Laf değil iş üreteceğiz

Mehmet Mert’in başkan seçildiği İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği’nin yönetim kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi. Yapılacak çalışmalarla ilgili komisyonların belirlendiği toplantıda konuşan Mert, “Bu yönetim laf değil iş üretmek için göreve geldi” ifadesini kullandı.

Laf değil iş üreteceğiz

İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği'nin  (İYGAD) geçtiğimiz Cumartesi yapılan olağanüstü kongresinde Mehmet Mert’in başkanlığa seçilmişti. Yeni yönetim ilk toplantısını önceki gün gerçekleştirdi. Maya Restoran'daki ilk toplantıya yönetim, denetim, disiplin ve etik kurullarının asil ve yedek üyelerinin tamamı katıldı. Görev dağılımının yapıldığı ve önümüzdeki dönemle ilgili planların masaya yatırıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Mehmet Mert, “Görev süremizde önemli işlere imza atacağımıza inanıyorum. Bu yönetim laf değil iş üretmek için göreve geldi. Bunu da en kısa sürede yaptığımız çalışmalarla göstereceğiz. Hep birlikte İYGAD'ı layık olduğu yere getireceğiz” diye konuştu.

Komisyonlar belirlendi
Sonrasında yürütme kurulunun seçimi yapıldı. Buna göre Sayman Hüseyin Çetiner, Genel Sekreter Eren Ermiş,  Celal Karaali, Refik Bek, Barış Emregül, Os-man İslam, Hakan Azar, Sevda Durgun, Kerem Şensözlü ve Kadir Çetin de başkan yardımcıları oldu. Disiplin Kurulu Başkanı Mustafa Dolu olurken; Denetim Kurulu Başkanlığına ise Emin Beyaz getirildi.  Derneğe ofis tutulması için kurulan komisyon Celal Karaali, Refik Bek, Barış Emregül ve Hakan Azar'dan oluştu. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde yapılacak etkinlikleri belirlemek üzere kurulan komisyona ise Çetin Yılmaz, Kerem Şensözlü ve Özgür Deniz Kaya getirildi. Derneğin internet sitesinin aktif hale getiril-
mesi ve ayrıca mail - SMS sisteminin kurulması için de Hakar Azar, Durbey Duran, Tolga Bora Yılmaz ve Cem Güner'den oluşan bir komisyon oluşturuldu.

Dergi çıkartılacak
Dernek adına dergi çıkarılması ile ilgili komisyon ise Osman İslam, Müge Cesur Özmen, Emek Karakaş ve Özgür Deniz Kaya'dan oluşurken; üyelerin güncelleme çalışması yapacak olan komisyona Emin Beyaz, Tolga Bora Yılmaz ve Eren Ermiş getirildi. Radyo, televizyon ve sosyal işlerle ilgili kurulan komisyon ise Kadir Çetin, Hüseyin Çetiner, Mustafa Küpeli, Nusret Kafasıbüyük ve Osman İslam'dan oluştu. Eğitim – panel komisyonunu da Çetin Yılmaz, Melek Bayhan, Cem Güner, Adil Aslan ve Müge Cesur Özmen oluşturdu.

İETT'yle görüşmeye devam
Dernek adına reklam ajansı görevi görecek olan komisyon Sevda Durgun, İbrahim Yıldız, Metin Karakoç ve Kerem Şensözlü'den oluşurken; dernek üyelerine çeşitli indirimler sağlayacak firmalarla da Filiz Özsoy ve Sevim Çavdar görüşecek. Kültür sanat ve spor işlerini Hakan Songur yürütecek. Hukuksal destek sunacak komisyon Mustafa Dolu, Mustafa Küpeli ve Cem Güner'den oluşurken; bir önceki yönetimin başlattığı İSPARK ve İETT ile görüşme çalışmasını Ali Tarakçı, Zafer Yiğiter, Refik Bek, Celal Karaali ve Tolga Bora Yılmaz yürütmeye devam edecek.  Bir sonraki toplantının 12 Aralık'ta Osman İslam'ın organizasyonunda Zeytinburnu'nda yapılmasına karar verildi.
Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.