Halk Cem Kara'yı özledi


Bahadır Sügür

Bahadır Sügür

10 Ağustos 2016, 21:11

Kime göre, neye göre, hangi zamana göre... Hani bir laf var ya “Millete aya, biz yaya” aynen böyle Çatalca’nın durumu. Halkın söylediğine, halkın sesine kulak verin. Halk ne diyor 'boşa geçen koskoca 7 yıl.' Eğer ki halk bunu söylüyorsa son üç yılı çok iyi değerlendirmek gerek. Kimi mahalleler memnun. Mesela Yalıköy… Yalıköy Mahallesi'nin bana göre en büyük şansı muhtarıdır. Evet muhtar Fehmi Kaçar gerek İBB, gerek İSKİ ve gerekse Çatalca Belediyesi'ni mahallesinde çok iyi çalıştırıyor. Muhtar istiyor kusura bakmayın ama kurumlar da gereğini yapıyor. Diğer mahallelerde vatandaş merkezde ne yaşıyor ise aynısını hatta daha beterini yaşıyor.

Sizin anlayacağınız birileri her ne kadar çok güzel işler yaptığını ifade etse de halkın talepleri değil bana göre kendilerine yakın isimlerin talepleri dinlenerek işler yapılıyor.

Peki ya Cem Kara!
Çatalca Belediyesi halk ile tüm bağlarını kopartmış, festival olursa orada kendisini gösterecek bir kimlik haline geldi. Açıkçası yıllar öncesinin Cem Kara’sını vallahi özledim. İşinin erbabı olmayan ellere bıraktığı belediyecilik böyle olunca Çatalca'nın hali vahim bir hale döndü.

Cem Kara derhal belediye başkanlığına geri dönmelidir. Evet halk bu ilçenin Belediye Başkanını özledi. Çıkın sorun sokaklara. Başkan nerede diyen binlerce insana denk geleceksiniz. İlçede tam bir başıboşluk aldı başını gidiyor. Çatalca kaderine terk edilmiş bir viran şehir görüntüsüne büründü. Hep söylüyorum fen işleri müdürlüğü bir şehrin, bir ilçenin vitrininin imalathanesidir. Onun başındaki kişi de ustasıdır. Her şeyi ile bir ekiptir. Ancak bizim Fen İşlerinde 'en iyisini ben bilirim' havası yaşanıyor. Fen İşleri'nin bana göre ustabaşı Barış Genç’tir. Patron ise Başkan Cem Kara ama elinde kalem olanlar imalathanenin çok iyi şeyler yapmasına müsaade etmiyor. Sonra da sosyal paylaşım ağlarında 'çok güzel işler yapıyoruz' imajı verecek Başkan Cem Kara’nın olmadığı fotoğraflar veriyor.

Bazen düşünmüyor değilim, kendi gelecekleri için Cem Kara’yı halka kötü gösterme çabaları yoksa sonuç mu veriyor? Evet geçen sene seçim zamanında yazdıklarım bugün aynen çıkıyor. Bu güzel işler yaptıklarının imajını vermeye çalışanlar Cem Kara’yı da hayalet başkan gibi göstermeye çalışıyor. Sebep belli, kendi gelecekleri. Sosyal paylaşım sitesinde Cem Kara sayfasına girin, hiçbir hizmetin başında Cem Kara yok. Nerede İzmir Mitingi, nerede Yenikapı Mitingi, nerede bir siyasi genel merkezli toplantı, nerede bir nikah ve düğün orada Cem Kara… Hizmetlerin başında müdürler… Bir de Cem Kara’yı hayalet başkan göstermeye çalışanlar. Büyük bir oyun oynanıyor.

Ufuk Akın’a hiç dikkat ettiniz mi?
Ben ettim. Ve diyorum. Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara’nın olmadığı hiçbir kareye girmemek için müthiş bir çaba sarf ediyor. Varsa Cem Kara, yoksa Cem Kara… Ufuk Akın ki bugüne kadar tek bir kere kendisi üstüne oynamamış birisi. Bence Cem Kara bir şeyleri ayırt etmeli. Biz nasıl etmeye başladıysak o da etmeli ki, Çatalca hizmet görsün. Kendi içinde entrikalar dönen bir kurumun halka hizmeti mümkün değildir.

Tekrar iddiamı yineliyorum. Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara’yı bu ilçede hayalet başkan imajına bürümeye çalışanlar var. Gazetemize bile gönderilen haberlerde, sosyal paylaşım sitelerine konulan haberlerde ki basın biriminin bunu kasti olarak yapmadığını, aksine birimlerden kendi birimlerine gelen haberleri yaptıklarını düşünürsek, Çatalca Belediyesinde Başkanın koltuğuna şimdiden oturduğunu zanneden kendilerine göre başrol oyuncusu bana göre figüran dahi olamayacak kişiler müthiş bir senaryo sergiliyorlar. Benden demesi…Bu köşe yazısı 10 Ağustos 2016, 21:11 tarihinde ve saatinde eklenmiştir.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.