CHP KONGRELERE KİLİTLENDİ

Delege seçimlerini atlatan CHP'de ilçe kongreleri başladı. Bugün start alan kongreler önümüzdeki hafta sonu tamamlanacak. Kadın ve gençlik kolu kongrelerinin de yapılmasının ardından 26 – 27 Aralık'ta il kongresi gerçekleştirilecek

CHP KONGRELERE KİLİTLENDİ

CHP'de delegelik seçimlerinin ardından kongre süreci başladı. Bugün Çekmeköy İlçe Başkanlığı'nın kongresiyle başlayan süreçte yarın da Çatalca, Silivri ve Bahçelievler'in kongresi yapılacak. Önümüzdeki hafta Cumartesi ve Pazar günü de 35 ilçenin kongresi gerçekleştirilecek. CHP İstanbul İl Başkanlığı Olağan Kongresi ise 26 – 27 Aralık tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde yapılacak.

İlçelerin çoğunda mevcut ilçe başkanı tekrar aday. Aralarında Çatalca, Silivri, Büyükçekmece, Bağcılar, Esenyurt'un da bulunduğu 11 ilçede şu ana kadar sadece ilçe başkanı olan isim adaylığını açıkladı. Birçok ilçede iki aday bulunurken Beyoğlu 5 isimle en çok adayı olan ilçe oldu. Onu dörder adayla Kartal, Sancaktepe ve Zeytinburnu takip etti. Sultangazi'de ise 3 aday var.

Bahçelievler: Yarın kongresi yapacak olan CHP Bahçelievler'de Gökmen Güneş ve Mehmet Ali Özkan ilçe başkanlığına adaylığını açıkladı. Mehmet Ali Özkan 2014 yerel seçimlerinde belediye başkan aday adayı olmuştu. İlçe Başkanı Rıza Akpolat'ın 7 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı olması nedeniyle bu göreve gelen Seyitali Aydoğmuş'un ise aday olmayacağı öğrenildi.

Çekmeköy: İlçe Başkanı Erdoğan Bozkurt yine aday. Bunun yanı sıra Hüseyin Kızıldaş'ın da son dakika aday olabileceği ifade ediliyor. İki isim bir önceki kongrede de karşılaşmıştı.

Silivri: CHP Silivri'nin yarın yapılacak kongresinin öncesinde şu ana kadar sadece mevcut ilçe başkanı Suna Göçengil adaylığını açıkladı. Eski başkanlar Selami Değirmenci, Abdullah Yıldırım ve Hüseyin Şahin aday olmayacaklarını belirtmişti.

Çatalca: Çatalca'da da kongre yarın yapılacak. İlçe Başkanı Halil Gök'ün tek aday olduğu kongreyle ilgili daha önce aday olduğunu açıklayan İlçe eski Başkanı Abdullah Aslan çekilirken; ismi aday olarak geçen Mehmet Çoban ise dün gazetemize yaptığı açıklamada bu dönem aday olmayacağını ifade etmişti.

Avcılar çekişmeli geçecek
Avcılar: CHP'de kongrenin en çekişmeli geçeceği yerlerin başında Avcılar geliyor. Muhalefetin Erhan Bozan etrafında birleştiği ilçede mevcut İlçe Başkanı Yüksel Can da aday. Geçtiğimiz haftalarda yapılan delege seçimlerinde 8 mahallede mevcut yönetimin listesi çıkmış, bir mahallede muhalefet başarı kazanmıştı. Bir mahallede de ortak liste çıkartılmıştı. Erhan Bozan da yarın yapacağı toplantıyla adaylığını açıklayacak.

Büyükçekmece: CHP Büyükçekmece'nin kongresi 5 Aralık'ta yapılacak. Şu ana kadar sadece mevcut başkan Hüseyin Remzi Gökbulak aday olduğunu açıkladı. Belediye Başkanı Hasan Akgün'ün de desteklediği Gökbulak, delege seçimlerinde çoğu mahallede başarılı olmuştu.

