Müslüman görünümlü ülkeler


Mehmet Ekmen

Mehmet Ekmen

26 Temmuz 2017, 07:15

Yaklaşık demografik olarak sayıları iki milyarı aşkın müslüman ülkeler; lanetli kavim beni israiloğulları Mescid-i Aksa'ya da yaptığı şerefsizliği, kahpeliği zulmü karşısında ses sedaları çıkmıyor en hafif eylem olan protesto ve adam akıllı mitingler bile yapmıyorlar. Bu ülkelerin çoğu da müslüman görünümlü Arap ülkeleridirler. Amerika'ya gidenler ve orada araştırma yapanlar çok iyi bilirler ki Amerika'nın birçok sektörü israillerin elindedir.
***
Bu Müslüman görünümlü Arap kardeşlerimiz her tür yatırımlarını da onlarla yapmaktadırlar.
Adamlar yakıp yıkıyor kutsallarımıza el atıyorlar, mazlum Filistinlileri tutukluyorlar, yaralıyorlar hatta hatta öldürüyorlar da kimsenin sesi sedası çıkmıyor. Bu nasıl Müslümanlık ve din kardeşliği? Birileri bana anlatabilir mi? Anlamakta fazlasıyla zorluk çekiyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan da olmasa, haklarını savunmasa bu zulmü dile getirmese adamlar merhale merhale yol kat edecekler. 
***
Cumhurbaşkanımız Erdoğanın bu mücadelesi ve Filistin'i sahiplenmesi politikasını tebrik ediyorum, kutluyorum pek ala o da pas geçebilir konuşmuş olmak için sıradan formalite ve adet yerini bulsun diye konuya teğet geçebilirdi Allah'tan dileğim çok önemli yollar kat etmesidir bu konuda. 
***
Gelelim meselenin esasına bir Yahudi tutuklansa yaralansa yahut öldürülse dünyanın neresinde olursa olsun fark etmez İsrail dünyaları yakar yıkar yapmayacağı kötülük kalmaz. Oysa yukarıda belirtmiş olduğum gibi sayıları iki milyarı aşkın Müslüman devletler yahut Müslüman görünümlü devletler en başta da Suudi Arabistan Mısır'ın aldırdıkları bile yok. Çıtları çıkmıyor. 
***
En ufak bir zarar gördüğünde İsrail'i bir günde yerle bir ederim diyen İran’a ne demeli. Çok zengin ve nükleer güce sahip olduğu halde onlardan da ses çıkmıyor. Belkide bu stratejiyi ve durumu İsrail de bu durumu çok iyi bildiği için sahneye çıkıp dans ediyor istediği gibi at koşturuyor meydanlarda. Şimdi İran'a sormak gerek; Sen Müslümanım diyorsun bu konuda fazlasıyla da dem vuruyorsun, İslam tekelindeymiş gibi hareket ediyorsun bak bakalım Mescid-i Aksa ne hallerde? 
Daha önce de benzer durumlarda tepki olsun diye yazmış olduğum köşe yazılarımda Pakistanlı Filozof edebiyatçı bilim adamı rahmetli Muhammed İkbal’in bu anlamda efsane sayılacak kadar güzel bir sözü var dokunmadan yazmadan geçemeyeceğim zira tam yeri ve zamanı diye düşünüyorum.
***
İkbal der ki: Allah bir Kur’an bir peygamber bir ravzayı mutahhara bir…. ah ne olaydı müslümanlar da olsaydı bir” Allah kendisinden razı olsun ve cennet mekan olsun İslam sosyolojisini daha 19. yy'da okumuş adeta bu konuda bizlere yol yordam ve doğru adresi göstermiştir.
***
En acısı da “Küfür tek millettir” hadis-i şerifini de hatırlarsak konuyu çok daha iyi perçinlemiş oluruz diye düşünmeden kendimi alamıyorum. En en en önemlisi de kutsal kitabımız olan yüce Kur’an-ı Kerim'de İsrailoğullarıyla ilgili onlarca ayeti kerime vardır. 
İslam Birliği kurulmadığı sürece, müslümanlar her zaman zarar göreceklerdir. Bu konu çok detay ve bilgi belge gerektiren fazlasıyla tema bakımından zengin bir konudur. Acizane azıcık sazın teline dokunma gereği duydum. Zira bir Müslüman içim yanıyor. Bizler bu pasif halimizle Yüce Allah'a, peygamberimize ahirette nasıl cevap verebiliriz diye de utanç duyuyorum.
Allah islam ülkelerini ve müslümanları uyandırsın şuurlandırsın ve hak olan islam yolunda ebedi olarak zaferler nasip etsin dilek ve     dualarımla...

Bu köşe yazısı 26 Temmuz 2017, 07:15 tarihinde ve saatinde eklenmiştir.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.