Faaliyet raporundan tutuklu Zarrab çıktı!

Büyükçekmece Belediye Meclisi'nde görüşülen 2015 yılı Faaliyet Raporu'nun aleyhinde söz alan AK Parti Sözcüsü Recep Erol partisinin yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele ettiğini söyleyince, CHP Sözcüsü Coşkun Tanış, ABD'de tutuklanan Reza Zarrab'ı hatırlatarak, "Burada bir şey olmadı, parasını da aldı gitti" dedi. Tanış'ın sözlerine AK Parti sıralarından sert tepkiler geldi

Faaliyet raporundan tutuklu Zarrab çıktı!

17-25 Aralık operasyonlarında tutuklanan, sonrasında serbest kalan, kısa bir zaman önce de ABD'de gözaltına alınan Reza Zarrab Büyükçekmece Belediye Meclisi'nde de gündeme geldi. 2015 yılı Faaliyet Raporu hakkında söz alan AK Parti Grup Sözcüsü Recep Erol hükümetin 3Y (Yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklar) ile mücadele politikasından söz ederek, "Bizler de yerel de 3T prensibi ile hareket ediyoruz. Talep, takip ve talimat anlayışını uyguluyoruz" dedi. Faaliyet Raporu'nu da eleştiren Erol, "Yapılan hizmetleri, eksik gördüklerimizi, olması gerekenleri ifade ederken hiçbir zaman sadece muhalefet etmek amacıyla değil Büyükçekmece'yi birlikte yönettiğimizin bilinci ile hareket ettiğimizi de belirtmek isteriz" açıklamasını yaptı. 

3T Prensibi ile çalışıyoruz

17-25 Aralık operasyonlarında tutuklanan, sonrasında serbest kalan, kısa bir zaman önce de ABD'de gözaltına alınan Reza Zarrab Büyükçekmece Belediye Meclisi'nde de gündeme geldi. 2015 yılı Faaliyet Raporu hakkında söz alan AK Parti Grup Sözcüsü Recep Erol hükümetin 3Y (Yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklar) ile mücadele politikasından söz ederek, "Bizler de yerel de 3T prensibi ile hareket ediyoruz. Talep, takip ve talimat anlayışını uyguluyoruz" açıklamasını yaptı.  


Zarrab meselesini anlayamamış

Erol'un konuşmasının ardından söz alan CHP Grup Sözcüsü Coşkun Tanış ise amacının polemik yaratmak olmadığını belirterek, "Bu hükümet döneminde yolsuzluğu sıfırladık. Reza Zarrab gibi bir iş adamımız vardı, adamı Amerikalılar yakaladı. Bakın burada hiçbir şey olmadı. Parasını bile geri aldı" diye konuştu. Tanış'a tepki gösteren AK Partili Abdullah Erenoğlu, "Türkiye'de Reza Zarrab meselesini anlayamamış beyinlerle burada siyaset konuşmanın bir mantığı yok" çıkışını yaptı.    

Zarrab'ı anlayamamış beyinler

Erol'un konuşmasının ardından söz alan CHP Grup Sözcüsü Coşkun Tanış ise amacının polemik yaratmak olmadığını belirterek, "Bu hükümet döneminde yolsuzluğu sıfırladık. Reza Zarrab gibi bir iş adamımız vardı, adamı Amerikalılar yakaladı. Bakın burada hiçbir şey olmadı. Parasını bile geri aldı" diye konuştu. Tanış'a tepki gösteren AK Partili Abdullah Erenoğlu, "Türkiye'de Reza Zarrab meselesini anlayamamış beyinlerle burada siyaset konuşmanın bir mantığı yok" çıkışını yaptı.

Türkiye güllük gülistanlık!
Yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklar konusunda alaycı ifadelerler hükümeti eleştirmeye devam eden CHP Grup Sözcüsü Coşkun Tanış, "Türkiye'de yolsuzluk var diye bir şey kimse iddia edebilir mi!" diye sordu. Sonrasında "Yasaklara gelince Allah'a şükür yasaksız bir Türkiye. Hiç yasak yok!" ifadelerini kullanan Tanış, "Düşüncenizi özgürce ifade edebilirsiniz! Gösteri yürüyüşü yapabilirsiniz! Telefonla çok rahat konuşabilirsiniz! Hiç bir sıkıntı yok! Buna da müteşekkiriz! Yoksulluğa gelince bu ülkede yoksulluk var mı Allah aşkına! Var diye iddia eden iftira ediyor! Allaha şükür ülkemiz güllük gülistanlık!" ironisini yaptı.