Beylikdüzü: Beylikdüzü'nde ise mevcut ilçe başkanı Yaşar Genç'in aday olmadığı öğrenildi. Şu ana kadar sadece Av. Turan Taşkın Özer'in adaylığını açıkladığı kongre 5 Aralık'ta yapılacak.

Bakırköy: Bakırköy'de de mevcut ilçe başkanı Celal Sevinç'in aday olduğu öğrenildi. Delege seçimlerinde 15 mahallede sadece 1'inin muhalifler kazanmıştı. 6 Aralık'taki kongrede İlçe eski Başkanı Sait Yücel'in de aday olacağı yönünde bilgiler gelirken; henüz netleşmiş adaylık söz konusu değil.

Karabat aday olacak mı?
Başakşehir: Başakşehir'de ise Av. Hüseyin Arda Engizek ve Kadir Polat adaylığını açıklayan isimler. CHP Başakşehir İlçe Örgütü'nün en etkin isimlerinden olan İlçe eski Başkanı ve milletvekili adayı olan Özgür Karabat'ın yeniden aday olup olmayacağı; mevcut başkan Kazım Özeren'in aday olup olmayacağı ise netlik kazanmadı.

Küçükçekmece: İlçe başkanlığı yarışının en çetin geçeceği yerlerden birisi de Küçükçekmece. Eski ilçe başkanları kongre için Kemal Çebi ve Murat Taşdan'ın uzunca bir süre çalışma yaptı. Mevcut yönetimin desteğini de gören Kemal Çebi'nin delege seçimlerinde istediği sonucu alamaması üzerine aday olmayacağı söylenirken; Murat Taşdan'ın da adaylıktan vazgeçtiği dillendiriyor. Küçükçekmece'de adaylığını resmi olarak ilk açıklayan isim İBB ve Küçükçekmece Belediye Meclis Üyesi Av. Erhan Aslaner. Bunun yanı sıra Ordu Platformu Başkanı Cemil Can Dinç'in de aday olacağı belirtiliyor.

Arnavutköy: İlçe Başkanı Nazım Asan, 2014'te Belediye Başkan Aday Adayı olan Ruhi Tuncel ve Mustafa Keskin adaylığını açıkladı.

Beyoğlu'nda 5 aday var
Bayrampaşa: Mevcut ilçe Başkanı Hasan Mutlu ilçe başkanlığına yeniden aday. Mutlu'nun yanı sıra Remzi Albayrak da adaylığını açıklayan isim oldu.

Beşiktaş: CHP Beşiktaş'ta şu ana kadar 2 isim aday olacağını deklare etti. Bunlardan birisi İlçe Başkanı Şerif İlker Uygun ve Sebahattin Öztürk.

Beyoğlu: En çok adayın olduğu ilçe Beyoğlu. İlçe Başkanı Muharrem Bulut'un aday olmayacağını açıkladığı Beyoğlu'nda Bekir Özcan, Engin Baba, Şahin Özdemir, Murat Taştekin ve Ali Gencer adaylığını açıkladı. 6 Aralık'taki kongrede ilçe Başkanı Muharrem Bulut ve ilçe yöneticilerinin desteklediği Bekir Özcan'ın başkan olarak seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Güngören: Güngören'de İlçe Başkanı Hüseyin Konuk ve Alaattin Aksoy adaylığını açıklayan isimler oldu.

Aday enflasyonu var
Kartal:
CHP İlçe Örgütleri içinde Kartal'da başkan adayı enflasyonu yaşayan ilçelerden birisi. Kartal'da mevcut başkan Erdal Kıskanç'ın yanı sıra Görkem Akdağ, Mustafa Albayrak ve İmam Aydın adaylığını açıkladı.

Zeytinburnu: 4 ismin adaylığını açıkladığı Zeytinburnu'nda mevcut İlçe Başkanı Barbaros Doğruel aday değil. İlçe eski başkanlarından Metin Doğan, Seyfi Taşkın, Tacettin Akdağ ve Erdinç Köroğlu adaylığını açıkladı.

