Belediyede adam kalmaz

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar belediyedeki paralel yapı tarafından kendisine sorulmadan 4 seyyar verildiğini söyledi. “Yanlış anlaşılma olmasın bunlar bizim paralel” açıklamasını yapan Hazinedar, “Yanlış yapanların hepsini atsam belediyede adam kalmaz” diye konuştu

Belediyede adam kalmaz
06 Aralık 2016 Salı 22:14

Aykırı tavırlarıyla dikkat çeken CHP'li Belediye Başkanı Murat Hazinedar Aralık ayı meclis toplantısında meclis üyeleriyle birbirine girdi. Belediyede kendisine sorulmadan kararlar alındığını belirten ve "Bunlar da bizim paralel" açıklamasını yapan Hazinedar, “Yanlış yapanların hepsini atsam belediyede adam kalmaz" ifadelerini kullandı. Bugün Türkiye'nin yaşadığı bütün yanlışlarda ve kötülüklerde CHP dahil herkesin payı olduğunu savunan Hazinedar, "Kimse topu taca atmasın” uyarısını yaptı.

Hatamız varsa hodri meydan
Gündem dışı konuşmasında ilginç bir öneri de ortaya atan Hazinedar bir imam hatip lisesi yaptırıp adını “Kemal Kılıçdaroğlu İmam Hatip Lisesi” bir de Cemevi yaptırıp adını “Recep Tayyip Erdoğan” koymak istediğini söyledi. İktidar ve Büyükşehir Belediyesi'nin kendisine aktif bir husumet beslediğini iddia eden Hazinedar, "Biz milletin siyasetini yapıyoruz" ifadelerini kullanarak, "Biz siyaseti parti için değil millet için yapanlardanız. Belediyeciliğimiz de böyle. Hatamız varsa hodri meydan" çıkışını yaptı.

Saygı gösteriyorum, eğilmiyorum
Büyükşehir Belediyesi'ni eleştirmeye devam eden Murat Hazinedar, "Ben devletime çok saygılı bir adamım" dedi. "Ama en azından eğiliyorum, saygı gösteriyorum, çözüm üretiyorum" diye konuşan Hazinedar, "Millete bu kadar hizmet ederken Beşiktaş Belediyesi’ne bir sual sorulmuyor. Şunu şuraya yapıyoruz, bunu buraya yapıyoruz. İmam Hatip meselesi de bunlardan bir tanesi. Söylemeden geçemeyeceğim. Milli iradeyiz biz. Bize bir sorun, karşı olduğumuz olabilir, olmadığımız olabilir. Ben İmam Hatip Lisesi’ne karşı değilim ki… Ama yeri var, yeri var. Bunları birlikte yapalım. Ben Konaklar Camisi’nin parası Beşiktaş Belediyesi’nden verdim. Amacımız birlikte bir şeyler yapalım. Ama sen bana saygı gösterirsen ben de sana saygı gösteririm. Ha bire ben gösteriyorum, öteki tarafta tokadı patlatıyor adam bana… Ya kardeşim millet adına ben tokat yiyeyim de tokat yiye yiye birlikte yapalım şu hizmetleri. Benim de gönlümde var. Beşiktaş’ta İmam Hatip yok bir tane yapalım. Ama bize bir sorun, milli iradeyi temsilen belediye meclisinde tartışalım bu konuyu. Kapalı oturumda tartışalım, yanlış anlamalara müsaade etmeyelim. Peki sevgili arkadaşlarım, şimdi size bir şey söylüyorum. İki buçuk yıldır burayı imam hatipsiz bırakan kim biliyor musunuz, yine bu iktidar" açıklamasını yaptı.

Hiçbir iktidar ben kötüyüm demez
15 Temmuz'da Türkiye'de önemli bir kırılma yaşandığını, bu darbe girişiminden sonra herkesin şapkasını önüne koyması gerektiğinin altını çizen Murat Hazinedar, "Bu değerlendirmeyi yaparken ikbal beklentilerimizi bir kenara bırakmalıyız. Ben 15 Temmuz'un hem öncesinin hem sonrasının mağduru olarak bu konuda çok şey söyleme hakkına sahip bir insanım. Esas itibariyle hiçbir iktidar ben hata yaptım gidiyorum demez. Hiçbir iktidar ben kötü bir iktidarım demez. Burada eleştiri yaparken de böyle bir gerçeklik üzerinden yapmak lazım. En kolay şeydir eleştirmek. İcra makamında biri olarak bu hassasiyeti göstermekle yükümlüyüm. İdare ederken bütün kurumları bir kült halinde idare edemiyorsunuz. Buna ben de dahilim, iktidarın da özeleştirisini samimi olarak yapması, kendi ayıplarını kapatma refleksi içerisinde değil gerçekçi olması lazım" diye konuştu.

