HESABINI SORACAĞIM

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu AK Partililer tarafından dağıtımı yapılan ve CHP'yi din düşmanı olarak gösteren, «CHP'nin Günah Galerisinden Sayfalar» isimli kitapçık için sert konuştu.

HESABINI SORACAĞIM

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu AK Partililer tarafından dağıtımı yapılan ve CHP'yi din düşmanı olarak gösteren, «CHP'nin Günah Galerisinden Sayfalar» isimli kitapçık için sert konuştu. «Bunun hesabını soracağım» diye konuşan İmaoğlu, «Ben inançlı bir insanım, Müslümanım. Benim inancımı sorgulayacak tek bir Allah kulu yoktur» diye konuştu.

Beylikdüzü Belediyesi iştiraklerinden BEYAŞ işletmesine alınan ve yeniden düzenlenerek hizmete giren Yakuplu Sosyal Tesisleri'nin açılışında konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye'de birilerinin nefret tohumunu ektiğini söyledi. Örnek olarak da CHP'yi din düşmanı gösteren ve geçtiğimiz hafta İhlas Marmara Evleri'nde dağıtılan “CHP'nin Günah Galerisinden Sayfalar” isimli kitapçığı gösteren İmamoğlu, “Bu kitapçığı AK Partili bir meclis üyesi dağıtıyor. Ama ben bunun hesabını soracağım” dedi.

Dağ gibi karşısında olacağım
Kitapçığın içeriğinde Atatürk ve CHP'ye dil uzatıldığını hatırlatan İmamoğlu, “Ben bugün 44 yaşımı bitirdim, 45 yaşındayım. Bu yaşıma kadar inançlı bir insanım, Müslümanım. Benim inancımı sorgulayacak tek bir Allah kulu yoktur. Sevabımı, günahımı ancak Allah sorgulayabilir” açıklamasını yaptı. Din üzerinden siyaset yapanlara ve din üzerinden birilerini karalayanlara asla müsamaha göstermeyeceğini sözlerine ekleyen İmamoğlu, “Beylikdüzü'nde iftiralarla dolu bu kitabı dağıtanların yönetici kimliğimle dağ gibi karşısında olacağım” diye konuştu.

Herkesin inancı kendine 
Konuşmasının devamında milletini vicdanının nefret tohumu ekenleri kabul etmeyeceğini savunan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Benim buna inancım büyüktür. Bu inancı buradaki hemşerilerime emanet ediyorum. Tabii ki de Allah’ıma dua ediyorum. Umuyorum ki 8 Haziran'da bu ülke istek hayata kavuşur” dedi. Bugüne kadar inancından dolayı kimseyi yadırgamadığını, yadırgamaya da hakkı olmadığını dile getiren İmamoğlu, “Herkesin inancı kendinedir, herkes Yaradan'a karşı mesuldur. O'nun günü de kıyamet günüdür. Allah ile baş başadır. Allah bilir kimin iyi kimin kötü olduğunu, bu kadar net söylüyorum” ifadelerini kullandı.

En güzelini yapacağız
Bugüne kadar tartışmalı mevzulara girmediğini, girmekte istemediğini belirten Ekrem İmamoğlu, “Ama beni mecbur bıraktılar” dedi. İmamoğlu, “Birileri konuşsun hiç merak etmeyin biz en güzelini, en güzellerini yapmaya devam edeceğiz. Huzurlu günleriniz olsun, sağlıklı günleriniz olsun. Bayram sabahlarında selamlaştığınız, doğum günlerini kutladığınız, Allah gecinden versin acılarınızı paylaştığınız, herkesin birbirine güzellikle baktığı bir millet olalım, dileğim temennim budur” diye konuştu.

Belediyeye borç bıraktılar
Yakuplu Sosyal Tesisleri'nin açılışında davetlilere seslenen Ekrem İmamoğlu, tesisin geçmişi hakkında bilgi verdi. “Yakuplu Sosyal Tesisleri, açıldığı günden bugüne birtakım kiralama işlemleriyle özel işletmelere verilmiş. İtiraf edelim ki, her verilen özel işletmede belediyeye borç bırakarak gitmiş. Kirasını ödememiş” diye konuşan İmamoğlu, “Şimdi birkaç şey oldu burada bundan önce. Birincisi işletmeci kirasını ödeyemiyor. İkincisi vatandaşa ait olması gereken böyle güzel bir tesisten vatandaş uzaklaşıyor. Üçüncüsü bakımsızlaşıyor. Biz burayı teslim aldığımızda masası sandalyesi kırık dökük, çevre düzenlemesi perişan, hiçbir noktası kullanılabilir bir halde değildi. Biz bir karar verdik. Beylikdüzü'nde bu tür halka ait olan noktaların tamamının halka ait olduğunu hissettirecek şekilde düzenlemesini yapacağız. Hedefimiz şu, en ucuz kahvaltı ama en kaliteli kahve” ifadelerini kullandı.

Hanımefendiler beni güne yazsın!
Yeni açılan Yakuplu Sosyal Tesisleri'nde hizmetin en kalitelisini vereceklerini belirten İmamoğlu, “Benim vatandaşım kaliteli hizmete layıktır” dedi. Yakuplu'da ya da Marmara Mahallesi'nde oturan vatandaşların tesiste kahvaltı yapabileceklerini ifade eden Ekrem İmamoğlu, “Mesela hanımefendiler gün yapıyor. Birkaç tanesine beni de yazabilirler, gelebilirim, sorun yok. Dolayısıyla en güzel anlarınızı burada yaşayın istiyoruz. Bunun sayısını arttıracağız. Yine Marmara Mahallesi'nde bir Kadir Topbaş Parkı var. Aynı şekilde açıldığı günden beri kiracalara verilmiş ve hiç kirası ödenmemiş, belediyeye borç bırakılmış. Teslim aldık, düzenlemesini yapıyoruz. Göreceksiniz orada da çok güzel hizmetler vereceğiz. Yine o bölgede çok keyifle gideceği bir tesisle sizi buluşturcağız” dedi.

Emekli lokalleri kurulacak
Konuşmasının devamında özelleştirmeye de değinen İmamoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz özelleştirmelere alıştık ama biz alıştırmayacağız. Özelleştirmelerin mantığı özellikle şunu ifade edelim, her gün dinliyoruz. Vatandaş elektrikten şikayet ediyor, aydınlanma eksik diyor. Bakın bu iş BEDAŞ'ın elektrik kurumunun işi, fakat özelleştirildi ve bu hizmeti alamıyorsunuz, belediyeden istiyorsunuz. Haklısınız. Biz de yapmakla uğraşıyoruz. Öyle vatandaşlarım var ki 3 yıl önce evi bitmiş, telefon bağlatamıyor niye özelleşti? Halbuki bazı konular vardı ki öncelikli halledilmesi gereklidir. Ama bu tür alanlar, özelleştirelim? Yok biz istemiyoruz öyle bir şey. Biz böyle nitelikli alanları yapacağız. Bir müjde daha vereyim, her mahallede emekli lokallerimiz olacak. Bu lokallerin dışında ilk adımımızı Cumhuriyet Mahallesi'ndeki lokalin olduğu yerde yapacağız. Orada Gündüz Bakımevi yapacağız. Evinde yaşayan amcalarımız, teyzelerimiz, gelip orada gününü geçireceği gibi sağlık ihtiyaçlarını da giderecekler."
Bu haber tarihinde eklenmiştir.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.