Köşe Yazıları Haberleri


13 ilginç bilgi
11 Mayıs 2017, 09:20 0
13 ilginç bilgi
Geçtiğimiz günlerde onedio.com'da uzay hakkında paylaşılan bilgiler dikkatimi çekti. Ben de bu bilgileri sizinle paylaşmak istedi.
Dava düştü
11 Mayıs 2017, 09:16 0
Dava düştü
“Sevgili Ömer Çimekan ve Sevgili Tamer Tabak 38 yıl geçmiş bile olsa sizleri unutmadık”.     Ülkemde deprem, toprak kaymaları, maden göçükleri, su baskınları, sel yani doğanın huyuna ve suyuna gitmediğimiz de gerekli önlemi almadığımızda büyük afetleri yaşanıyor, insanlarımızı yitiriyor ve maddi zarara uğruyoruz. Bunun önlemini almak yine bizim elimizde ve doğa ile iyi geçinmemiz gerek.
Gazetecilikte kurunun yanında yaşlar yanmaya devam ediyor...
11 Mayıs 2017, 08:53 0
Gazetecilikte kurunun yanında yaşlar yanmaya devam ediyor...
İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği olarak bu ayki 'Medya Buluşmaları' kapsamında derneğin şimdiye kadar başkanlığını yapan isimleri ağırladık.
Türk siyasetçileri
10 Mayıs 2017, 15:45 0
Türk siyasetçileri
Türk siyasetçileri yaptıkları siyaset itibariyle adam akıllı mercek altına alınsa yöntem ve metod bakımından özellikle de kullandıkları dil açısından incelense sanırım doktora tezi olur üniversitelerde.
Emmanuel Macron
10 Mayıs 2017, 14:49 0
Emmanuel Macron
Gerçek hayattan;"Fransa halkının yeni cumhurbaşkanı Emmanuel Macron şaşkınlık verici bir adam.-Peki bu şaşılacak şey; onun isminin dünya tarihindeki en ünlü kadın porno yıldızının film ismi olması mı?-Hayır
Gazetecilik mevzuatının  düzenlenmesi şart
09 Mayıs 2017, 12:35 0
Gazetecilik mevzuatının düzenlenmesi şart
Dilimizde tüy bitti, yıllardır hep aynı şeyleri söylemekten yazmaktan.
Kurumsal yapılar ve Kobi gerçeği
09 Mayıs 2017, 11:45 0
Kurumsal yapılar ve Kobi gerçeği
Bir ülkenin iktisadi büyümesini sadece kişi başına verimlilik veya kişi başına düşen milli gelir ile açıklamak yeterli olmayıp, sahip olunan kurumların niteliği, kalitesi ve sürekli yenilenme düzeyi ile de ilgilidir.  
Annem toprak - kızım toprak toprak ana günün kutlu olsun...
09 Mayıs 2017, 10:45 0
Annem toprak - kızım toprak toprak ana günün kutlu olsun...
Dünyaya geldiğim günü hatırlamıyorum. Annemin kucağında olduğum günleri de.
Hadi bakalım buyurun... Meydan orada!
09 Mayıs 2017, 10:37 0
Hadi bakalım buyurun... Meydan orada!
Geçen sene o ne yarış, o ne “Ben yaparım” sevdası. Ortalık yıkılıyor.
Gözlerinde karadeniz vardı
09 Mayıs 2017, 09:50 0
Gözlerinde karadeniz vardı
Gözlerinizi bir an kapatın ve şunu düşünün. Size bir gün diyorlar ki; “Önemli bir kaç parça eşyanızı alın ve buradan gidin. “Gideceğiniz yerin dilini bilmiyorsunuz, orada nerede yaşayacaksınız bilmiyorsunuz.
Toprak değil, hava değil, su değil esas kirlenme "Ahlak Kirlenmesi" -6-
15 Ekim 2016, 08:33 0
Toprak değil, hava değil, su değil esas kirlenme "Ahlak Kirlenmesi" -6-
DİL KİRLİLİĞİ: Büyükçekmece’de ilk kurduğum derneklerden Çevre Koruma ve Güzelleştirme Derneği’yle insanımızı çevresel konularda bilinçlendirmek için Sevgili Dostum Prof. Dr. Orhan Kural’ı sık sık panellere davet ederdik. Hoca o dönemlerde panellere sanatçı Esin Afşar’la gelirdi. Kendisi dünya ülkelerinden örnekler verir özellikle sigaradan da söz etmeden yapamazdı. Esin Afşar, hayvan haklarından, oğlunun evdeki kediye davranışlarından, dil kirlenmesinden örnekler verir, son zamanlarda dilimize giren “bayyyy”, helloo, neabersiniz? Gibi kelimelerden söz eder bizleri kahkahalarla güldürerek bize mesajlar verirdi. Sık sık bir araya geldiğim çevrebilimciler, türlü canlıların bir arada olduğu çevrelerde doğanın dengeli, düzenli, uyumlu kaldığını, insan eli değdiğinde ise çevrenin hızla bozulmaya, kirlenmeye başladığını ülkemizde bütün dengelerin giderek yok olduğunu, denizlerin, akarsuların, atmosferin gittikçe kötüleştiğini, canlı türlerinden kiminin dinazorlar örneği yok olduğunu, ülkemizin doğal güzelliğinin en muhteşem olduğu yerlere termik santraller, nükleer santraller konulmaya çalışıldığını doğanın ranta kurban edildiğini konuşuyoruz. (AKP) adını (MEİŞ) (Maden, Enerji, İnşaat) şirketi olarak değiştirdik. Çevrenin kirlenmesine koşut olarak dilimiz, Türkçemiz de giderek yozlaştırılıyor, bozuluyor, unutturulmaya çalışılıyor.
Bu imam farklı imam
15 Ekim 2016, 08:31 0
Bu imam farklı imam
Enes hocam 2008 yılından beri Çatalca Sanayi Bölgesi'nin imamlığını yapıyor. Hatta camilere inşaat halinde iken yardımda bulunup tamamlanmalarına katkı sağlıyor. Sosyal medyada ve halkın söylediklerine göre mükemmel bir insan. Kendisini ben de takip ediyorum. Örnek bir imam portresi çiziyor yıllardır....