Haşim Baltacı'ya çöreklenmişler

MHP Arnavutköy İlçe Başkanı Yüksel Emir Belediye Başkanı Haşim Baltacı'nın etrafına çöreklenmiş bir mutlu azınlık takımı olduğunu belirterek, “Bunlar sırtını Ankara’ya dayamışlar, sadece kendi etraflarında olan ve kendilerini destekleyen insanlar için çalışıyorlar” dedi.

Haşim Baltacı'ya çöreklenmişler

MHP Arnavutköy İlçe Başkanı Yüksel Emir, basın mensuplarını ağırladığı kahvaltıda Arnavutköy ve ülke gündemini değerlendirdi. Türkiye'nin hassas dönemden geçtiğini belirten Yüksel Emir, “Eğer biz MHP olarak bazı konuları gündeme getirmiyor ve yapılan hataları eleştirmiyorsak bunun yegane sebebi ülkemizin içinden geçtiği hassasiyet sebebiyledir. 15 Temmuz’da meydana gelen hain darbe girişiminin ardından ülkemizde birtakım şeyler daha iyi anlaşılmaya başlanmıştır. Bu sebepten dolayı bazı konuları gündeme taşımayı ve eleştiri hakkımızı kullanmamayı tercih ettik. Ancak gelinen noktaya bakıldığında Arnavutköy’ü yöneten Adalet ve Kalkınma Partili Belediye Başkanı A.Haşim Baltacı, ilçeye çok fazla bir katkıda bulunamamıştır. Gelinen 7 yıllık süreçte Arnavutköy’de yaşayan vatandaşlarımızın yaşamsal sıkıntılarının çözümüne çok fazla bir katkı sunamamış, etraflarında bulunan bir takım mutlu azınlığın refah ve mutluluğu için çalışmışlardır. İlçede var olan ve bir an önce çözülmesi gereken onca sorun varken bu arkadaşlarımız hala park, bahçe, hobi bahçesi gibi işlerle meşgul olmaktadırlar" dedi.

Sırtını Ankara'ya dayamışlar
Arnavutköy’de sosyo- ekonomik anlamda hiçbir gelişme olmadığını, ilçenin her geçen gün daha da kötüye gittiğini savunan Emir, "Yani Arnavutköy’de vatandaşlarımız değil, bunların etrafına çöreklenmiş bir takım mutlu azınlık var ancak bunlar mutludur. Bunlar sırtını Ankara’ya dayamışlar, sadece ve sadece kendi etraflarında olan ve kendilerini destekleyen insanların mutluluğu için çalışıyorlar" ifadelerini kullandı. MHP'nin neden sessiz kaldığı yönünde bir soruya,  "Bu güne kadar sustuysak, bilinsin ki ülkemiz 15 Temmuz darbe girişiminden sonra hassas bir noktaya gelmiştir" şeklinde cevap veren Emir, "Hassas bir dönemden geçtiğimiz için biz liderimiz ve Genel Başkanımız Devlet Bahçelinin dediği gibi; 'Milletimiz ve ülkemizin çıkarları neyi gerektiriyorsa onu yapmak durumundayız.' Bir tarafta hain PKK terörü, diğer tarafta 15 Temmuz darbe girişimi, ülkemizi ilgilendiren bazı hassas konulardan dolayı susmayı tercih ettik" ifadelerini kullandı.

Milletin çıkarları önemli
Konuşmasını, "MHP olarak bu güne kadar ülkemizin ve milletimizin çıkarları neyi gerektiriyorsa onu yapmaya ve yapanları da desteklemeyi kendimize görev bildik" şeklinde sürdüren Yüksel Emir, "Bundan sonra da bu şekilde siyaset yapmaya devam edeceğiz" dedi. MHP'nin AK Parti'ye destek verdiği yönündeki iddiaları da sert bir dille yalanlayan Emir, "Asla böyle bir şey söz konusu değildir. Sayın Bahçeli, ülkemizin ve milletimizin çıkarları neyi gerektiriyorsa o çizgide siyaset yapan değerli bir siyaset adamıdır. Kaldı ki Sayın Bahçeli'nin MHP Genel Başkanlığı koltuğunda kalması, koltuğunu sağlamlaştırması için AK Partililere ve Hükümetin desteğine ihtiyacı yoktur. Onlar kim ki de böyle bir Liderin koltuğunu koruması için destek verecekler” çıkışını yaptı.

Meclis üyelerimizle görüş farklılıklarımız var
MHP'li 4 belediye meclis üyesinin Arnavutköy Belediye Meclisi'nde hiçbir konuda muhalefet etmedikleri konusunda bir soruya da cevap veren İlçe Başkanı Yüksel Emir, "Evet Arnavutköy meclisinde dört üyemiz var. Bu üyelerimizle meclis toplantıları öncesinde zaman zaman bir araya geliyoruz. Ancak üyelerimizle aramızda birtakım görüş ayrılığı ve anlaşmazlıklar elbette var ve olması da doğaldır. Biz önümüzdeki dönemde bu sorunun çözümü için daha sık bir araya geleceğiz, söyledikleriniz kısmen doğrudur” dedi.

Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.