG ŞEKER
1 LİTRE SU
200 GR PEKMEZ
YARIM LİMON
SUNUM
1 DİLİM NEVZİNE
1 TOP VANİLYALI DONDURMA
1 FİLİZ TAZE NANE
YETERİNCE TAHİN
 
·  MARGARİNİ TEREYAĞINI ERİTİP HAMUR KABINA ALIN.  
·  CEVİZ, FINDIK, İRMİK ,TAHİN VE YOĞURDU İLAVE EDİP KARIŞTIRIN.
·  UN VE KABARTMA TOZUNU EKLEYİP SERT KIVAMLI BİR HAMUR ELDE EDİNCEYE KADAR YOĞURUN.
·  YUVARLAK BİR KALIBI YAĞLAYIP HAMURU ELİNİZLE BASTIRARAK YAYIN. BAKLAVA DİLİMİ ŞEKLİNDE KESİN.
·  ÖNCEDEN ISITILMIŞ 200 DERECEYE AYARLI FIRINDA ÜZERİ KIZARINCAYA KADAR PİŞİRİN.
·  TOZŞEKERLE SUYU KAYNATIP ŞERBETİ HAZIRLAYIN. ŞERBET SOĞUDUKTAN SONRA PEKMEZİ DOKUN VE BURSA'YA KAYNATIN ÖZDEŞSİN LİMON SUYUNU EKLEYİP OCAKTAN ALIN.
·  TATLIYI FIRINDAN ÇIKARIP ÜZERİNE ILIK ŞERBETİ GEZDİREREK DÖKÜN.
·  ŞERBETİNİ ÇEKİNCEYE KADAR BEKLETİN. DİLİMLEYİP  DONDURMA İLE SOĞUK OLARAK SERVİS YAPIN.

ver fırına kalburbastı tarifi

NALAN UYAR'IN KALBURABASTI TARİFİ

1 SU BARDAĞI SIVI YAĞ
1 BARDAK SIVI YAĞ + ZEYTİNYAĞI (ZEYTİNYAĞI 2 PARMAK OLACAK)
1 SU BARDAĞI SÜT
1/2 KG UN
1 PAKET KABARTMA TOZU
 
İÇİ
250 GR CEVİZ İÇİ
1 TATLI KAŞIĞI TARÇIN
 
ŞERBET
3 SU BARDAĞI ŞEKER
2 SU BARDAĞI SU
1/2 LİMON
 
HAMUR YOĞRULMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE TATLININ ŞERBETİN HAZIRLANIP KAYNATILIR.CEVİZLER ÖNCEDEN FIRINLANIR VE SONRA DİŞE GELECEK ŞEKİLDE PARÇALAR HALİNDE ÖĞÜTÜLÜR.
 
SIVI YAĞ VE SÜT BOZA KIVAMINA GELECEK ŞEKİLDE KARIŞTIRILIR.  DAHA SONRA UNU VE KABARTMA TOZU İLAVE EDİLEREK YOĞRULUR. SERT OLMAYAN BİR HAMUR ELDE EDİLİR. CEVİZ BÜYÜKLÜĞÜNDE (ZEVKE GÖRE DEĞİŞİR) PARÇALAR ALINARAK RENDE ÜZERİNE YAYILIR İÇ MALZEMESİ KONULARAK YUVARLANIR VE YAĞLI KAĞIT SARILI FIRIN TEPSİSİNDE 180 DERECEDE ÜZERİ KIZARANA KADAR PİŞİRİLİR.TATLIMIZ SOĞUMUŞ, ŞERBETİMİZDE SOĞUĞA YAKIN ILIK OLMALI.

Ver Fırına Künefe tarifi

MALZEMELER 
750 GRAM KADAYIF ( KÜNEFE İÇİN OLACAK UFAK UFAK PARÇALANMIŞ)
500 GRAM TUZSUZ KÜNEFE PEYNİRİ 
250 GRAM SADE YAĞ (BAKLAVA İÇİN ÖZEL) 
 300 GRAM TEREYAĞI
 1 ÇORBA KAŞIĞI PEKMEZ 
 1 SU BARDAĞI ŞEKER 
 1 SU BARDAĞINDAN BİRAZ FAZLA SU 
 2 3 DAMLA LİMON 
 ÇEKİLMİŞ ANTEP FISTIĞI 
 KESME MARAŞ DONDURMASI 
 
HAZIRLANIŞI 
İLK OLARAK SICAK KÜNEFE SOĞUK ŞERBET İÇİN ŞERBETİMİZİ HAZIRLIYORUZ. BİR BARDAK ŞEKERİMİZE BİR BARDAKTAN BİRAZ FAZLA SUYUMUZU EKLİYORUZ. ŞERBET KIVAMINI ALINCA 2-3 DAMLA LİMON SIKIP SOĞUMAYA ALIYORUZ. UFAK UFAK PARÇALANMIŞ KADAYIFLARIMIZI, PEKMEZİ İÇİNE KATIP ERİTTİĞİMİZ TEREYAĞI İLE İYİCE OVUYORUZ. 
 
KÜNEFE KABIMIZIN ALTINI SADE YAĞ İLE İYİCE YAĞLIYORUZ. BİR KAT KADAYIF DİZİP İYİCE BASTIRIYORUZ. ÜZERİNE TUZSUZ PEYNİRİMİZİ EKLİYORUZ. VE SON OLARAK BİR KAT DAHA ÜZERİNİ KADAYIF İLE ÖRTÜYORUZ. İYİCE BASTIRIYORUZ. ÖNCEDEN ISITTIĞIMIZ 230 DERECE FIRINIMIZDA PİŞİRİYORUZ. HAZIR OLAN KÜNEFEMİZE SOĞUK ŞERBET DÖKÜYORUZ. ANTEP FISTIĞI SERPIP ÜZERİNE BİR KESME MARAŞ DONDURMASI KOYUYORUZ. AFİYET BAL ŞEKER OLSUN

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.