En azından hırsızlık yapmayacak!
Recep Erol'un temennisini dile getirerek 3Y'den bahsettiğini savunan Coşkun Tanış, "Aynı temenniye ben de katılıyorum. Yine konuşmaları arasında Çakmaklı Mahallesi'ndeki seyyar satıcılara değindi, doğru, görüntü kirliliği oluyor. İyi de bu vatandaşı bu fakir hale kim getirdi kardeşim! Evine ekmek götürmek için ceviz satacak, peynir satacak, en azından hırsızlık yapmayacak" ifadesini kullandı.

 

Hasan Akgün araya girdi

Coşkun Tanış'ın bu sözlerine oturduğu yerden sert tepki gösteren, AK Parti Meclis Üyesi Abdullah Erenoğlu "Burası TBMM değil, yasaklarla, yolsuzluklarla ilgili konuşmanızın yeri burası değil. Daha Türkiye'de Rıza Zarrab meselesini, Halk Bankası meselesini anlayamamış beyinlerle burada siyaset konuşmanın bir mantığı yok" çıkışını yaptı. Sözlü tartışmanın devam etmesi üzerine söz alan Belediye Başkanı Hasan Akgün, "Burada birbirinize karşı siyasi söylemlerde bulunabilirsiniz ama meclisi rencide etmeden, birbirinizi rencide etmeden konuşun. Bu meclisin bu güne kadar var olan güzelliklerine gölge düşürmeden bunu yapmanız lazım. Ben gönlümü bu işe verdim ve bu terbiyeyi aldım. Bana sorarlar hangi partidensin vallahi Büyükçekmece partisindenim derim. Siz benden fazla siyaset yapma hakkına sahipsiniz ama bu demek değildir ki Büyükçekmece'de tarihinden beri gelen ahengi bozma hakkına sahipsiniz. Bu nedenle lütfen meclisi rencide etmeden siyasi konuşmalarınızı yapın" uyarısını yaptı. 


Üslubumun ayarı kaçmış olabilir

CHP'lilerin Abdullah Erenoğlu'nun sözlerini geri alması istemesi üzerine açıklama yapanErenoğlu ise, "Normal şartlarda bu tür müdahalede bulunmak istemem fakat burada benim itirazım uslubaydı aslında. Usluba itiraz ederken üslubumun biraz ayarı kaçmış olabilir. Biz burada konuşurken konuyu çok dağıtmadan Büyükçekmece özelinde meseleleri tartışmamız lazım. Büyükçekmece'de seyyar satıcı konusu eleştirirken getirilip konu Halk Bankası operasyonuna dayandırılırsa iş mecrasından çıkmış olur. Türkiye'de yolsuzluk yoksulluk mücadelelerin konuşulacağı yer burası değil. Bunlar TBMM'de bizden çok daha büyük kademede siyaset yapan büyüklerimizin konuşacağı tartışacağı ama bizim de kendimize özgü fikirlerimizin olduğu konulardır. İlgili platformlarda dile getireceğimiz hususlardır. Ama burada meclis faaliyet raporu görüşülürken kalkıpta Halk Bankası operasyonundan Reza Zarrab'tan bahsedersek hoş olmaz. Benim itirazım aslında bunaydı. Yoksa hiç kimseyi üzmek germek gibi bir maksadım olamaz. Ben sadece bir cümle söylemek isterim; çok büyük yolsuzluk unsuru gibi gördüğünüz Rıza Zarrab'a sizden daha fazla Amerika  düşmanlık yapıyor, varın kendinizin bulunduğu noktayı siz hesap edin. Rıza Zarrab'ın Amerika'da faaliyeti olmadığı halde bakın tutukladılar. Sebebi kendi menfaatlerine aykırı  hareket etmiş olmasıdır bunu bile tahmin etmekten uzaksınız" şeklinde görüşlerini dile getirdi. Yapılan tartışmaların ardından Faaliyet Raporu oy çokluğu ile kabul edildi.  NİHAL ALTINGÖVDE
Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.