Sancaktepe:
Sancaktepe'de de 4 aday var. Gamze Öztürk'ün başkan olduğu ilçede Ali Şahin, Ali Polat, Daimi Derin ve Alper Yeğin aday olduğunu deklare etti.

Sultangazi: İlçe Başkanı Ali Boztaş aday olmayacağını açıkladı. Veysel Ballıkaya, Ali Acar ve Mustafa Tiryakioğlu'nun adaylığını açıkladığı CHP Sultangazi'nin kongresi 6 Aralık pazar günü.

Tuzla: Mevcut İlçe Başkanı Ali Çelik ve Salih Karaoğlu; CHP Tuzla'da adaylığını açıklayan kişiler.

Üsküdar: İlçe Başkanı Erdoğan Altan ve Orhan Ülker, Üsküdar'da aday.

11 ilçede ilçe başkanı tek aday
Şu ana kadar 11 ilçede sadece ilçe başkanı adaylığını açıkladı. Buna göre Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil, Çatalca İlçe Başkanı Halil Gök, Büyükçekmece İlçe Başkanı Hüseyin Remzi Gökbulak, Esenyurt İlçe Başkanı Ali Gökmen, Bağcılar İlçe Başkanı Murat Sönmez, Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Eyüp İlçe Başkanı Sinan Akçiçek, Fatih İlçe Başkanı Bülent Sülek, Şişli İlçe Başkanı Veli Çellik, Sultanbeyli İlçe Başkanı Hayati Bozkaya ve Ümraniye İlçe Başkanı Zeynel Kızılkaya; son dakikalarda bir değişiklik olmazsa tek aday olarak kongreye gidiyor. Öte yandan Esenler ve Gaziosmanpaşa'da şu ana kadar aday ortaya çıkmadı.

Kongre tarihleri
28 Kasım Cumartesi:
Çekmeköy: Turgut Özal Kültür Merkezi

29 Kasım Pazar: 
Çatalca: Atatürk Spor Kompleksi
Silivri: Mega Saray Tesisleri
Bahçelievler: Nurettin Topçu Tiyatro Salonu

5 Aralık Cumartesi:
Adalar: Büyükada Anadolu Kulübü
Ataşehir: Zübeyde Hanım Öğretmenevi
Pendik: Yunus Emre Kültür Merkezi
Sultanbeyli: İlçe binası
Tuzla: Yavuzhan Düğün Salonu
Ümraniye: Taşdelen Kültür Merkezi
Üsküdar: Haydarpaşa Anadolu Lisesi
Esenler: Metro Düğün Salonu
Gaziosmanpaşa: Gopark Tesisleri
Arnavutköy: Zümrüt Düğün Salonu
Bakırköy: Bakırköy Spor Vakfı
Beylikdüzü: Beylikdüzü Kültür Merkezi
Büyükçekmece: WorldPoint Sosyal Tesisleri
Esenyurt: Kaya Ramada Plaza Otel
Küçükçekmece: Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi

6 Aralık Pazar: 
Beykoz: Karya Düğün Salonu
Kadıköy: Caferağa Spor Salonu
Kartal: Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi
Maltepe: Maltepe Wonderland Salonu
Sancaktepe: Mustafa Öncel Kültür Merkezi
Şile: Değirmen Otel
Bayrampaşa: Star Düğün Salonu
Beşiktaş: Mustafa Kemal Kültür Merkezi
Beyoğlu: Elit World Otel
Eyüp: ÇEDEF toplantı salonu
Fatih: Zübeyde Hanım Kültür Merkezi
Kağıthane: Mavi Köşk Düğün Salonu
Sarıyer: Rauf Denktaş Kültür Merkezi
Sultangazi: Avşaroğulları Düğün Sarayı
Şişli: Kent Kültür Merkezi
Zeytinburnu: Zeytinburnu Öğretmenevi
Avcılar: Avcılar Endüstri Meslek Lisesi
Bağcılar: Hançer Düğün Salonu
Başakşehir: ESKOOP Konferans Salonu
Güngören: Green Park Otel

EMEK KARAKAŞ
Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.