Sadece AK Parti'ye nasip oldu
AK Parti iktidarının 14 yıldan beri ülkeyi yönettiğini hatırlatarak, "Bu aziz millet hiç kimseye böyle bir nimet nasip etmedi. Allah kimseye böyle bir durumu nasip etmedi. Ne Atatürk, ne İnönü, ne Ecevit ne de Demirel'e.... Birazcık yakın tarih bilginiz varsa, devlet kuran bir lider olan Milli Kahraman Atatürk'ün bile meclis tutanaklarına baktığınızda nasıl bir eleştiriye tabi tutulduğunu görürsünüz. Bügünkü iktidardan çok daha fazla eleştiriye tabi tutuluyor. Demokrasi denilen zaten budur. Bizi de eleştirecekler" dedi.

Bu paralel bizim paralel
Bir süre önce seyyarlarla ilgili bir konuşma yaptığını ve kimseye seyyar vermediğini ifade eden Murat Hazinedar, "Seyyarları da kaldırdım. Bu konuşmayı yaptıktan sonra kendi arkadaşlarımdan biri önüme bir evrak koydu; Başkanım 4 adet seyyar verilmiş dedi. Bunu bana söyleyen arkadaş da korkuyor. Bunların nasıl verildiğini araştırdım. Hiçbir para ödemiş mi? Hayır. Bu talimatı verdim mi sana dedim. İşlemi yapan arkadaşımız güvendiğimiz Özel İdare'den gelen birisi. İçerdeki paralel yapıyla ilişkisi olmayan birisi... Burada her konuşmamızda söylüyoruz nasıl verirsin bunu? Diye ççıkıştım. Cevap yok. Bu yanlış yapanların hepsini belediyeden atsam adam kalmaz. Şimdi öyle bir paralel yapı ve zihniyeti çökmüş ki... Yanlış anlaşılma olmasın bu paralel bizim paralel" bilgisini verdi.

Ya gereğini yapın ya da...
Murat Hazinedar belediye içerisindeki pararlel yapıdan bahsettiği sırada sözllü sataşmaya mazur kaldı. Sataşma üzerine sinirlenen Hazinedar, meclis başkanına dönerek, "Ya gerekli müdahaleyi yapın ya da sizi kaldıracağım ordan kendim oturacağım gereğini yapacağım. Bu saygısızlığa müsaade etmeyin. Bu arkadaşların saygısızlıkları her zaman oluyor. O arkadaşlarla ilgili gereğini yapın..."diye bağırdı. 

Herkes hatayı kendinde arayacak
Aralık meclisinde yaptığı konuşmada iktidara, Büyükşehir'e ve partisine mesaj gönderen Belediye Başpkanı Murat Hazinedar, "Bir yerde bir hata varsa herkes kendinde arayacak. Neden iktidar olunamadığını arıyorsak, içimizde arayacağız dışarıda aramayacağız. Her şey ortada bu millet bunu görüyor zaten. Biz siyaseti parti için değil millet için yapanlardanıız. Milletin siyasetini yapıyoruz. Belediyeciliğimiz de böyle. Hatamız varsa hodri meydan. Kendi partime diyorum ki Murat Hazinedar hata yapmışsa hadi halka soralım. Beşiktaş halkına da değil bütün İstanbul'a soralım. Hangi belediye başkanı daha çok takdir ediliyor. Bir sorsanıza..." çıkışını yaptı.

Kimse topu taca atmasın
Türkiye'nin yaşadığı bütün yanlışlarda ve kötülüklerde herkesin payı olduğunu belirten Hazinedar, "Benim partimin de iktidarı AK Parti'den alamadığı için payı var. Kimse topu taca atmasın" sözleriyle CHP'yi de eleştiri bombardımanına tuttu. Hazinedar, "Biz burdan Beşiktaştan herkese ilan ediyoruz; Bu milletin değerleri ile barışık, hem milliyetçi, hem maneviyatçı, hem evladı Osmanlı hem atatürkçü, hem de manevi değerlerle barışık siyasetin, bu millette büyük bir karşılığı var. Ben bunu görmesem kendime çeki düzen veririm. Bu noktada da üzerimize vazife olan şeyi yapıyoruz. Beşiktaş'ın değerlşerini İstanbul'a Türkiye'ye taşıyoruz." 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.