Hala melekleri tartışıyoruz!

CHP Küçükçekmece ve İBB Meclis Üyesi Erhan Aslaner; CHP Küçükçekmece İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıkladı. Adaylık toplantısında ilginç açıklamalarda bulunan Aslaner, «Bizans düşerken din adamları meleklerin cinsiyetini tartışıyormuş. Biz de onlar gibiyiz. Yıllardır yüzde 25’ten öteye gidemedik, ülkemizde ciddi sorunlar var, son seçimler üzerimizden silindir gibi geçti ama hala biz meleklerin cinsiyetini tartışıyoruz» şeklinde konuştu.

Hala melekleri tartışıyoruz!

CHP Küçükçekmece ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Erhan Aslaner; CHP Küçükçekmece İlçe Başkanlığı'na adaylığını açıkladı. 6 Aralık'taki ilçe kongresinin bir değişim yaşanması gerektiğini söyleyen Av. Erhan Aslaner'in ilçe başkanlığı binasında düzenlediği toplantıya çok sayıda partili katıldı. Yaptığı konuşmada parti içi işleyişle ilgili çaprıcı açıklamalarda bulunan Aslaner, “Böyle gitmez diye yola çıktık ve 5 aydır çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Bu hareket; parti içinde yeni bir cephe ve tartışma yaratmak değil, partimizi nasıl daha da canlandırır ve ileri taşırız sorusuna cevap arayan, bu konuda kafa yoran bir harekettir. Kişileri asla konuşmuyoruz. Yapacağımız işe bakacağız” ifadesini kullandı.

Gizli bir mutabakat var
Konuşmasında CHP'nin Küçükçekmece'deki durumu ile ilgili durum tespitinde bulunan Aslaner, “Küçükçekmece’de seçim kazanmayan, siyaseti rakip partilere değil kendi arkadaşlarına karşı parti içi mücadele olarak gören bir anlayış hakim. Bu anlayış parti içinde sadece belli bir gruba değil, hemen herkese hakim. Sanki muhalefetin rakip iktidar partisi yerine sadece partililere karşı yapılması konusunda gizli bir mutabakat var. Mevcut siyaset yapısı; proje ve iş odaklı olmayıp kişiler ve pazarlıklar üzerine kurulu. İş ve proje üzerine kurulu olmayan siyaset tarzı da zorunlu olarak bir kısır döngü yaratmıştır. Çalışmalar da belli ilkeler ve yöntemlerle olmazsa, havanda su dövmekten başka bir işe yaramaz. Bunca yıldır havanda dövülen suyun sonucu ortadadır” diye konuştu.

Gezi'nin sorumluluğu CHP'nin
Aslaner, “Gezi olaylarında kaybettiğimiz canların sorumluluğu üzerimizde. Çünkü biz muhalefet kanallarını açamadığımız için o gençler sokağa çıktı ve bunun bedelini canlarıyla, kör olan gözleriyle, kaybettikleri uzuvlarıyla ödediler. Bu hep CHP'nin hantal yapısından kaynaklanmaktadır. Hepimiz bu işte sorumluyuz. Bunu kabul ederek işe başlamalıyız. Bu partinin yenilenmeye ihtiyacı var; biz bu yeniliğin sesi olmak istiyoruz” ifadesini kullandı. CHP'nin parti içi çekişmelerle kamuoyunda yer edindiğini ifade eden Aslaner, “CHP'nin genelinde böyle bir durum söz konusu. Bizans düşerken din adamları meleklerin cinsiyetini tartışıyormuş. Üzgünüm ama sanki bizim de meleklerin cinsiyetini tartışıyor gibiyiz. Yıllardır yüzde 25'ten öteye gidemedik, ülkemizde ciddi sorunlar var, son seçimler üzerimizden silindir gibi geçti ama biz meleklerin cinsiyetini tartışıyoruz. Bir türlü kendi kısır çekişmelerimizden öteye gidemiyoruz” şeklinde konuştu.

Sistem üye istemiyor
Aslaner, “Örgütte arkadaşlarımızın gruplaştığını, örgüt içinde, sevgi ve saygıya dayanmayan ilişkilerin ağırlık kazandığını görüyoruz. Bu tür davranışlar parti üyeleri ve özellikle yeni üyeler nazarında hoş karşılanmamakta, üyelerde hayal kırıklığı ve umutsuzluk yaratmaktadır. Var olan ortam yeni üyeler için bir çekim merkezi olmaktan öte sanki kimse partiye gelmesin diye oluşturulmuş. Üyelerin keyifle partilerine gitmek istediğini söyleyemeyiz. Aykırı görüşlere karşı hemen bir itibarsızlaştırma ve ötekileştirme mekanizması her an devreye sokulmak üzere hazır bekletilmektedir. Partinin başarısı üyelerin coşkusu, morali ve umudu ile orantılıdır. Ama bu coşku ve umudun olmadığını üzülerek görüyoruz” diye konuştu.

Parti emekliler kulübü gibi
“Gençler ve kadınlar büyük ölçüde partiye küstürülmüştür” diyen Aslaner, “Gençleri olmayan hareketin geleceği olabilir mi? Gençleri olmayan bir yapı kanı çekilmiş bir canlı demektir. Parti yaş itibariyle emekliler kulübünü andırmaktadır. Bu görüntüden uzaklaşmamız gerekmektedir” dedi. “Siyasette hedef seçim başarısıdır. Seçim kazanmak dışındaki her türlü sonucun başarısızlıktır” diyen Aslaner; hedefin 2019 seçimleri olması gerektiğini söyledi.

Hedef 2019 seçimleriAv. Erhan Aslaner, “Bizim artık meleklerin cinsiyetini tartışmaya niyetimiz yok. Bu örgütün 2019 seçimlerine hazır olması gerekmektedir” şeklinde konuştu. “Yönetime geldiğimiz taktirde örgütü buna hazırlayacağız” diyen Aslaner sözlerini şöyle sürdürdü; “Sadece seçim dönemi değil çalışmaları sürekli hale getireceğiz. Örgüt antrenmansız kalmayacak, kondisyon ve motivasyonu daima üst düzeyde tutulacaktır. Başarı ancak birbirleriyle çalışmaktan keyif alan bir ekip ile yakalanır. Bunun için iç barışını sağlamış dinamik, örgüte ve halka umut ile heyecan veren, kendisine güvenen bir ilçe yönetimi oluşturmak zorundayız. Kendisine güveni olmayan bir örgüte halkın da güveni olmaz.”

Aile ortamı olacak
“Partiyi siyasi çalışmaların yapıldığı bir yer ile birlikte sosyal ve ailevi bir ortam haline getireceğiz” diyen Erhan Aslaner, “Birbirini görmekten ve birlikte olmaktan keyif alan bir ortam yaratarak partiyi bir çekim merkezi haline getireceğiz. Ortaklaşa üreterek, ürettiğini adil bölüşen ve üretme ile bölüşmenin keyfine varan bir yapı oluşturacağız. Bunu ekiplerin birbiriyle çalışmaktan keyif almaması için hiçbir neden yoktur. Empatiyi, sevgiyi, saygıyı, üretimi ve coşkuyu eğemen kılacağız. Kendimize ve partilimize güveneceğiz. Kendimizi ve partilimizi seveceğiz, sayacağız” ifadesini kullandı. Emek KARKAŞ
Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.