Birbirini yediler

Hayvan gönüllüleri ile Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi Müdiresi Pervin Kırmızı arasındaki kavga devam ediyor. Son olarak gönüllü İlhan Bucaklı sosyal medya hesabından yayınladığı bir görüntüde hayvan barınağında yavru bir köpeğin diğer aç köpekler tarafından parçalandığını ileri sürdü. Müdire Kırmızı ise karalama kampanyası yapıldığını ve ölen köpeğin dışarıdan barınağa getirildiğini iddia etti

Birbirini yediler

 HAYVAN GÖNÜLLÜLERİ AVCILAR BELEDİYESİ VETERİNER MÜDİRESİ PERVİN KIRMIZI'NIN İHMALLERİ SONUCU HAYVANLARIN AÇLIKTAN BİRBİRİNİ YEDİĞİNİ İDDİA EDİYOR. KIRMIZI İSE MÜDÜRLÜĞE KARŞI KARALAMA KAMPANYASI YAPILDIĞINI SAVUNUYOR

Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Hayvan gönüllüsü İlhan Bucaklı sosyal medya hesabından yayınladığı bir görüntüde yavru bir köpeğin diğer köpekler tarafından parçalandığı görülüyor. Konu hakkında gazetemize konuşan Bucaklı, barınağın güvenli bir yer olduğunu ve 24 saat korunduğunu belirterek, "Bu şartlarda dışarıdan ölü bir hayvanın oraya bırakılması mümkün değil. Görüntülerde her şey çok açık ortada" dedi. 

11 ton mama aldık
Bucaklı'nın hesabından yayınlanan görüntünün ardından açıklama yapan Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdiresi Pervin Kırmızı ise görüntülerin kurmacadan ibaret olduğunu iddia etti. Müdürlük hakkında uzun zamandan beri sistemli bir şekilde karalama kampanyası yürütüldüğünü savunan Kırmızı, "Zaman zaman kurumumuza kurgusal karalama kampanyaları yapılıyor. Burada hiçbir hayvan açlıktan dolayı birbirini yemiyor. 2015 yılı için sokakta yaşayan ve barınaktaki hayvanlarımız için ihale yoluyla 11 ton mama aldık" ifadelerini kullandı. 

Gururun varsa istifa et!
30 Ocak'ta gazetemizde 'Avcılar'da av oldu' başlığıyla manşet haber olarak yayınladığımız haberden sonra Avcılar Belediyesi Veteriner Müdürlüğü hakkında ikinci bir iddia ortaya atıldı. Hayvan gönüllüsü İlhan Bucak, sosyal medya hesabından yayınladığı bir görüntüde müdürlüğe bağlı Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde yavru bir köpeğin aç köpekler tarafından parçalandığını ileri sürdü. Bucaklı, görüntüyü barınakta çalışan bir görevlinin gönderdiğini ileri sürerek, "Sonrada kurgusal bir video diyebiliyor. Çok can yaktın, çok can elinde kaldı bilgisizliginden dolayı. Hersey ortada. Gururun onurun varsa istifa et. Hataların yüzünden herkes zarar görücek" sözleriyle Veteriner Müdiresi Pervin Kırmızı'yı suçladı. 

Başka fotoğraflar da gelecek
Konu hakkında gazetemize detaylı açıklamalarda bulunan İlhan Bucaklı Kırmızı'nın iddia ettiği gibi ölü hayvanın barınağa sokulmasının mümkün olmadığını sözlerine ekleyerek, "Adı geçen yer son derece güvenli. 24 saat güvenlik var ayrıca kamera sistemi var. Görüntülerde her şey ortada fazla bir şey söylemeye gerek yok" dedi. Hayvanların mama kaplarını da pislediğini dile getiren Bucaklı, "İlerleyen günlerde farklı görüntüler ve fotolar gelecek. Bunları da kamuoyu ile paylaşacağız. Burada yaşananlardan Belediye Başkanı'nın haberi yok. Çünkü gizliyorlar" diye konuştu. Bucaklı son olarak Veteriner Müdiresi Pervin Kırmızı'nın hayvan barınağını kontrolünde tutmak istediğini, iki kez çalışanları değiştirdiğini iddia etti. 

Ceset dışarıdan getirilmiş
Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdiresi Pervin Kırmızı ise yayınlanan görüntülerin kurgu olduğunu savundu. "Avcılar hayvan dostu bir kenttir" şeklinde konuşan Kırmızı, "Zaman zaman kurumumuza karşı kurgusal karalama kampanyaları yapılıyor. Yayınlanan görüntü de tamamen kurgusal bir çalışma. Dikkatle izlendiği zaman görüntülerin sabah saatlerinde çekildiğini farkediyorsunuz. Yavru köpek cesedinin ise dışarıdan getirildiği aşikar" açıklamasını yaptı. 

Kimi gruplarca karalama kampanyası yapılıyor
Kırmızı konuşmasının devamında iddiasını, "Çünkü yavru köpek grubunun içerisinde bir köpek ölürse hayvanlar çığlık atmaz. Hepsi birlikte bir kenara çekilir" sözleriyle savunarak, "Görüntüde de olduğu gibi bütün mama kaplarının dolu olduğunu görüyoruz. Su kapları dolu. Burada asla hayvanblar aç kalmıyor" ifadelerini kullandı. 2015 yılı için ihale ile sokakta ve barınakta yaşayan hayvanlar için 11 ton mama alındığını sözleribe ekleyen Pervin kırmızı, "Bin adet de konserve aldık. Bu tamamen kurumumuzu karalama kampanyasıdır. Ayrıca görüntü çok eski olmasına rağmen şimdi yayınlanması son derece manidardır" şeklinde konuştu. Kırmızı son olarak ölü köpek yavrusunun hayvan barınağına girişinin yapılmadığını belirterek, "Burada ölen her hayvanın neden öldüğüne dair ölüm raporu hazırlanır. Bu hayvanın ölüm raporu yok. Bu da gösteriyor ki ceset barınağa dışarıdan getirilmiştir" dedi. 

HABER MERKEZİ
Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.